Na topie

Najlepsze gry 2018 roku (według Metacritic)

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry

Trudno mówić o zaskoczeniu. Listę najlepszych gier 2018 roku otwiera bowiem Red Dead Redemption 2.

  • Najlepsze gry 2018 roku (według Metacritic)
A A

Przy jakich grach bawiliście się w zeszłym roku najlepiej? Wprawdzie spora część podsumowań już za nami, ale z pewnością warto rzucić okiem na zestawienie, jakie pojawiło się na portalu Metacritic.

Nie trzeba go chyba przedstawiać. Dzięki Metacritic, w jednym miejscu znaleźć można bowiem oceny przyznawane poszczególnym tytułom przez przedstawicieli mediów oraz graczy. Co urzekło tych pierwszych w największym stopniu?

Trudno mówić o zaskoczeniu. Listę najlepszych gier 2018 roku otwiera bowiem Red Dead Redemption 2, które w obydwu dostępnych wersjach może pochwalić się średnią na poziomie aż 97%. Łącznie na liście zawierającej gry ze średnią not na poziomie przynajmniej 90% znajdziemy 24 pozycje (a zarazem 17 gier).

Najlepsze gry 2018 roku według Metacritic

Jak widać, najwięcej najwyżej ocenianych gier trafiło na Nintendo Switch. Nie jest to jednak platforma, która w ogólnym rozrachunku może pochwalić się najwyższą średnią ocen gier. Wyniosła ona 70.8%, dokładnie tyle samo co w przypadku Xbox One. Gry z 2018 roku na PlayStation 4 wygenerowały średnią 70%. Najlepszy wynik widnieje przy PC - 72.3%.

Źródło: metacritic

Odsłon: 5176 Skomentuj newsa
Komentarze

29

Udostępnij
  1. xbk123
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2019-01-04 21:18

    "Dzięki Metacritic, w jednym miejscu znaleźć można bowiem oceny przyznawane poszczególnym tytułom przez przedstawicieli mediów oraz graczy"

    To są oceny TYLKO portali branżowych, a nie graczy.

    Skomentuj

    1. gameforever
      Oceń komentarz:

      -7    

      Opublikowano: 2019-01-04 22:33

      gracze dali popis dając jedynki RDR2 :D tylko po to aby hejtować tytułow, który wyszedł tylko na konsole :D typowe gimbusowe zagranie nic więcej, inna sprawa, że dobry tytuł broni się sam

      Skomentuj

    2. pablo11
      Oceń komentarz:

      5    

      Opublikowano: 2019-01-05 03:35

      Ten ranking oddaje rzeczywistość prawie jak Polska telewizja. W ile tytułów z tego top24 poza 3ma pierwszymi miejscami udało wam się zagrać ?? Każdy ma prawo do własnego zdania. Różnie można postrzegać świat, ale dla mnie indyki 2D raczej są mniej atrakcyjne od większości gier AAA, które nie pojawiły się na tym rankingu.
      Oczywiście nie oceniam tych gier, bo w sumie o ile grałem w wiele dobrych gier w tym roku, to w jedną z tego rankingu. W Inside, bo była w abonamencie Origina i włączyłem na chwilę, sprawdzić co to jest. Nie mogę powiedzieć, że była zła.

      Mimo tego jakoś nie widzę tej przewagi Celeste, Undertale czy Inside nad:
      A Way out, Detroid, Battlefieldem 5, Frostpunkiem, Kingdom Come itp.
      A nawet nad słabo ocenianym Falloutem 76.

      Skomentuj

      1. kitamo
        Oceń komentarz:

        -1    

        Opublikowano: 2019-01-05 11:52

        no tak każdy ma prawo do własnego zdania ale jak zdania 100 osob pokrywają się to mozna powiedzieć ze jednak jakis tytul został oceniony lepiej a inny gorzej.

        Skomentuj

  2. mutissj
    Oceń komentarz:

    13    

    Opublikowano: 2019-01-04 21:48

    Red Dead Redemption 2 - nie ma tej gry na PC

    ta gra nie istnieje.

