Na topie

Karty AMD Navi pojawią się na targach E3?

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Karty graficzne

Kategoria: Komputery Podzespoły Karty graficzne Tematyka: AMD Navi AMD Radeon Producenci: AMD

W sieci robi się coraz głośniej o nowej generacji kart graficznych AMD. Pojawiają się również pierwsze przecieki odnośnie terminu prezentacji akceleratorów.

  • Karty AMD Navi pojawią się na targach E3?
A A

Karty graficzne AMD Radeon z nowej generacji Navi to jedna z najbardziej wyczekiwanych premier tego roku. Kiedy powinniśmy się spodziewać ich debiutu?

Ujawnione plany wydawnicze wskazują, że generacja Navi miałaby zadebiutować jeszcze w tym roku. Producent nie chce jednak zdradzać zbyt wielu szczegółów na temat premiery nowych akceleratorów (chociaż ostatnio potwierdził, że w tym roku ma wydać kolejne Radeony).

Serwis Planet 3DNow! dotarł do nieoficjalnych informacji, jakoby nowe karty miałyby zostać zaprezentowane w czerwcu podczas targów E3 2019. Niestety, na ich sklepową premierę przyjdzie nam poczekać miesiąc dłużej. Co istotne początkowo producent ma wydać tylko modele z niskiej i średniej półki, natomiast wydajniejsze konstrukcje mają być planowane dopiero na początek 2020 roku.

AMD - plany wydawnicze kart graficznych

Ujawnione informacje nie zostały potwierdzone, więc sugerujemy podchodzić do nich z ograniczonym zaufaniem. Możemy jednak być pewni, że „czerwoni” dopiero się rozkręcają i w tym roku przygotowują dla nas kilka ciekawych premier. Pozostaje więc czekać.

Źródło: Planet 3DNow!

Odsłon: 5179 Skomentuj newsa
Komentarze

13

Udostępnij
  1. leon-san
    Oceń komentarz:

    -4    

    Opublikowano: 2019-01-17 14:27

    Premiera sklepowa w lipcu, czyli pół roku za późno. Kto będzie chciał, to wymieni już kartę.

    Skomentuj

    1. awesome1337
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2019-01-17 14:51

      skąd wiesz ze premiera sklepowa w lipcu?

      Skomentuj

    2. xbk123
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2019-01-17 15:10

      Czemu? Dla wszystkich są te same terminy wymiany sprzętu? Obojętnie kiedy, dobrze że jest konkurencja. Szkoda, że intel tak późno wejdzie, bo mogłoby by być ciekawie w kwestii cen.

      Skomentuj

    3. rlistek
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2019-01-17 16:45

      Skąd ta logika, że wszyscy wymienią karty akurat teraz, a później już nikt nie będzie chciał, bo chyba nie do końca rozumiem?

      Pamiętaj, że mówimy tu o segmencie low/mid-end, a nie o entuzjastach.

      Skomentuj

    4. pablo11
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2019-01-17 19:09

      Ja tam czekam na Navi i dopiero wtedy kupię kartę, choćby dlatego, że RTX jest drogi w produkcji, a Navi ma być tanie (może się to pozytywnie odbić na cenach kart)

      Skomentuj

  2. Eternal1
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2019-01-17 15:16

    Jestem mega-ciekaw jak im to wyjdzie. AMD-RTG pracuje nad NAVI od przynajmniej 2 lat.
    Od premiery NAVI, architektura GCN będzie rozwijana wyłącznie w kierunku PRO z pominięciem optymalizacji gaming-owych.
    Zaś GPU bazujące na NAVI mają docelowo zająć cały sektor gaming-owy łącznie z konsolami.

    Skomentuj

    1. awesome1337
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2019-01-17 15:42

      czy navi przypadkiem też nie jest na GCN??

      Skomentuj

      1. Eternal1
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2019-01-17 17:52

        Może GCN był bazą wyjściową, tego nie wiadomo.
        Wiadomo że NAVI jest optymalizowany stricte pod gry - w czym tkwi największa różnica wobec architektury GCN która jest dość uniwersalna i sprawdza się w przeróżnych obliczeniach (grafika, AI, fizyka, dźwięk...)

        Skomentuj

    2. abuson
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2019-01-17 17:06

      Ciekawszy jest fakt, że do prac nad Navi przydzielono inżynierów którzy pracowali wcześniej nad energooszczędnością/taktowanie w Ryzenach.

      Skomentuj

  3. Virtus
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2019-01-17 17:12

    W kwietniu napisaliście, że najmocniejsze Navi to będzie średnia półka - czy to wciąż aktualne?

    Skomentuj

    1. pablo11
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2019-01-17 19:01

      Raczej tak. Najmocniejszy model podobno ma oscylować w granicach RTX 2080, przy czym ma być od niego sporo tańszy w produkcji(dużo mniejszy rdzeń). Zobaczymy jak z cenami w sklepie, ale taki 2080 w cenie 2070, albo przynajmniej 2070 w cenie 2060 mogło by być fajną niespodzianką.
      Ciekawi mnie, czy nie pracują już nad infinity fabric dla GPU, to byłoby coś, gdyby wypuścili np. takiego 2x2080 bez mikroprzycięć (infinity fabric zapewnia połączenie np. w Thredripperach i są one na tyle krótkie, że nawet 4 rdzenie mogą być traktowane jako 1, więc nie trzeba gry z techniką multi GPU w takim wypadku i nie ma mikroprzycięć).

      Coś tam wspominali o Infinity Fabric, ale nie wiadomo, czy przy Navi.

      Skomentuj

    2. Paweł Maziarz
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2019-01-17 21:52

      Obydwa newsy bazują na nieoficjalnych informacjach, ale nowszy news ma... nowsze informacje :-)

      Skomentuj

    1. pablo11
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2019-01-17 19:06

      Ja to czekam na następne zapowiedzi gier z RTXem, bo narazie jest jedna z jego śladową ilością (kilka godzin rozgrywki w BF5 i to w singlu, który działa tam raczej jako tutorial do multi). Ma się pojawić Metro, ale ani widu ani słychu o następnych. Jak Bioware nie chciało się pchać w Anthemie w RTX, to nie wiem, czy ktokolwiek będzie chciał się w to pchać.

      Szczególnie, że RTX to może z 1% graczy interesuje, a maksymalnie w przeciągu kilku lat może z 20%, bo konsole przez najbliższe 5 lat nie dostaną takiego RTXa jak zaprezentowała Nvidia.