Na topie

Thunderbird 60 beta - odświeżony klient pocztowy do pobrania

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Oprogramowanie

Mozilla postanowiła kontynuować rozwój swojego popularnego programu pocztowego. Nowy Thunderbird to odświeżona warstwa wizualna oraz rozszerzona funkcjonalność. Co nowego pojawiło się w wydaniu 60 (beta)?

 • Thunderbird 60 beta - odświeżony klient pocztowy do pobrania
A A

Thunderbird to bardzo popularny program pocztowy, wykorzystywany przede wszystkim w celach zawodowych, ale także do sprawowania kontroli nad prywatną korespondencją. Przez kilka ostatnich lat rozwój aplikacji był wstrzymany, co objawiało się brakiem nowych funkcji, a jedynie pojawianiem się aktualizacji z zakresu bezpieczeństwa. Pod koniec 2017 roku Mozilla podjęła jednak decyzję o przywróceniu jej świetności, na co dowodem jest wersja 60 beta. 

Co nowego w Mozilla Thunderbird 60 (beta)

Mozilla Thunderbird 60 beta to wersja, która ma się ostatecznie przerodzić w gotowe, stabilne wydanie, otwierające nowy rozdział w historii tego programu do wysyłania, odbierania i porządkowania wiadomości e-mail. Użytkownicy mogą doświadczyć między innymi odświeżonego interfejsu, który pozwala w przyjemniejszych warunkach korzystać z wszystkich funkcji tej aplikacji.

Wersja 60 beta wprowadza również między innymi opcje ułatwiające usuwanie odbiorców i obsługę załączników. Pojawiła się też funkcja konwersji folderów mbox do maildir i na odwrót. Zmiany nie ominęły także modułu kalendarza, który teraz umożliwia sprawniejsze zarządzanie seriami wydarzeń, pozwala wyświetlać lokalizacje wydarzeń w widoku dnia i tygodnia oraz ustalać, czy powiadomienia o spotkaniach mają być wyświetlane, w trybie bezpośrednim, a nie z poziomu wyskakującego okienka.

Pobierz Mozilla Thunderbird 60 beta

Pobierz Mozilla Thunderbird 60 beta

Jeżeli natomiast nie chcesz eksperymentować, to…

Pobierz stabilną wersję Mozilla Thunderbird 52.7

Pobierz Mozilla Thunderbird 52.7

Źródło: Mozilla

Odsłon: 6576 Skomentuj newsa
Komentarze

9

Udostępnij
 1. bonio89
  Oceń komentarz:

  2    

  Opublikowano: 2018-03-27 15:10

  W końcu coś ruszyło z maildir :)

  Skomentuj

  1. BrumBrumBrum
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2018-04-05 16:15

   chciałbym by się ruszyli w systemie filtrowania, bo przy dużej ilości korespondencji filtrowanie wysiada.

   Skomentuj

 2. tjindy
  Oceń komentarz:

  4    

  Opublikowano: 2018-03-27 17:16

  Program może nie jest idealny, ale siedząc na nim kilka lat bardzo się do niego przyzwyczaiłem. Jak i cała rzesza wspołpracowników :D
  Oby tak dalej. Trzymam kciuki za rozwój TB!

  Skomentuj

 3. Wojtek50008
  Oceń komentarz:

  3    

  Opublikowano: 2018-03-27 18:40

  Kiedy wersja 64 bit ?

  Skomentuj

  1. Siderion
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2018-03-28 08:22

   fajnie jakby z premierą 60tki wydali wersję 64bit na windows, ale chyba ostatnio mają problemy z nowościami odkąd Mozilla wycofuje się z rozwijania TB ;/

   Skomentuj Historia edycji

 4. Eternal1
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-03-28 07:42

  FireFox i Thunderbird to nierozłączna para zarówno w domowym Windows jak i na Linux-ie w pracy.

  Skomentuj

 5. Kenjiro
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-03-28 08:30

  Przez lata używałem Tb, ale niestety z powodu jego niestabilności w połączeniach IMAP musiałem zrezygnować (np. gdy serwer rozłączał połączenie z jakiegoś powodu, to Tb uparcie twierdził, że je ma i nie chciał się połączyć ponownie, trzeba było przełączać w offline albo nawet restartować aplikację). Poza tym edycja odpowiedzi na maila w HTML wysłanego od kogoś z Outlooka często psuła cały układ (wystarczyło w złym miejscu coś usunąć), no i w zasadzie dopiero dodatek Conversations daje komfort pracy przy ciągu wielu wiadomości.

  Osobiście polecam alternatywy, np. darmową wersję eM Clienta do dwóch kont.

  Skomentuj

 6. jacwie5
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-03-28 10:09

  Używam od lat

  Skomentuj

 7. szydas
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-03-30 23:12

  Thunderbirda używałem wiele lat, nawet jako portable na pendrive'ie, żeby móc poza domem pocztę sprawdzić w swój ulubiony sposób. Ale z czasem rozwój zaczął kuleć co skończyło się zablokowaniem dostępu do kilku dostawców poczty, m.in. Gmaila. Wiem, można ten dostęp odblokować ale kosztem bezpieczeństwa a na to już nie mogłem sobie pozwolić. I od paru lat śmigam głównie na interfejsach przeglądarkowych... i przyzwyczaiłem się. Nie wiem, czy skuszę się ponownie na TB, chyba poczekam, czy nie jest to syreni śpiew tego klienta.

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!