Na topie

MSI GL72 6QD - wideorecenzja

Autor:

Szef strefy Laptopy

więcej artykułów ze strefy:
Laptopy

Kategoria: Komputery Laptopy Sprzęt do gier Tematyka: benchmarkTV Producenci: MSI

MSI GL72 6QD to przystępny cenowo laptop do gier, który zaskakuje swoimi możliwościami.

MSI GL72 6QD

AA

Czy laptop do gier musi być drogi? MSI GL72 6QD pokazuje, ze niekoniecznie. MSI to laptop, który ma umożliwić na płynną rozgrywkę w rozdzielczości Full HD, a przy okazji nie będzie rujnować domowego budżet. Czy to ambitne zadanie się powiodło? Sprawdźcie sami!

Filmik został nagrany aparatem Canon 700D z obiektywem Canon 18-135 mm. Dziękujemy firmie Canon za wypożyczenie sprzętu.

Odsłon: 15476 Skomentuj newsa
Komentarze

18

Udostępnij
  1. Franz
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2016-03-30 11:00

    Jak już miałbym kupić laptop z myślą o graniu w terenie, a nie mógłbym lub nie chciał dołożyć do czegoś z 970M lub 980M to na pewno wybrałbym jako minimum laptopa z 960M, bo różnica w wydajności jest spora i zdecydowanie nie warto na tym oszczędzać skoro już zdecydowaliśmy się wydać niemało, czyli te 4 tys. na laptopa.
    W przypadku MSI do 960M trzeba dołożyć 400-600 zł., Lenovo z 960M można dostać już nawet za 3,5 tys.

    Skomentuj

    1. Snack3rS7X
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2016-03-30 13:37

      Nie, raczej GTX 1060M byłby dobrą opcją : ) Na to trzeba czekać, być może będzie to karta pozwalająca na grę na wysokich w FHD : )

      Skomentuj

      1. Mandalorian
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-05-17 19:28

        Może się czepiam, ale nie ma już Geforców z dopiskiem M. Wersje desktop i mobile to dokładnie te same układy, tylko że mają niższe taktowania niż autorskie wersje desktop.

        Skomentuj

  2. miszauszatok
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-03-30 11:05

    Panie Mariuszu niech Pan nie zapomina o opisaniu ekranu! Mało kto to omawia a jest to jedna z najważniejszych rzeczy (co jak co w to się patrzy cały dzień). Producenci też w pełni nie informują więc jak podczas testów na benchmarku pisalibyście takie extra informacje (typ, odwzorowanie kolorów itp.) to byłby spory plus.

    Skomentuj

    1. Mariusz Ignar
      Oceń komentarz:

      5    

      Opublikowano: 2016-03-30 11:24

      Znacznie bardziej szczegółowe testy i ich wyniki znajdą się w klasycznej "pisanej" recenzji. Już niedługo. Już za momencik :)

      Skomentuj

    2. Snack3rS7X
      Oceń komentarz:

      -2    

      Opublikowano: 2016-03-30 13:37

      Bo to nie recenzja...

      Skomentuj

  3. Snake73
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-03-30 11:22

    W UK widziałem go w sklepie za 659 funtów. Do zakupu zniechęca mnie Windows 10 (preinstalled) i GTX 950.

    Skomentuj

    1. Snack3rS7X
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2016-03-30 13:39

      Trzeba sprawdzić w internecie czy można sobie zainstalować 7 ew. 8.1 bez przeszkód na tym sprzęcie, nie mniej jednak GTX 950M jest jak dla mnie za słaby, lepiej poszukać coś z GTX 960M

      Skomentuj

      1. baran
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2016-03-30 15:25

        Przecież GTX 950M to 960M z obniżonymi taktami... Nic tylko lekkie OC i wio.

        Skomentuj

        1. Snack3rS7X
          Oceń komentarz:

          4    

          Opublikowano: 2016-03-30 17:36

          Przykro mi, ale tylko po części masz rację, owszem istnieją wersje GTX 950M, które różnią się tylko taktowaniem(wtedy rzeczywiście mógłby pomóc OC, ale z tego co wiem został celowo zablokowany w Maxwellach, żeby przypadkiem nie okazało się, że można mieć tę samą kartę w niższej cenie :D taka sama strategia jak w prockach intelach z dopiskiem K, tłumaczona tym razem dość sprytnie - niezbyt wysoką wydajnością układu chłodzenia, w którym jest część prawdy :D), aczkolwiek spotykane są również te z wolniejszymi pamięciami DDR3 zamiast GDDR5, natomiast GTX 960M występuje wyłącznie w wersji z GDDR5, na potwierdzenie moich wiadomości podaję wiarygodne źródło - http://www.notebookcheck.pl/NVIDIA-GeForce-GTX-950M.134977.0.html, a dla porównania jeszcze GTX 960M - http://www.notebookcheck.pl/NVIDIA-GeForce-GTX-960M.134976.0.html ,różnica w grach dość istotna

          Skomentuj Historia edycji

          1. baran
            Oceń komentarz:

            -1    

            Opublikowano: 2016-03-30 19:58

            O widzisz! Tego nie wiedziałem. Rzeczywiście jak na stronie nVidii rozwinie się specyfikacje to mamy dwie przepustowości pamięci... 32GB/s 80GB/s

            Ale lipa, 80GB/s to zbyt wolno... przy 32GB/s to ledwo będzie filmy z youtuba wyświetlało...

            Dzięki!

            Skomentuj

          2. Snack3rS7X
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2016-03-31 01:51

            Ciężko stwierdzić czy to sarkazm czy podziękowanie? Stawiam na to pierwsze, choć nie wiem po co ten chwyt?

            Skomentuj

  4. Withir
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-03-30 12:06

    Za 1000zł mniej można kupić lenovo z i7 i GTX 960m 8gb ram. Bez napędu optycznego co prawda, ale i tak wybrałbym te opcje.

    Skomentuj

    1. Snack3rS7X
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2016-03-30 17:43

      A to się zgadza, napęd optyczny zawsze można dokupić za 200zł, karty niestety nie wymienisz : )

      Skomentuj

  5. Withir
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2016-03-30 12:07

    Aha i ekran mniejszy bo tylko 15,6. Więc coś za coś.

    Skomentuj

  6. Orlyyyy
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-03-30 13:10

    Szkoda, że nie zwykła recenzja bo wideo nie chce mi się oglądać.

    Skomentuj

    1. baran
      Oceń komentarz:

      -2    

      Opublikowano: 2016-03-30 15:26

      Też uważam, że szkoda czasu na Video... W recenzji tradycyjnej szybki rzut oka i wiadomo, czy chce się czytać ;)

      Skomentuj

      1. Snack3rS7X
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2016-03-30 17:41

        Wideo możesz przewijać, brakuje tylko wyboru scen :D