Na topie

Nie pytajcie Apple Watch o pogodę

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Mobile

Kategoria: Mobile Ciekawostki Gadżety Tematyka: SmartWatch Producenci: Apple

W sieci coraz więcej wpisów na temat błędu powodującego resetowanie zegarka. Apple Watch nie jest w stanie udzielić odpowiedzi na podstawowe pytanie.

 • Nie pytajcie Apple Watch o pogodę
A A

Wprawdzie smartwatche nie biją rekordów popularności, ale akurat Apple nie wygląda na firmę, która miałby z nich rezygnować. Tym bardziej usunąć trzeba pewien błąd, na który zaczęli skarżyć się ostatnio użytkownicy Apple Watch.

W sieci coraz więcej wpisów na temat błędu powodującego resetowanie zegarka. Wszystkie sugerują, iż powoduje go pytanie o pogodę (ogólnie, bądź konkretnie o temperaturę czy opady). Co jednak istotne, problematyczne są jedynie zwroty, w których dodawane jest słowo „dzisiaj”.

Początkowo wydawało się, że sprawa dotyczy jedynie przedstawicieli najnowszej, trzeciej serii Apple Watch. Okazuje się jednak, że błąd pojawia się także na starszych modelach.

Apple Watch 3

Winowajcy upatruje się w systemie watchOS 4.1. Jeśli trop jest słuszny, producent powinien dość szybko uporać się z nietypowym problemem. Niektórzy sugerują, że całe zamieszanie wywołane zostało zmianą czasu z letniego na zimowy.

Źródło: Reddit, Apple (foto)

Odsłon: 4645 Skomentuj newsa
Komentarze

13

Udostępnij
 1. Lister
  Oceń komentarz:

  -1    

  Opublikowano: 2017-11-06 09:37

  Przecież wydaje się, że pytanie o pogodę powinno być elementarne w procesie testowania nowego softu.
  Co oni w tym Apple'u zatrudniają mateuszy intelektu w dziale testowym?

  Skomentuj

  1. HardCorak
   Oceń komentarz:

   3    

   Opublikowano: 2017-11-06 10:56

   jakich mateuszy intelektu?
   jednego janusza

   Skomentuj

   1. Raider0001
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-11-06 11:28

    z fabryki Foxconn...

    Skomentuj

   2. Lister
    Oceń komentarz:

    -6    

    Opublikowano: 2017-11-06 13:08

    Masz rację, na pewno zamiast setki inteligentnych młodych przedstawicieli homo-sapiens zatrudnili jednego mateusz... zawsze to więcej kasy dla udziałowców.

    Skomentuj

  2. Lister
   Oceń komentarz:

   -2    

   Opublikowano: 2017-11-06 16:27

   Ha, ha, ha, no co ja czytam na konkurencyjnym portalu - najnowsza łata systemu naprawiła błąd kalkulatora (1+2+3=24), ale za to w dwóch mega popularnych aplikacjach nie można wpisać listery "I", bo autokorekta zamienia ją na coś innego :)
   No doprawdy, w tym Apple'u muszą siedzieć mateusze biznesu, bo chyba zmienili firmę testującą na znacznie tańszą, ale najwyraźniej również zarządzaną przez kolejne mateusze biznesu, zatrudniające ludzi z łapanki skoro tyle łatwych do zauważenia baboli przepuścili :)))

   Skomentuj

 2. BestEd
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2017-11-06 12:22

  Jaki dział testowy ? Testy robią użytkownicy :)

  Skomentuj

 3. Marek2704
  Oceń komentarz:

  3    

  Opublikowano: 2017-11-06 12:26

  Abstrahując od gamoni z działu testów Apple'a skończmy wreszcie z tą zmianą czasu...

  Skomentuj

   1. laaval
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-11-06 13:28

    A kogo to obchodzi? To człowiek jest w tym wszystkim najważniejszy a nie oprogramowanie. Zmiana czasu nie przynosi żadnych wymiernych skutków (co zostało już udowodnione), jedynie rozstrój organizmu.

    Skomentuj

     1. laaval
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-11-06 15:20

      To, że Ty się dobrze czujesz ze zmianą czasu, nie oznacza, że inni się tak czują. Ja się źle czuję, a z tego co wiem, to nie tylko ja. No chyba, że naukowcy też "pierdzielą głupoty" :)

      Skomentuj

     2. wojciechu15
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-11-06 15:37

      Nie wiem co na to statystyki, ale u mnie w pracy wszyscy zgodnie stwierdzili, że nie mogli już się zmiany czasu doczekać. Dla kogoś kto musi rano do pracy jechać samochodem, szczególnie na terenach podmiejskich naprawdę robi różnicę, że przez jakiś czas znowu jest widno przed 7 rano.

      Skomentuj

     3. laaval
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2017-11-07 08:11

      Wystarczy mi te kilka dni. Przecież nigdzie nie stwierdziłem, że to stan permanentny :)

      A co do systemów. Myślę, że mocno wyolbrzymiasz całą sytuację. Rok 2000 też miał spowodować wielkie problemy, wieszczono katastrofę, że komputery tego nie przetrzymają. I co? I nic :)

      Skomentuj

     4. laaval
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2017-11-07 11:26

      Wyolbrzymiasz problem i tyle. Ewentualna zmiana nie byłaby znienacka. Ktoś miałby czas na wprowadzenie poprawek. Może przy okazji uporządkowałoby się burdel, bo nie wszystkie kraje zmieniają czas, np. Japonia

      A Apple nie jest żadną wyrocznią. W tym roku ktoś dał ciała i czegoś nie dopilnował. A ten błąd tak naprawdę jest czymś kompletnie nieistotnym z punktu widzenia globalnego.

      Skomentuj

     5. wojciechu15
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-11-07 12:19

      Byłby czas na wprowadzenie poprawek? Może tak, a może nie. Nie każda firma ma na pokładzie sztab programistów i wypuszcza poprawki co 2 miesiące. Tak jak wspomniał człowiek_mucha wiele jest instytucji dla których ktoś jednorazowo napisał oprogramowanie i działa ono w niezmienionej formie od lat - ba, znam nawet przypadki gdzie firmy użytkują oprogramowanie które już żadnego wsparcia nie ma - bo firma będąca jego autorem już nie istnieje. Zmianą jednego przepisu wymusisz na takich podmiotach zakup nowego oprogramowania za tysiące euro.

      Nie mówimy oczywiście, że się nie da, ale to trochę tak jak ze zmianami nazw ulic - niby te co są nie do końca zawsze odpowiadają, niby zmiana możliwa, ale ostatecznie zazwyczaj jest to tylko ogromny problem dla samych zainteresowanych którzy przez lata nawet nie wiedzieli, że komukolwiek to przeszkadza.

      Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!