Na topie

Mass Effect: Andromeda kontra crackerzy - runda druga

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry komputerowe

Kategoria: Gry Gry komputerowe Tematyka: DRM gra akcji Mass Effect RPG Producenci: BioWare EA

Starsza wersja zabezpieczeń Denuvo w Mass Effect: Andromeda została szybko złamana, czy z nową pójdzie crackerom równie łatwo? To się dopiero okaże.

  • Mass Effect: Andromeda kontra crackerzy - runda druga
A A

Niespełna dwóch tygodni potrzebowali crackerzy, aby poradzić sobie z zabezpieczeniami Denuvo gry Mass Effect: Andromeda. I mogliby w tym miejscu odtrąbić sukces, ale ekipa BioWare zdecydowała się na aktualizację swojego dzieła i wprowadzenie najnowszej wersji tego antypirackiego systemu.

Gra Mass Effect: Andromeda korzystała ze starszej wersji Denuvo i to najpewniej dlatego crackerzy tak szybko się uporali z tymi zabezpieczeniami. Zarówno BioWare, jak i twórcy systemu twierdzą, że z nową wersją nie będzie tak łatwo. Na potwierdzenie podają trzy inne tytuły, które z niej korzystają i wciąż nie zostały złamane – to 2Dark, Dead Rising 4 i NieR: Automata.

Warto odnotować, że BioWare postawiło na strategię odmienną od sporej części producentów. Ci bowiem często po złamaniu zabezpieczeń po prostu je zdejmują, a nie wdrażają nowe. Czas pokaże, czy była to odpowiednia decyzja. 

W tym miejscu wypada również wspomnieć o tym, że kilka dni temu pojawiła się nowa łatka do gry Mass Effect: Andromeda, oznaczona numerem 1.05. Przede wszystkim poprawia ona twarze i ich synchronizację z mową (co w początkowym wydaniu przedstawiało się wręcz komicznie). Wprowadza także opcję pominięcia animacji międzyplanetarnych podróży.

Źródło: Dark Side of Gaming

Odsłon: 4001 Skomentuj newsa
Komentarze

17

Udostępnij
  1. mutissj
    Oceń komentarz:

    10    

    Opublikowano: 2017-04-10 11:52

    Mi się nawet nie chce z torrentów tego gniota pobierać, gra jedynie może poszczycić się dobrą grafiką bo reszta questów to na siłę robiona

    Skomentuj

    1. Dudi4Fr
      Oceń komentarz:

      7    

      Opublikowano: 2017-04-10 12:17

      Poczekać tak mniej więcej do gwiazdki, będzie pewnie na origin w promocji za 40 zł, wtedy będzie można się zastanowić nad zakupem i ile poprawią błędy w ciągu tego czasu.

      Skomentuj

      1. NextGen1987
        Oceń komentarz:

        6    

        Opublikowano: 2017-04-10 14:45

        Łatki czy niższa cena nie naprawią dziecinnej fabuły i ''fetch questów''..

        Gra jest tak zabugowana, że jest to wręcz komiczne (te mema na YT są bezcenne ;-)), ale oni ładują czas i kasę na aktualizację denuva?

        Skomentuj

        1. Po1nter
          Oceń komentarz:

          -2    

          Opublikowano: 2017-04-10 15:33

          Wypowiedziało się trzech gości którzy zobaczyli grę na youtube nie grając w nią osobiście. No tak specjaliści.

          Skomentuj

          1. Radical
            Oceń komentarz:

            5    

            Opublikowano: 2017-04-10 16:26

            Ja pograłem ze 2-3 godziny i niestety koledzy wyżej mają rację. Gra jest po prostu nijaka. Co do bugów i śmiesznych animacji to trochę wyolbrzymiony problem, nie jest z tym tak źle ale problemem dla mnie są strasznie mizerne dialogi. Dwa "roboty" gadają do siebie o niczym, idź tu i tu, wciśnij przycisk, wróć i pogadaj znowu o niczym. Tak wygląda niestety ta gra. Do pierwszych massów to się nawet nie umywa, tam gadałem ze wszystkimi o wszystkim i robiłem każdego sidequesta bo wszystko było ciekawe. Co do grafiki to ładna chociaż nieadekwatne ma wymagania, za to modele postaci są bardzo słabe, w sensie prawie takie same jak w poprzednich częściach a parę lat minęło... Dla mnie ta gra to 6/10. Zazwyczaj się mówi że wyłącznie dla fanów ale tutaj fani nie mają czego szukać bo to co przyciągało do monitora w starej trylogii tutaj nie istnieje.

            Skomentuj

          2. doc_struś
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-04-11 10:55

            Jestem wielkim fanem trylogii ME, nową część kupiłem bo nie wytrzymałem, zdawałem sobie sprawę, w co się ładuję. Na początku, koszmar, WTF?!, co za badziewna grafika (gram w low/med), animacja postaci, te ryje, pionierze-pathfinderze.. i wiele innych rzeczy.