    Skomentuj

    1. gameforever
      Oceń komentarz:

      -7    

      Opublikowano: 2019-01-04 22:30

      ciekawa teoria :D

      Skomentuj

  3. RockyBalboa
    Oceń komentarz:

    7    

    Opublikowano: 2019-01-04 22:00

    Zaraz wejdzie banda Rumcajsa i bedzie przekonywała wszystkich ze na Pc nie ma w co grać.
    Co do RDR2 tylko patrzeć jak wyjdzie na pc i wtedy zacznie się prawdziwa zabawa czyli modowanie,mimo ze na ps4 przeszedlem grę to prawdziwą satysfakcje gra da mi dopiero na komputerze.

    Skomentuj

    1. gameforever
      Oceń komentarz:

      -6    

      Opublikowano: 2019-01-04 22:32

      z tym wychodzeniem na PC to bym się tak wstrzymał bo poprzednie dwie części nie wyszły, a nie porównywałbym do GTA bo poza tym samym deweloperem to jednak wspólnych cech mało
      może wyjdzie może nie, osobiście liczyłem, że tuż przed RDR2 wyjdzie RDR1 na pieca, to mogłoby świadczyć o planach z RDR2, a na ten moment to plotki/marzenia

      Skomentuj

  4. PawelSalsa
    Oceń komentarz:

    6    

    Opublikowano: 2019-01-04 23:05

    Dziwne troche. Przeciez dla nich to miliony $ za nic, czemu z nich rezygnowac nie wydajac gry na PC. To tak Jakby Wiedzmin 3 nie wyszedl na PC,wtedy ile mniej zarobili by zg-Redzi? Dziwna polityka. nie na czasie.

    Skomentuj

    1. gameforever
      Oceń komentarz:

      -8    

      Opublikowano: 2019-01-04 23:30

      polityka całkowicie zrozumiała, GTA5 pokazało to dobitnie, najpierw zarobili na PS3/Xbox360, później poszła gruba kasa na PS4/XBOXone, na sam koniec mimo ogromnego pirackiego rynku (zatoka piratów to serwery wyłączyła na kilka godzin jak się pojawiło GTA) sporo zarobili na piecu, bo mimo piractwa gra się jednak ładnie sprzedała
      to jest typowy przykład rozsądnego zarządzania marką, Wiedźmin 3 pokazał, że nie ma co się spieszyć straty przez piratów były ogromne, a wystarczyło iść drogą GTA, nasycić rynek na org. na konsole, a na sam koniec wrzucić na pieca

      Skomentuj

      1. pablo11
        Oceń komentarz:

        7    

        Opublikowano: 2019-01-05 03:17

        Nie sądzę, by teraz czekali do następnej generacji, z uwagi na datę premiery następnej generacji (ponad rok), poza tym, nie wiadomo jak z kompatybilnością wsteczną. Bo u Microsoftu raczej się pojawi, u Sony też raczej tak. Przez co zyski nie będą tak wysokie jak w przypadku GTA5.

        Skomentuj

      2. kitamo
        Oceń komentarz:

        -6    

        Opublikowano: 2019-01-05 11:54

        Na PC GTA praktycznie sie nie sprzedało porownujac to co bylo na konsolach. Cos tam zarobili ale były to dosłownie zaskórniaki w porównaniu z tym co juz było zarobione.
        Pytanie czy warto bylo wbijac sie w dodatkowy rynek - pamietaj ze oni za darmo gry na PC tez nie wydali i musza ja pozniej utrzymać przy zyciu na tej platformie także oraz supportowac a to kosztuje.

        Skomentuj

  5. kitamo
    Oceń komentarz:

    -6    

    Opublikowano: 2019-01-05 11:57

    "Najlepszy wynik widnieje przy PC - 72.3%."

    tylko warto dodac ze 33 gry w 2018 roku startowaly od 75% a JEDNA znalazła się w topce gdzie było 90% - czyli Great game.
    Chodzi o exclusivy.


