Na topie

Kamery samochodowe sposobem na nieuczciwych kierowców?

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Rejestratory samochodowe

Kategoria: Mobile Rejestratory samochodowe Tematyka: Kamery samochodowe

Korzystacie z kamer samochodowych? Dla wielu to gadżety, bez których w drogę nie ruszają.

  • Kamery samochodowe sposobem na nieuczciwych kierowców?
A A

Jeszcze nie tak dawno były ciekawostką, ale w ostatnich latach ich popularność zdecydowanie wzrosła. Kamery samochodowe, bo o nich mowa, to dla wielu kierowców gadżety nieocenione.

Wbrew pozorom nie są to urządzenia, które przydać mogą się jedynie osobom spędzającym za kierownicą kilka godzin dziennie. Wypadek, kolizja, a nawet próby wyłudzenia odszkodowania spotkać mogą niestety każdego kierowcę. Firma DOD o wszystkich tych nieprzyjemnych scenariuszach przypomina i składnia do przemyśleń, czy nie lepiej zainwestować w drogowego asystenta, który może okazać się niekiedy nieoceniony?

Tym bardziej, że kamera dostarcza nie tylko obraz, ale też informację z jaką prędkością poruszaliśmy się samochodem w momencie wypadku. Coraz więcej modeli, między innymi DOD LS470W+, posiada też tryb parkingowy. Nie jest przecież tajemnicą, że i w trakcie postoju może wydarzyć się coś przykrego, głównie dla lakieru naszego auta.


Kamery samochodowe w większości wyposażone są też w moduł GPS. Dzięki niemu kierowca otrzymuje dokładne informacje o trasie, co pozwali mu odnaleźć się nawet w rejonach, w których przebywa po raz pierwszy.

A Wy, korzystacie z kamery samochodowej?

Źródło: DOD

Odsłon: 6259 Skomentuj newsa
Komentarze

10

Udostępnij
  1. PrEzi
    Oceń komentarz:

    12    

    Opublikowano: 2016-09-26 14:03

    Nie ma jak reklama pod przykrywką artykułu...

    Skomentuj

  2. 100000
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-09-26 14:07

    Do policji wysłałem nagranie rażące naruszenie bezpieczeństwa ruchu drogowego (podobne do froga) do tej pory zero odzewu. Nagrania takie policja ma gdzieś.

    Skomentuj

    1. miedzianek
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2016-09-26 23:51

      Bo takie nagrania to się składa z zeznaniami, a nie wysyła mailowo czy coś. Musi być osoba zgłaszająca, jako świadek. Wiem, bo sam zgłaszam zawiadomienia o popełnianiu wykroczeń...na naszą 'kochaną' policję ^^

      Skomentuj

  3. wizard2233
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2016-09-26 14:08

    Korzystam z rejestratora w każdym moim samochodzie i miałem przez to kilka rozpraw w sądzie na których nie dość że wygrałem i mam przez to wrogów to jeszcze zarobiłem łącznie 5-krotną zarobków średniej krajowej.

    Skomentuj

    1. Satanski
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2016-09-26 15:36

      Masz jakąś firmę transportową, że tyle tych rozpraw przeżyłeś?

      Skomentuj

  4. wdowa94321
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2016-09-26 15:22

    Kamerki DOD- Większego szajsu za większą cenę nie widziałem- Póki co to to jest najgorszy crap powyżej 800zł jaki widziałem ever... Nawet kamerki za 400zł potrafią to coś przebić xD

    Skomentuj

    1. Foxy the Pirate
      Oceń komentarz:

      -2    

      Opublikowano: 2016-09-26 17:16

      Słaby bait. Nawet mój kaktus umar na raka jak to przeczytał :v

      Skomentuj

  5. nicor999
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-09-26 22:17

    "przypomina i składnia do przemyśleń"
    powinno być skłania :)

    Skomentuj

  6. miedzianek
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-09-26 23:54

    Korzystam zawsze, nawet krótkich odcinkach, szkoda auta i ewentualnego pecha przy orzeczeniu winy przez policję. Za dużo sebixów w BMW/wieśwagenach/olimpijskich autach się wozi po mieście zbyt odważnie

    Skomentuj

  7. projectdarkstar
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2016-09-27 08:50

    W dzisiejszych czasach kamerka to podstawa. Ja mam jedną filmującą z przodu ale po niedawnych przygodach zastanawiam się nad drugą która będzie filmowała z tyłu.

    Tak tylko powiem że jeżeli macie zamiar kupić - nie kupujcie taniego chińskiego badziewia bo o ile za dnia jeszcze będzie jako tako to w nocy nie nakręci nic.