Na topie

Mass Effect: Andromeda kontra crackerzy - runda druga

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry komputerowe

Kategoria: Gry Gry komputerowe Tematyka: DRM gra akcji Mass Effect RPG Producenci: BioWare EA

Starsza wersja zabezpieczeń Denuvo w Mass Effect: Andromeda została szybko złamana, czy z nową pójdzie crackerom równie łatwo? To się dopiero okaże.

  • Mass Effect: Andromeda kontra crackerzy - runda druga
A A

Niespełna dwóch tygodni potrzebowali crackerzy, aby poradzić sobie z zabezpieczeniami Denuvo gry Mass Effect: Andromeda. I mogliby w tym miejscu odtrąbić sukces, ale ekipa BioWare zdecydowała się na aktualizację swojego dzieła i wprowadzenie najnowszej wersji tego antypirackiego systemu.

Gra Mass Effect: Andromeda korzystała ze starszej wersji Denuvo i to najpewniej dlatego crackerzy tak szybko się uporali z tymi zabezpieczeniami. Zarówno BioWare, jak i twórcy systemu twierdzą, że z nową wersją nie będzie tak łatwo. Na potwierdzenie podają trzy inne tytuły, które z niej korzystają i wciąż nie zostały złamane – to 2Dark, Dead Rising 4 i NieR: Automata.

Warto odnotować, że BioWare postawiło na strategię odmienną od sporej części producentów. Ci bowiem często po złamaniu zabezpieczeń po prostu je zdejmują, a nie wdrażają nowe. Czas pokaże, czy była to odpowiednia decyzja. 

W tym miejscu wypada również wspomnieć o tym, że kilka dni temu pojawiła się nowa łatka do gry Mass Effect: Andromeda, oznaczona numerem 1.05. Przede wszystkim poprawia ona twarze i ich synchronizację z mową (co w początkowym wydaniu przedstawiało się wręcz komicznie). Wprowadza także opcję pominięcia animacji międzyplanetarnych podróży.

Źródło: Dark Side of Gaming

Odsłon: 3718 Skomentuj newsa
Komentarze

21

Udostępnij
  1. mutissj
    Oceń komentarz:

    10    

    Opublikowano: 2017-04-10 11:52

    Mi się nawet nie chce z torrentów tego gniota pobierać, gra jedynie może poszczycić się dobrą grafiką bo reszta questów to na siłę robiona

    Skomentuj

    1. Dudi4Fr
      Oceń komentarz:

      7    

      Opublikowano: 2017-04-10 12:17

      Poczekać tak mniej więcej do gwiazdki, będzie pewnie na origin w promocji za 40 zł, wtedy będzie można się zastanowić nad zakupem i ile poprawią błędy w ciągu tego czasu.

      Skomentuj

      1. NextGen1987
        Oceń komentarz:

        6    

        Opublikowano: 2017-04-10 14:45

        Łatki czy niższa cena nie naprawią dziecinnej fabuły i ''fetch questów''..

        Gra jest tak zabugowana, że jest to wręcz komiczne (te mema na YT są bezcenne ;-)), ale oni ładują czas i kasę na aktualizację denuva?

        Skomentuj

        1. Po1nter
          Oceń komentarz:

          -2    

          Opublikowano: 2017-04-10 15:33

          Wypowiedziało się trzech gości którzy zobaczyli grę na youtube nie grając w nią osobiście. No tak specjaliści.

          Skomentuj

          1. Radical
            Oceń komentarz:

            5    

            Opublikowano: 2017-04-10 16:26

            Ja pograłem ze 2-3 godziny i niestety koledzy wyżej mają rację. Gra jest po prostu nijaka. Co do bugów i śmiesznych animacji to trochę wyolbrzymiony problem, nie jest z tym tak źle ale problemem dla mnie są strasznie mizerne dialogi. Dwa "roboty" gadają do siebie o niczym, idź tu i tu, wciśnij przycisk, wróć i pogadaj znowu o niczym. Tak wygląda niestety ta gra. Do pierwszych massów to się nawet nie umywa, tam gadałem ze wszystkimi o wszystkim i robiłem każdego sidequesta bo wszystko było ciekawe. Co do grafiki to ładna chociaż nieadekwatne ma wymagania, za to modele postaci są bardzo słabe, w sensie prawie takie same jak w poprzednich częściach a parę lat minęło... Dla mnie ta gra to 6/10. Zazwyczaj się mówi że wyłącznie dla fanów ale tutaj fani nie mają czego szukać bo to co przyciągało do monitora w starej trylogii tutaj nie istnieje.