    Na PC znalazło się 33 exy z notą zaczynającą się od 75%

    NA PS4 tylko 13.

    Jednak na PS4 pojawilo się więcej Great Games czyli z notą powyżej 90%, bo aż 7 tytułów, a na PC tylko 1.


    Tak więc na PC praktycznie pojawił się 1 megahit, oraz sporo dobrych exclusivów, a na PS4 pojawiło się wiecej megahitów i mniej dobrych exclusivów.


    Pytanie co jest dla kogo ważniejsze - srednia z gier, czy ilosc dobrych tytułów


    Patrząc na gry które są w topce na PC ktos moglby pomyslec ze to jakis dowcip nawet.

    Skomentuj Historia edycji

    1. RockyBalboa
      Oceń komentarz:

      4    

      Opublikowano: 2019-01-05 13:15

      kitamo znany już jesteś z zachwalania konsol dla mnie dowcipem który sam sobie sprawiłem było kupienie konsoli i zagranie tylko w trzy gry bo reszta była nie grywalna dla mnie były to GOW,HZD,RDR2 na szczęście szybko się wymiksowałem z tego interesu i sprzedałem bez straty to twoje zachwalane cudeńko.
      Mój bilans jest taki że w 2018 roku na PS4 zagrałem w 3 gry a na PC w 27 to mówi samo za siebie.

      Skomentuj

      1. gameforever
        Oceń komentarz:

        -4    

        Opublikowano: 2019-01-05 15:40

        tylko wciąż podajesz 3 tytuły z PS4 i magiczną liczbę 27 ;) i ani jednego tytułu :D

        Skomentuj

        1. RockyBalboa
          Oceń komentarz:

          5    

          Opublikowano: 2019-01-05 15:50

          gameforever dla twojej wiadomości napisałem już ową listę gier z peceta we wcześniejszym temacie w odpowiedzi na pytanie które mi wtedy zadałeś, ale widać nie jesteś tak biegły w czytaniu żeby to odczytać,pomogę ci w twojej łamigłówce i wkleję ci link do tematu w którym udzieliłem ci odpowiedzi i wymieniłem wszystkie te 27 pozycji które przeszedłem w 2018 roku na pc. Mam nadzieje że tym razem będziesz w stanie przeczytać to co napisałem.

          oto obiecany link: http://www.benchmark.pl/aktualnosci/the-last-of-us-part-2-gra-lepsza-dzieki-ostatnim-hitom-sony.html#comments

          Poszukaj komentarza a będziesz wiedział w co grałem.


          Skomentuj Historia edycji

          1. gameforever
            Oceń komentarz:

            -4    

            Opublikowano: 2019-01-05 22:03

            super, połowa z gier to zwykłe przeciętniaki, masa tytułów dostępna także na konsolach, a na sam koniec Yakuza :D tytuł totalnie konsolowy, który dopiero teraz doczekał się wersji pecetowej, skoro podobało Ci się przeciętne Yakuza 0 to szczerze współczuje bo prawdziwe perełki z tej serii to dawno temu wyszły i pewnie z racji przekonań z serią się nie zapoznałeś

            Skomentuj

          2. CaptainPlanet
            Oceń komentarz:

            4    

            Opublikowano: 2019-01-05 22:48

            @gameforever gula masz po same pachy że ktoś gra na Piecu i olewa konsole,obserwuje twoje wypowiedzi od kilku dni i widzę że pienisz się jak szampon do włosów co zaczyna mnie bawić.
            Sposób stylistyki w jakim układasz swoje wypowiedzi dokładnie zdradza z kim się pisze.


            Ach te zmiany nicków.

