Gry

Ludzie zagłosowali portfelem. Oto nowy król gier na PS5

przeczytasz w 2 min.

Oto jedna z najlepszych gier 2024 r. i nowy król PlayStation 5. Helldivers 2 rozbija bank mimo przejściowych problemów i przy okazji detronizuje God of War Ragnarok.

Kto by się spodziewał, że gra za niecałe 200 zł podbije serca milionów graczy na całym świecie? Helldivers 2 autorstwa szwedzkiego Arrowhead Game Studios ujrzało światło dzienne 8 lutego 2024 r. Demokrację Zarządzaną (ustrój panujący w świecie gry) mogą szerzyć gracze PC oraz PS5 - Helldivers 2 nie jest dostępny na Xbox. Czy posiadacze konsol “zielonych” coś tracą? Liczby pokazują, że tak.

Helldivers 2 wciąga nosem “Boga Wojny”. Gracze Xbox zielenieją z zazdrości

Miliony graczy nie mogą się mylić. Helldivers 2 to bardzo udana produkcja mimo przejściowych problemów. Twórcy poinformowali, że ich dzieło sprzedało się w nakładzie 12 mln egzemplarzy w ciągu 12 tygodni (stan na 5 maja 2024 r.)

Wynik uwzględnia zarówno wersję na PS5, jak i PC. Dla porównania: God of War Ragnarok sprzedał się w liczbie 11 mln egzemplarzy w 10 tygodni, tylko że “Bóg Wojny” dostępny jest na PS4 i PS5. Niemniej to właśnie Helldivers 2 jest najszybciej sprzedającą się grą, która kiedykolwiek została wydana przez PlayStation.

Helldivers 2 to gra-usługa, więc jest konsekwentnie rozwijana

Aktualizacja goni aktualizację. Deweloperzy opublikowali kolejną łatkę, która eliminuje część błędów, co ma poprawić komfort płynący z rozgrywki. Tym razem nie zmieniano balansu broni - to dość delikatny temat.

Co więcej, w Helldivers 2 pojawiła się nowa Obligacja Wojenna (pochodna przepustki sezonowej, z tą różnicą, że nie przepada i można do niej wrócić). W Polar Patriots Warbond znajdziemy kilka nowych broni, nową premię, nowy granat i rzecz jasna całą masę elementów kosmetycznych.

Źródło: Arrowhead Game Studios, zdjęcie otwarcia: YouTube

W artykule znajdują się linki afiliacyjne, przekierowujące do zewnętrznych stron zawierających produkty i usługi, o których piszemy. Otrzymujemy wynagrodzenie za umieszczenie linków afiliacyjnych, jednakże współpraca z naszymi Partnerami nie ma wpływu na treści zamieszczane przez nas w serwisie, w tym na opinie dotyczące produktów i usług Partnerów.

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    KENJI512
    2
    Oj konsolarze... ;p