Na topie

Navitel R200 - samochodowy wideorejestrator za nieduże pieniądze

Autor:

Szef strefy Ciekawostki

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Navitel R200 nagrywa obraz zza przedniej szyby w rozdzielczości Full HD i pozwala udowodnić swoją niewinność w przypadku zdarzenia drogowego. Kosztuje przy tym naprawdę niedużo.

  • Navitel R200 - samochodowy wideorejestrator za nieduże pieniądze
A A

Coraz więcej kierowców decyduje się na to, by zainstalować wideorejestratory w swoich samochodach. Nie brakuje jednak osób, które chciałyby mieć takie zabezpieczenie, ale nie są gotowe na wydatek rzędu kilkuset złotych. Dla nich Navitel stworzył model R200.

Navitel R200 rejestruje obraz z szybkością 25 klatek na sekundę w rozdzielczości Full HD (1920 x 1080 pikseli), co oznacza wysoką szczegółowość. Obiektyw o kącie widzenia 140 stopni jest z kolei gwarancją tego, że na materiale dobrze widać drogę przed maską. Warto również wspomnieć o formacie H.264, dzięki któremu filmy zajmują niewiele miejsca oraz o wbudowanym mikrofonie, który utrwala głosy z wnętrza pojazdu.

Navitel R200 wygląd

Nowa kamera samochodowa Navitela została również wyposażona w czujnik przeciążeń – jest to element, dzięki któremu można mieć pewność, że nagranie zdarzenia zakończonego kolizją czy gwałtownym hamowaniem nie zostanie nadpisane. Należy podkreślić, że sensor ten czuwa także w trybie parkingowym. Do podglądu służy natomiast 2-calowy wyświetlacz.

„Wprowadzenie modelu R200 jest odpowiedzią na potrzeby mniej zamożnych konsumentów, którzy poszukują sprzętu wysokiej jakości w stosunkowo niskiej cenie. Kamera nagrywa wideo w pełnej rozdzielczości Full HD, a nie jak w przypadku niektórych rejestratorów na rynku – rozdzielczości interpolowanej do Full HD” – mówi producent, który wycenił swoje urządzenie na 149 zł. W zestawie znajdują się też: ładowarka, uchwyt i licencja nawigacyjna. 

Źródło: Navitel

Odsłon: 3878 Skomentuj newsa
Komentarze

0

Udostępnij

Nie dodano jeszcze komentarzy!

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!