• benchmark.pl
 • E3
 • E3 2017: Metro Exodus - nowa odsłona na 5-minutowym wideo
Gry

E3 2017: Metro Exodus - nowa odsłona na 5-minutowym wideo

z dnia 2017-06-11
Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
11 komentarzy Dyskutuj z nami

Ekipa 4A Games już w przyszłym roku dostarczy nam Metro Exodus – nową odsłonę, która wykorzysta moc konsoli Xbox One X, ale trafi też na PC i PS4.

Miłośnicy postapokaliptycznej serii zainspirowanej powieściami Dmitrija Głuchowskiego, doczekacie się wkrótce nowej odsłony. Podczas konferencji Microsoftu na E3 dowiedzieliśmy się, że w 2018 roku na rynku zadebiutuje Metro Exodus – strzelanina autorstwa 4A Games, a więc ekipy, która dała nam poprzednie odsłony, co pozwala żywić nadzieję na wysoką jakość.

Wysokiej jakości ma być nie tylko sama rozgrywka, ale też oprawa wizualna. Metro Exodus ma być jednym z pierwszych tytułów, które pokażą, jak duża moc drzemie w konsoli Xbox One X. Całkiem niekrótki zapis rozgrywki opublikowany podczas E3 zwiastuje efektowne walki toczone w zdecydowanie nieprzyjaznym świecie. Zobaczcie:

Metro Exodus to osadzona w posapokaliptycznej Rosji pierwszoosobowa strzelanina, w której fabuła ma odgrywać bardzo istotną rolę. Podobnie jak w poprzednich odsłonach oprócz walki sporo czasu spędzimy też na eksploracji i – przede wszystkim – szeroko pojętej walce o przetrwanie. Oprócz Xbox One gra trafi też na PlayStation 4 oraz komputery osobiste.

Źródło: Xbox, Metro Games

marketplace

Komentarze

11
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Nie spodziewałem się tej zapowiedzi, tym bardziej jako pierwszy zwiastun gier na tej konferencji.

  Mimo wszystko serce mi podskoczyło kiedy zobaczyłem pierwsze sekundy tego wideo! Zapowiada się konkretnie, poprzednie Metra może i miały swoje problemy ale klimatem i atmosferą nie maja równych. Szkoda tylko że dopiero gdzieś w 2018...
  Zaloguj się
 • avatar
  Założe się że wersja na PS4 to już bedzie tylko ogryzek graficzny po tym co zostanie z wersji XOX. Pewnie nawet PS4Pro dostanie graficzne resztki po kastracji, tak żeby to jakoś uciągnęło.
  Zaloguj się
 • avatar
  Taaa...komputery osobiste...tylko, że Windows 10 only, sknery...