            Skomentuj

          2. doc_struś
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-04-11 10:55

            Jestem wielkim fanem trylogii ME, nową część kupiłem bo nie wytrzymałem, zdawałem sobie sprawę, w co się ładuję. Na początku, koszmar, WTF?!, co za badziewna grafika (gram w low/med), animacja postaci, te ryje, pionierze-pathfinderze.. i wiele innych rzeczy.

            Jednak po jakichś 30h, zaczęło się robić fajnie, przyzwyczaiłem się do oprawy graficznej, dobrym patentem na głupie gęby jest noszenie hełmu ;)

            Teraz mam jakieś 50h, nie ma tragedii, klimat ME się pojawił już jakiś czas temu, nie napotkałem na razie błędu który by uniemożliwiał grę, turbo plecaczek jest spoko, w trylogii nie raz człowiek gdzieś utknął i musiał wczytywać grę, tutaj hop i lecim dalej.

            Nie jest tak źle, oczywiście skopali sporo rzeczy, ale nie ma co wydawać werdyktu po kilku godzinach gry, bo początek faktycznie jest do bani, dalej jest coraz lepiej.

            I nie, nie mówię tak bo wydałem 190zł i żal mi d... ściska, jestem wielkim fanem trylogii, nie gram w nic innego, Andromeda ma ten dobry pierwiastek serii, ale trzeba mu pozwolić się przebić, przez tą górę syfu.

            Skomentuj

          3. chotnik
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-04-13 15:31

            Czyli jak ludzie wyzej slusznie napisali. Jezeli nie jestes narkomanem ME, to poczekaj az stanieje :)

            Skomentuj

    2. kwintofly
      Oceń komentarz:

      -3    

      Opublikowano: 2017-04-10 16:36

      za dużo youtuba, za dużo youtuba ....

      Skomentuj

    3. prime27pl
      Oceń komentarz:

      -6    

      Opublikowano: 2017-04-10 17:33

      gadanie

      Skomentuj

  2. Chong-li
    Oceń komentarz:

    11    

    Opublikowano: 2017-04-10 12:18

    Dead Rising 4 i NieR: Automata faktycznie nie zostały złamane ale znając życie pewnie są już od dnia premiery rozpracowywane i tylko kwestia czasu kiedy nowe zabezpieczenie padnie.Ci kolesie z CPY są strasznie zawzięci jestem pewien że bankowo w pocie czoła pracują na crackami.
    Tutaj już nie chodzi o głupie gierki tylko o pokaz umiejętności kto jest lepszy Denuvo vs Scena.

    Niestety Denuvo nie ma też poparcia w legalnym środowisku graczy i to jest fakt cały czas widać na Steemie jak ludzie narzekają,a niedawno wyszło że przy podkręcaniu procka i karty graficznej tez trzeba aktywować od nowa grę co jest strasznie upierdliwe.

    Ja jako legalny nabywca gier mam inną obawę co będzie jak Denuvo zbankrutuje i zamknie serwery?Jak wtedy będe mógł grać w moje legalnie zakupione gry skoro nie będe mógł ich aktywować?No i ceny gier wywindowane o kilkadziesiąt złotych to też daje do myślenia.

    Skomentuj

    1. sabaru
      Oceń komentarz:

      9    

      Opublikowano: 2017-04-10 12:37

      Tak samo jest np. z GTA IV. Mam oryginalną grę i mi się nie udało jej uruchomić, a na pigułce bez problemu :/.

      Skomentuj

    2. chotnik
      Oceń komentarz:

      5    

      Opublikowano: 2017-04-10 18:19

      O to wlasnie chodzi, jezeli ktos kto placi, ma gorzej niz ktos kto piraci to jak ludzie maja to popierac?