            Jednak po jakichś 30h, zaczęło się robić fajnie, przyzwyczaiłem się do oprawy graficznej, dobrym patentem na głupie gęby jest noszenie hełmu ;)

            Teraz mam jakieś 50h, nie ma tragedii, klimat ME się pojawił już jakiś czas temu, nie napotkałem na razie błędu który by uniemożliwiał grę, turbo plecaczek jest spoko, w trylogii nie raz człowiek gdzieś utknął i musiał wczytywać grę, tutaj hop i lecim dalej.

            Nie jest tak źle, oczywiście skopali sporo rzeczy, ale nie ma co wydawać werdyktu po kilku godzinach gry, bo początek faktycznie jest do bani, dalej jest coraz lepiej.

            I nie, nie mówię tak bo wydałem 190zł i żal mi d... ściska, jestem wielkim fanem trylogii, nie gram w nic innego, Andromeda ma ten dobry pierwiastek serii, ale trzeba mu pozwolić się przebić, przez tą górę syfu.

            Skomentuj

    2. kwintofly
      Oceń komentarz:

      -3    

      Opublikowano: 2017-04-10 16:36

      za dużo youtuba, za dużo youtuba ....

      Skomentuj

    3. prime27pl
      Oceń komentarz:

      -6    

      Opublikowano: 2017-04-10 17:33

      gadanie

      Skomentuj

  2. Chong-li
    Oceń komentarz:

    11    

    Opublikowano: 2017-04-10 12:18

    Dead Rising 4 i NieR: Automata faktycznie nie zostały złamane ale znając życie pewnie są już od dnia premiery rozpracowywane i tylko kwestia czasu kiedy nowe zabezpieczenie padnie.Ci kolesie z CPY są strasznie zawzięci jestem pewien że bankowo w pocie czoła pracują na crackami.
    Tutaj już nie chodzi o głupie gierki tylko o pokaz umiejętności kto jest lepszy Denuvo vs Scena.

    Niestety Denuvo nie ma też poparcia w legalnym środowisku graczy i to jest fakt cały czas widać na Steemie jak ludzie narzekają,a niedawno wyszło że przy podkręcaniu procka i karty graficznej tez trzeba aktywować od nowa grę co jest strasznie upierdliwe.

    Ja jako legalny nabywca gier mam inną obawę co będzie jak Denuvo zbankrutuje i zamknie serwery?Jak wtedy będe mógł grać w moje legalnie zakupione gry skoro nie będe mógł ich aktywować?No i ceny gier wywindowane o kilkadziesiąt złotych to też daje do myślenia.

    Skomentuj

    1. sabaru
      Oceń komentarz:

      9    

      Opublikowano: 2017-04-10 12:37

      Tak samo jest np. z GTA IV. Mam oryginalną grę i mi się nie udało jej uruchomić, a na pigułce bez problemu :/.

      Skomentuj

  3. entropic
    Oceń komentarz:

    6    

    Opublikowano: 2017-04-10 15:21

    mieli naprawiac gre a zamiast tego najwieksza zmiana w nowej latce jest nowszy system zabezpieczen, widac gdzie leza priorytety wydawcy

    Skomentuj

      1. entropic
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2017-04-10 19:47

        szkoda tylko ze te stoly choc ladne to maja krzywe nogi i nierowne blaty a cene jakby byly niemal idealne

        Skomentuj

      2. derunim
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2017-04-10 23:52

        Niestety tak jest z Bioware.
        Praktycznie ekipa pracująca na trylogią nie pracuje dla Bioware.
        To jak Andromeda ma być zbieżna z poprzednimi częściami?
        To ludzie, konkretni ludzie nadają kształt grze. Tak jak filmowi, książce czy muzyce.
        I co gorsza, nawiedzeni polepszacze świata przemycają w ME nieproporcjonalnie duże w stosunku do rzeczywistości wątki homo. Nie żeby to deprecjonowało trylogię, ale było irytujące. Trylogia jednak broniła się mistrzostwem interakcji między postaciami i fabułą.

        Skomentuj

        1. Mighn
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2017-04-11 09:27

          Akurat promocja homo to nie tylko ME ale i Dragon Age - grając ma się wrażenie, że w świecie 100% to homosie :(((

          Skomentuj

  4. Mighn
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-04-10 17:21

    III - ale jak ktoś miał zassać pirata to już go zassał, i jakoś wprowadzenie lepszych zabezpieczeń jedynie co, to będzie kosztować producenta ekstra kasę a w sprzedaży nic nie zmieni.... może będą zmieniać co miesiąc zabezpieczenia - i tak przez najbliższe 7 lat??? :D

    Skomentuj Historia edycji

  5. Speedstar
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-04-10 21:02

    Poczekam sobie jak będzie za mniej jak 50 zł, nie spieszy mi się.

    Skomentuj

  6. Fiona
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2017-04-11 08:16

    Ja planowałam kupić miesiąc po premierze, po pierwszym filmiku z rakietowym plecaczkiem czułam już gniota...

    Widziałam tą grę u znajomka - nie dam za nią więcej niż 10 zł...
    Po prostu szkoda na nią czasu....
    A szkoda bo trylogia ME to b. dobra gra (gry)
    A Andromeda to ....... (autocenzura)