            Skomentuj Historia edycji

      2. PS4Ekskluzyw
        Oceń komentarz:

        -3    

        Opublikowano: 2019-01-05 18:45

        Balboa prawda w oczy kole że takich hitów i oprawy graficznej nie masz na pc :)))

        Twój rydwan w cenie 5/10 konsol nie ma takich gier i nie będzie miało :) To się nie rzucaj z zazdrości tylko trzeba było sobie konsole kupić fanbojku pctowych gratów :)

        Skomentuj

        1. adamgr
          Oceń komentarz:

          2    

          Opublikowano: 2019-01-05 19:17

          Czego tu zazdrościć dzieciaku ?
          Zrozum to w końcu w twojej infantylnej i ograniczonej łepetynce.
          Każdy posiadacz dobrego PC mógłby sobie kupić konsolę gdyby tylko miał na to ochotę bo kosztuje grosze.
          Widocznie są jakieś powody dla których nie chcą dodatkowego pudła i kabli w domu.
          Masz mentalność taliba. Jesteś fanatycznie opętany.

          Skomentuj

        2. RockyBalboa
          Oceń komentarz:

          3    

          Opublikowano: 2019-01-05 19:34

          PS4Ekskluzyw co mnie obchodzi twoja oprawa graficzna skoro ja nie mam w co grać na tej konsoli puknij się w czoło człowieku.Może być i najpiękniejsza grafika na świecie na twoim czarnym pudle a mi jest całkowicie zbędne i się go pozbyłem.
          Trzy gry dobre reszta nie grywalna taki jest bilans twojej konsolki.
          Nintendo switch bije ją na łeb i szyje tam gry są zabawne i chętnie się do nich wraca.

          Skomentuj

          1. PS4Ekskluzyw
            Oceń komentarz:

            -4    

            Opublikowano: 2019-01-05 21:29

            Bije twoją głupotę pryszczu blaszany :)

            3 gry puknij się w ten pusty łeb

            Skomentuj

          2. CaptainPlanet
            Oceń komentarz:

            4    

            Opublikowano: 2019-01-05 22:43

            Ja sie zastanawiam po co wy temu gościowi o nicku PS4Ekskluzyw odpisujecie przecież każdy jego komentarz jest wykolejony i są to totalne bzdety,ja jak widzę jego nick odrazu przechodzę do nastepnego komentarza polecam tą zasade po co się odmóżdzyć.

            Skomentuj Historia edycji

          3. PS4Ekskluzyw
            Oceń komentarz:

            -2    

            Opublikowano: 2019-01-06 12:42

            Milcz...

            Skomentuj

  6. czorcik696
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2019-01-05 12:35

    RDR2 to gra bardzo dobra, ale bardziej brakowało mi Chłopca i Brodacza po przejściu gry niż Artura Morgana. Historia GoW wydała mi się bardziej kompletna i emocjonalna. To tylko moje prywatne odczucie.

    Skomentuj

    1. kitamo
      Oceń komentarz:

      -2    

      Opublikowano: 2019-01-05 18:57

      Tak ale GOW mimo naprawdę swietnej fabuły jako gra jest troszkę wtórny. Jednak sam fakt misji pobocznych i detali fabularnych w RDR2 sprawia ze można tej grze dac tyle punktów ile dostała.

      Rzecz jasna fabula sama w sobie w GOW jest bardzo emocjonująca, ale wydaje mi się że ta wtórność zmniejsza grono odbiorców a więc nie każdy z krytyków musi dac jej tyle samo punktów.

      Skomentuj

      1. CaptainPlanet
        Oceń komentarz:

        5    

        Opublikowano: 2019-01-05 23:06

        Racja @kitamo Gow to dobra gra ale tylko na jeden raz natomiast w takiego Rdr2 można grać nawet po przejściu gry tak jak w gta v.

        Skomentuj

        1. PS4Ekskluzyw
          Oceń komentarz:

          -2    

          Opublikowano: 2019-01-06 12:24

          I dlatego God of War został grą roku fanbojku blaszany :)

          Skomentuj

          1. MakankoBzykankoPukanko
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2019-01-06 13:19

            Najsłabszą grą roku plastikowy pajacu.Rdr II pozamiatał wszystkie pseudo gry od sony.
            Milcz i spać do łóżka.