      Skomentuj

  3. entropic
    Oceń komentarz:

    6    

    Opublikowano: 2017-04-10 15:21

    mieli naprawiac gre a zamiast tego najwieksza zmiana w nowej latce jest nowszy system zabezpieczen, widac gdzie leza priorytety wydawcy

    Skomentuj

    1. chotnik
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-04-10 18:30

      Priorytetem wydawcow jest maksymalizacja zyskow w jak najkrotszym czasie..
      To bylo do przewiedzenia, w momencie jak studia developerskie przestaly bez samodzielne, a zaczely byc podfirma nalezaca do wydawcy (jak Bioware do EA) ktory jest na gieldzie.
      Gry to produkty jak puszki Pepsi w sklepie. W wydawcow inwestuja tez ludzie, ktorych nie interesuja gry, czy nowe ME to bedzie symulator, aRPG czy karcianka. Ma przyniesc zyski inwestorom i tyle. Tak samo jak puszka Pepsi.

      Wydawca mowi studiu jakie tytuly ma robic, studio nie ma zadnej niezaleznosci.
      Studio to juz nie jest malarz, ktory maluje to na co uwaza za kreatywne, tylko mlodszy ciesna, ktoremu szef mowi, ze teraz robi stoliki a za miesiac stoly.

      Skomentuj

      1. entropic
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2017-04-10 19:47

        szkoda tylko ze te stoly choc ladne to maja krzywe nogi i nierowne blaty a cene jakby byly niemal idealne

        Skomentuj

        1. chotnik
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2017-04-13 15:40

          @entropic
          To jest wlasnie maksymalizacja zyskow w krotkim czasie.
          Sprzedac jak najwiecej tych stolow z krzywymi nogami zanim ludzie sie lepiej przyjrza i zorientuja, ze sa krzywe.
          A najlepiej w preorderze, gdzie zaplacisz z gory zanim ktokowiek inny moze Ci powiedziec jakie te nogi sa.
          Ciekawe jak bardzo sobie EA pluje w brode za to, ze udostepnili trial przed premiera i internet zalala fala memow "my face is tired". Bo na sprzedazy sie to napewno odbilo.

          Skomentuj

      2. derunim
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2017-04-10 23:52

        Niestety tak jest z Bioware.
        Praktycznie ekipa pracująca na trylogią nie pracuje dla Bioware.
        To jak Andromeda ma być zbieżna z poprzednimi częściami?
        To ludzie, konkretni ludzie nadają kształt grze. Tak jak filmowi, książce czy muzyce.
        I co gorsza, nawiedzeni polepszacze świata przemycają w ME nieproporcjonalnie duże w stosunku do rzeczywistości wątki homo. Nie żeby to deprecjonowało trylogię, ale było irytujące. Trylogia jednak broniła się mistrzostwem interakcji między postaciami i fabułą.

        Skomentuj

        1. Mighn
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2017-04-11 09:27

          Akurat promocja homo to nie tylko ME ale i Dragon Age - grając ma się wrażenie, że w świecie 100% to homosie :(((

          Skomentuj

  4. Mighn
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-04-10 17:21

    III - ale jak ktoś miał zassać pirata to już go zassał, i jakoś wprowadzenie lepszych zabezpieczeń jedynie co, to będzie kosztować producenta ekstra kasę a w sprzedaży nic nie zmieni.... może będą zmieniać co miesiąc zabezpieczenia - i tak przez najbliższe 7 lat??? :D

    Skomentuj Historia edycji

  5. Speedstar
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-04-10 21:02

    Poczekam sobie jak będzie za mniej jak 50 zł, nie spieszy mi się.

    Skomentuj

  6. Fiona
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2017-04-11 08:16

    Ja planowałam kupić miesiąc po premierze, po pierwszym filmiku z rakietowym plecaczkiem czułam już gniota...

    Widziałam tą grę u znajomka - nie dam za nią więcej niż 10 zł...
    Po prostu szkoda na nią czasu....
    A szkoda bo trylogia ME to b. dobra gra (gry)
    A Andromeda to ....... (autocenzura)