Na topie

Metro Exodus zza kulis - drugi odcinek z serii „Making of” i nowy zwiastun

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry

W drugim odcinku sporo uwagi poświęcono na kwestie związane z silnikiem 4A Engine napędzającym Metro Exodus.

 • Metro Exodus zza kulis - drugi odcinek z serii „Making of” i nowy zwiastun
A A

O Metro Exodus słyszymy naprawdę często. Trudno przypuszczać, aby w najbliższej przyszłości coś miało się w tej kwestii zmienić, ponieważ premiera gry zbliża się coraz większymi krokami i twórcy raczej nie zwolnią z kampanią promującą. Możemy już rzucić okiem na kolejne materiały wideo.

Nie tak dawno zapoczątkowano serię „Making of”, za pośrednictwem której przybliżany jest proces przygotowywania gry. W drugim odcinku sporo uwagi poświęcono na kwestie związane z silnikiem 4A Engine napędzającym Metro Exodus.

„Wideo zawiera dotychczas niepublikowane materiały oraz rozmowy z twórcami, a gracze mogą prześledzić 5-letni proces tworzenia najambitniejszej produkcji w historii studia - od momentu powstania wczesnych konceptów aż po ostatnie szlify, które mają miejsce tuż przed zaplanowaną na 15 lutego premierą. W tym odcinku dowiemy się również więcej o silniku 4A Engine - własnej technologii studia, napędzającej Metro Exodus, oraz niezwykłym przywiązaniu do detali podczas tworzenia uzbrojenia dostępnego w grze.”


Poza tym opublikowany został również zwiastun przybliżający najważniejsze założenia rozgrywki, a przede wszystkim postapokaliptyczny świat gry. W porównaniu do poprzednich odsłon serii należy spodziewać się większych i bardziej otwartych przestrzeni. Jedno się jednak nie zmieni, wciąż trzeba nastawiać się na ciężką walkę o przetrwanie.


Metro Exodus zadebiutuje 15 lutego, na PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Warto pamiętać, że właściciele pierwszej z wymienionych platform nie znajdą gry na Steam.

Źródło: Techland Wydawnictwo, metrovideogame

Odsłon: 8672 Skomentuj newsa
Komentarze

4

Udostępnij
 1. Lara-Croft
  Oceń komentarz:

  -5    

  Opublikowano: 2019-01-31 19:44

  Żeby jeszcze postacie były na takim poziomie jak otoczenie. A nie kukiełki.

  Skomentuj

 2. Ghola
  Oceń komentarz:

  2    

  Opublikowano: 2019-01-31 22:03

  Grę już kupiłem bo postapo, jestem nieobiektywny w tej kwestii ;)

  Mam natomiast spory żal do twórców Exodusu za odejście od realiów świata. Wszystkie książki w tym universum opisują świat poza metrem jako szary, zimny i brudny, a tu proszę lasy, zielono, pustynia, ładne słoneczko, cieplusio i ludzie be żadnej osłony oczu, pomimo spędzeniu całego życia w zasadzie pod ziemią, paczają na słoneczko i szczęśliwi ...

  EDYTA a no i zapomniałem, w większości książek są poruszane tematy z użyciem broni biologicznej podczas wojny (stąd też w tak krótkim okresie te mutanty), dlatego ludzie wychodząc na powierzchnię chodzą w skafandrach ochronnych i maskach, nie ze względu na promieniowanie, przed tym maski nie chronią (chyba ze pył radioaktywny gdzieś w podziemiach czy budynkach) , a w exodusie, a po co ci maska na powierzchni ? :P

  Skomentuj Historia edycji

 3. BILInek
  Oceń komentarz:

  -2    

  Opublikowano: 2019-01-31 23:00

  to bedzie nr1 2019 czuje to i szacunek ze male studio przycmiewa wiekich gigantow dajacych nam jakies odgrzewane kotlety.....

  Skomentuj

  1. fallen
   Oceń komentarz:

   1    

   Opublikowano: 2019-02-01 12:33

   Że niby odgrzewane kotlety nie od 4A Games?
   Żartujesz, prawda? :)

   2010 METRO 2033
   2013 METRO Last Light
   2014 METRO 2033 Redux
   2014 METRO Last Light Redux
   2017 Arktika.1 (Oculus Touch)
   2019 METRO Exodus

   2020 METRO Exodus Redux? :)
   2021 Metro Exodus Steam Special Edition? :)

   Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!