Smartfony

LG G7 bez wyświetlacza OLED - producent chce ograniczyć wydatki

opublikowano przez Mateusz Tomczak w dniu 2018-03-18

Coraz bardziej prawdopodobne, iż koreański producent zdecyduje się na wykorzystanie w LG G7 wyświetlacza wykonanego w technologii MLCD+.

LG zdecydowało się opóźnić premierę następcy LG G6 (premiera w lutym zeszłego roku). Na jego pojawienie się poczekamy jeszcze kilka tygodni, ale nieoficjalne doniesienia dają nam coraz lepszy obraz tego, czego oczekiwać. Coraz więcej wskazuje na to, że smartfon nie będzie posiadał wyświetlacza OLED.

Wedle informacji The Investor, producent zdecyduje się na technologię LCD. Powodem ma być chęć ograniczenia wydatków. Nie jest tajemnicą, iż sprzedaż smartfonów LG wypada dość słabo, a technologia OLED zwiększa koszty produkcji. Jako przykład podawane są ostatnie smartfony Apple. Wyświetlacz do iPhone'a 8 Plus (LCD) kosztować ma 52 dolary, a wyświetlacz do iPhone'a X (OLED) już 110 dolarów.

Tutaj należałoby przywołać informacje, jakie pojawiły się już jakiś czas temu. Jeszcze w lutym Evan Blass (@evleaks) zasugerował, iż LG postawi na nową technologię MLCD+, która gwarantować ma jasność 800 nitów i mniejsze (niż w przypadku IPS LCD) zapotrzebowanie na energię.

Nastawiać trzeba się oczywiście na wyświetlacz FullVision o odchudzonych ramkach. Czy producent zdecyduje się na wcięcie w górnej części? Co do tej kwestii pojawiają się sprzeczne sygnały.

Źródło: The Investor, TechnoBuffalo (foto)

marketplace

Komentarze

19
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  W benchmark.pl pracują niemogi.

  Od 3 lat czytam:

  "Dodawanie komentarzy tylko w wersji na PC.
  Już wkrótce wersja mobilna."
  Zaloguj się
  11
 • avatar
  jeśli rzeczywiście 800 nitów, to będzie bardzo ciekawie, pewnie zero problemów na słońcu.
  Zaloguj się
 • avatar
  Po raz kolejny - to wycięcie na tym renderze wygląda DEBILNIE - nic nie daje, bo ramki są niesymetryczne (na dole grubsze to po cholerę na górze cieńsze?!?).
 • avatar
  https://www.g2a.com/r/gramy-tanio