Na topie

88 cali, OLED, 8K - LG pochwali się nowym panelem podczas CES 2018

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Telewizory

Kategoria: RTV Telewizory Tematyka: 8K CES 2018 OLED Producenci: LG

LG Display przygotowało nowy panel marzeń dla miłośników domowej rozrywki w wysokiej jakości – 88-calowy OLED o rozdzielczości 8K.

  • 88 cali, OLED, 8K - LG pochwali się nowym panelem podczas CES 2018
A A

70-kilka cali i rozdzielczość 4K? LG najwyraźniej twierdzi, że tym już na nikim nie zrobi się ogromnego wrażenia i dlatego też chwali się nowością, która ma otwierać kolejny rozdział rozwoju telewizorów, zapewniających kinową jakość w warunkach domowych.

LG – gigantyczny OLED o rozdzielczości 8K

Jeszcze przed targami CES 2018 firma LG zaprezentowała 88-calowy panel OLED o rozdzielczości 8K (czyli 7680 x 4320 pikseli – 4 razy więcej punktów niż w 4K i 16 razy więcej niż w Full HD). To prawdziwe cacko – dodajmy bowiem, że dotychczas Koreańczycy produkowali jedynie 55-, 65- i 77-calowe modele.

Wyświetlacz ten zostanie pokazany publicznie podczas tegorocznej edycji targów CES w Las Vegas. Wyposażony weń telewizor nie trafi jednak od razu na półki – jego premiera planowana jest na rok 2019. Jest to zresztą zgodne z podaną wcześniej rozpiską.

Co na to konkurencja? TV na CES 2018

Podczas nadchodzących targów CES 2018 najprawdopodobniej zobaczymy też nowe telewizory OLED firm Sony i Panasonic. Krążą również pogłoski, że Samsung pokaże modele wykorzystujące technologię microLED, której podstawą są miniaturowe diody – energooszczędne, jasne i cechujące się długą żywotnością. Nie zabraknie też pewnie kropek kwantowych.

Branżowi eksperci spodziewają się także dalszego stawiania na (coraz lepsze formaty) HDR oraz koncentrowania się producentów na rozwiązaniach Smart TV – głównie obejmujących kontrolę głosową i powiązanych z „inteligentnymi asystentami domowymi”. 

Co LG jeszcze pokaże podczas targów?

Prawdopodobnie nową wersję swojego ultrasmukłego telewizora „wallpaper” i urządzenie wykorzystujące system audio „Crystal Sound OLED” (który w tamtym roku zadebiutował w Sony A1). Jeżeli chodzi o odbiorniki, LG może zaskoczyć (na co zresztą zawsze warto liczyć).

Koreański producent planuje również prezentację sprzętu audio (soundbary z Dolby Atmos, przenośne głośniki Bluetooth i systemy imprezowe) oraz „inteligentnych” urządzeń z sektora Internetu Rzeczy, które będą reprezentowały markę ThinQ.

Źródło: FlatpanelsHD, Korea Herald, Engadget, LG News. Foto: LG Display

Odsłon: 7934 Skomentuj newsa
Komentarze

14

Udostępnij

Telewizory w marketplace

  1. Kenjiro
    Oceń komentarz:

    10    

    Opublikowano: 2018-01-02 10:48

    A ja nadal czekam na OLED dla ludu, czyli w cenach maksymalnie 1000 $.

    Oczywiście nigdzie mi się nie spieszy, mogę poczekać ;-).

    Skomentuj

    1. rahl_r
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2018-01-02 11:09

      Już prawie się doczekałeś:
      http://www.eshop-mpl.pl/pl/p/LG-55EG9A7V-OLED-Smart-TV-NEW-2017-FV23-GW24-/40

      Skomentuj

      1. X.X.X
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2018-01-02 12:31

        a widziałeś gdzie monitor oled w podobnej cenie ??

        Skomentuj

    2. Adrian Waleczny
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-01-02 19:18

      A dla kogo są OLEDY za niecałe 7000 tyś zł ?
      Dla nieludu ? Sam jestem chętny na LG 55B7V.

      Skomentuj

  2. HardCorak
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-01-02 11:13

    fajnie tylko ile jest aktualnie treści 8k?

    Skomentuj

    1. Yamaraj6
      Oceń komentarz:

      8    

      Opublikowano: 2018-01-02 12:34

      Jak wychodziły telewizory 4K to też nie było na nie treści...
      To chyba logiczne że najpierw musi pojawić się technologia, a później pojawia się kontent.

      Skomentuj

  3. aendrju
    Oceń komentarz:

    -3    

    Opublikowano: 2018-01-02 11:46

    Pierwszy akapit pod zdjęciem :) Na dobrym wrażeniu to za wiele nie zarobią (ile sprzedadzą tych tv 8k i tak duży rozmiar)
    tv dla ludu to przedział 32"-55" i takich schodzi najwięcej. Lepiej sprzedać 1000 tv po 500/800 euro niż 10 po 5000 euro. Oczywiście HardCorak ciut wyżej też dobry argument podał czyli brak treści 8k, tylko niech ktoś nie wyskoczy z tekstem że pc i gry.

    Skomentuj Historia edycji

    1. Himoto
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2018-01-02 17:04

      Właśnie w pierwszej kolejności wychodzi sprzęt by mogły powstać treści. 8K aktualnie już jest poszukiwany właśnie pod te wspomniane PC, tyle tylko ze żeby uzyskać pełne stabilne 8K trzeba użyć 2-3 GPU z najwyższej półki.

      Skomentuj

      1. aendrju
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2018-01-02 17:13

        A już wiem o co biega. Wam już piksele drapią oczy w 4k za dużo schodków widać :)

        Skomentuj

  4. KENJI512
    Oceń komentarz:

    7    

    Opublikowano: 2018-01-02 12:21

    Poproszę monitor do gier OLED :)

    Skomentuj

    1. Adrian Waleczny
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-01-03 00:05

      Kup telewizor, sam się zastanawiam nad LG 55B7V do peceta i PS4 Pro.

      Skomentuj Historia edycji

      1. Wasek
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2018-01-03 01:12

        Też kiedyś o tym myślałem ale jednak nie chciałbym, żeby mi się wypalił pasek start albo inne elementy bardziej stałe jak HUD w grze.

        Skomentuj

        1. Adrian Waleczny
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2018-01-04 01:27

          Pasek start się może wypalić ? O HUDzie słyszałem, ale podobno wystarczy zwiększyć jego przejrzystość.

          Skomentuj

          1. Wasek
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-01-05 02:26

            Domyślam się, że też skoro jest to element stały, który się nie rusza. Mądry trick ze zwiększeniem przejrzystości ponieważ wtedy każdy piksel pozostaje w jakimś ruchu.