Foto

Longsys przywróci markę Lexar - jesienią

z dnia 2018-08-22
Karol Żebruń | Redaktor serwisu benchmark.pl
Dyskutuj z nami

Historia marki Lexar zatoczyła koło. Po jej wykupieniu przez Micron produkcja została wstrzymana, a założyciele firmy stworzyli produkty ProGrade. Tymczasem Longsys, który przejął prawa do marki Lexar w końcu zdecydował o jej losie.

Los marki Lexar wydawał się przez wiele miesięcy przesądzony. Ponad rok temu Micron, który przejął firmę zdecydował o zaprzestaniu produkcji, ale też kilka miesięcy później odsprzedał prawa chińskiemu potentatowi pamięci flash, firmie Longsys. Przez ponad pół roku nic jednak się nie działo, aż w końcu Longsys zdecydował, że Lexar powróci.

Trudno jeszcze powiedzieć, co ten powrót będzie oznaczał. Czy dostaniemy z powrotem pełne portfolio pamięci różnego typu i powiązanych akcesoriów, czy będzie to oferta zubożona? Odpowiedź na to pytanie poznamy zapewne już podczas najbliższych targów Photokina w Kolonii, na których Lexar będzie obecny.

Pozostaje jeszcze odpowiedź na pytanie czy wraca tylko marka Lexar, jak sugeruję w tytule, czy coś więcej. Bo pamiętajmy, że know-how wraz z założycielami firmy przeszedł pod skrzydła ProGrade.

Źródło: Lexar

marketplace

Komentarze

0
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!