Gadżety

MyLiFi, czyli lampka z Internetem

z dnia 2018-01-09
Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
Dyskutuj z nami

Firma Oledcomm przyjmuje już zamówienia na MyLiFi – lampkę, która dostarczać ma Internet bezprzewodowo, szybko i bezpiecznie.

MyLiFi to lampa, która nie tylko oświetli biurko, ale też dostarczy Internet wprost do laptopa – szybko, bezpiecznie i bezprzewodowo. Działający gadżet został zaprezentowany podczas targów CES 2018.

Technologia Li-Fi umożliwia dostarczanie łącza internetowego za pomocą światła. W tym celu należy jedynie zastosować specjalne lampy LED (z nadajnikami), a do komputera podłączyć odbiornik (fotoreceptor). Co ważne, sama lampka nie musi świecić, by Internet dotarł tam, gdzie trzeba.

Brzmi to bardzo ciekawie, ale czy jest praktyczne? Twórcy z firmy Oledcomm przekonują, że tak. Argumentują, że takie połączenie jest bardzo szybkie, a równocześnie niemożliwe do zhakowania (chyba, że cyberprzestępca znajdzie się na drodze światła.

MyLiFi, według producenta, to sposób na „kontrolowany dostęp do sieci w rodzinie, bezpieczeństwo i prywatność wśród profesjonalistów, grę bez jakichkolwiek opóźnień i wolny od promieniowania Internet dla wszystkich”

Na tym jednak Oledcomm nie kończy: „tak jak zielona energia przesuwa nas w kierunku świata odpowiedzialnej innowacji, tak zastępujące fale radiowe światło prowadzi nas do bezpiecznego oraz przyjaznego dla ludzi i środowiska Internetu”. I bonus: „MyLiFi to początek nowej ery łączności”.

Ten artykuł pochodzi ze strony benchmark.pl

MyLiFi lampa

Taka PR-owa gadka jest zupełnie zrozumiała – mówimy wszak o pierwszym urządzeniu tego rodzaju. Trzeba jednak przyznać, że faktycznie koncepcja wydaje się interesująca i ciekawie będzie zobaczyć, czy się przyjmie. 

Na koniec: kilka słów o samej lampie. Pozwoli ona kierować wiązkę światła LED w dowolnym kierunku, a także regulować temperaturę barwową i jasność. Gadżet zdobył dwie nagrody CES („tech for a better world” i „smart cities”), a chętni mogą zamówić go w przedsprzedaży za 700 euro przez Kickstarter.

Źródło: Digital Trends, Engadget, Oledcomm

marketplace

Komentarze

0
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!