Na topie

Thunderbird 60 - odświeżony klient pocztowy do pobrania

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Oprogramowanie

Mozilla postanowiła kontynuować rozwój swojego popularnego programu pocztowego. Nowy Thunderbird to odświeżona warstwa wizualna oraz rozszerzona funkcjonalność. Co nowego pojawiło się w stabilnym wydaniu 60?

  • Thunderbird 60 - odświeżony klient pocztowy do pobrania
A A

Znane i lubiane pocztowe oprogramowanie do firmy i do domu oficjalnie wróciło do żywych. Udostępniony został Thunderbird 60 – solidnie odświeżony program do wysyłania, odbierania i zarządzania wiadomościami e-mail.

Co nowego w Mozilla Thunderbird 60?

Thunderbird 60 to nowe stabilne wydanie programu, zawierające liczne nowości i poprawki. Tym, co rzuca się w oczy już na samym początku, jest nowy wygląd – to Photon, a więc interfejs tego samego typu, z jakim mamy do czynienia w przeglądarce Firefox.

Thunderbird interfejs

Karty kwadratowe (zamiast zaokrąglonych) mają lepiej się prezentować i zwiększać czytelność. A skoro już przy komforcie użytkownika jesteśmy, to warto wspomnieć o możliwości przełączania się między motywami jasnym i ciemnym (teraz zawartymi w programie).

Jeśli chodzi o funkcjonalność, poprawiono przede wszystkim obsługę załączników w oknie tworzenia wiadomości. Ich dodawanie i przeglądanie ma być ułatwione, a ryzyko przypadkowego wysłania – ograniczone do minimum.

Thunderbird załącznik

Kolejne ulepszenia dotyczą funkcji kalendarza (który teraz pozwala na kopiowanie i usuwanie serii wydarzeń czy też wyświetlanie lokalizacji w niestandardowych widokach). Thunderbird 60 to także możliwość planowania wysyłania poczty (przez serwery CalDAV) oraz konwersji folderów mbox do maildir (i na odwrót), jak również obsługa FIDO U2F (jeśli chcesz, sprawdź pełną listę zmian).

Ostatnia nowość nie ma wpływu na funkcjonalność, ale wypada o niej wspomnieć. To nowe logo, które prezentuje się następująco:

Thunderbird nowe logo 

Pobierz Mozilla Thunderbird 60 (download):

Pobierz Mozilla Thunderbird 60

Źródło: Mozilla

Odsłon: 12638 Skomentuj newsa
Komentarze

11

Udostępnij
  1. bonio89
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2018-03-27 15:10

    W końcu coś ruszyło z maildir :)

    Skomentuj

    1. BrumBrumBrum
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-04-05 16:15

      chciałbym by się ruszyli w systemie filtrowania, bo przy dużej ilości korespondencji filtrowanie wysiada.

      Skomentuj

  2. tjindy
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2018-03-27 17:16

    Program może nie jest idealny, ale siedząc na nim kilka lat bardzo się do niego przyzwyczaiłem. Jak i cała rzesza wspołpracowników :D
    Oby tak dalej. Trzymam kciuki za rozwój TB!

    Skomentuj

  3. Wojtek50008
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2018-03-27 18:40

    Kiedy wersja 64 bit ?

    Skomentuj

    1. Siderion
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-03-28 08:22

      fajnie jakby z premierą 60tki wydali wersję 64bit na windows, ale chyba ostatnio mają problemy z nowościami odkąd Mozilla wycofuje się z rozwijania TB ;/

      Skomentuj Historia edycji

  4. Eternal1
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-03-28 07:42

    FireFox i Thunderbird to nierozłączna para zarówno w domowym Windows jak i na Linux-ie w pracy.

    Skomentuj

  5. Kenjiro
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-03-28 08:30

    Przez lata używałem Tb, ale niestety z powodu jego niestabilności w połączeniach IMAP musiałem zrezygnować (np. gdy serwer rozłączał połączenie z jakiegoś powodu, to Tb uparcie twierdził, że je ma i nie chciał się połączyć ponownie, trzeba było przełączać w offline albo nawet restartować aplikację). Poza tym edycja odpowiedzi na maila w HTML wysłanego od kogoś z Outlooka często psuła cały układ (wystarczyło w złym miejscu coś usunąć), no i w zasadzie dopiero dodatek Conversations daje komfort pracy przy ciągu wielu wiadomości.

    Osobiście polecam alternatywy, np. darmową wersję eM Clienta do dwóch kont.

    Skomentuj

  6. jacwie5
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-03-28 10:09

    Używam od lat

    Skomentuj

  7. szydas
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-03-30 23:12

    Thunderbirda używałem wiele lat, nawet jako portable na pendrive'ie, żeby móc poza domem pocztę sprawdzić w swój ulubiony sposób. Ale z czasem rozwój zaczął kuleć co skończyło się zablokowaniem dostępu do kilku dostawców poczty, m.in. Gmaila. Wiem, można ten dostęp odblokować ale kosztem bezpieczeństwa a na to już nie mogłem sobie pozwolić. I od paru lat śmigam głównie na interfejsach przeglądarkowych... i przyzwyczaiłem się. Nie wiem, czy skuszę się ponownie na TB, chyba poczekam, czy nie jest to syreni śpiew tego klienta.

    Skomentuj

  8. BriHecato
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-08-07 10:38

    Liczyłem na dwuwierszową listę maili (ala outlook)

    Skomentuj

  9. popo601
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-08-10 09:38

    Ja od 10 lat w firmie używam właśnie Thunderbirda ale bardzo szkoda że najnowsza wersja nie obsługuję wtyczki Stationery - Papaterie :( ciekawe czy twórcy zaktualizują wtyczkę aby była kompatybilna z wersją 60 Thunderbirda bo bardzo mi tego brakuję.