Na topie

Nowy nissan na ciebie zatrąbi, gdy zostawisz dziecko lub psa

Autor:

Szef strefy Ciekawostki

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Kategoria: Ciekawostki Motoryzacja Tematyka: Motoryzacja Producenci: Nissan

Każdego roku w zamkniętych, gorących samochodach umiera około 37 dzieci i nieznana liczba czworonóg. Czas coś z tym zrobić.

Nowy nissan na ciebie zatrąbi, gdy zostawisz dziecko lub psa

A A

Jak co roku latem (bez wątpienia słusznie) powraca pewien temat. W mediach przypomina się mianowicie o tym, by nie zostawiać dzieci i zwierząt na tylnej kanapie samochodu, ponieważ jego wnętrze szybko staje się piekarnikiem przy takich temperaturach, jakie panują o tej porze roku. Jak podaje CNN, każdego roku w ten sposób ginie około 37 dzieci. Problem więc jest i Nissan postanowił spróbować go rozwiązać.

Japoński gigant motoryzacyjny zapowiedział, że w jego przyszłorocznym modelu Pathfinder zostaną zainstalowane czujniki, które połączone z samochodowym oprogramowaniem zapewnią bezpieczeństwo istotom na tylnej kanapie. Powiadomienie, że otwieraliśmy tylne drzwi przed jazdą pojawi się pomiędzy „zegarami”, a jeśli mimo to opuścimy auto, to najzwyczajniej na nas zatrąbi.

Nissan nazywa swój alarm „pierwszym tego rodzaju”, ale nie jest to pierwszy taki system w ogóle. W autach grupy General Motors na przykład również pojawia się sygnalizacja we wnętrzu samochodu, że warto sprawdzić kanapę. Kierowcy pathifinderów będą jednak jedynymi (przynajmniej na razie), na których samochody będą trąbić.

Zabiegani lub nieodpowiedzialni ludzie robią strasznie głupie rzeczy, a pozostawienie dziecka lub zwierzęcia w rozgrzanym samochodzie bez zawahania należy nazwać jedną z nich. Jeśli ten system ma pomóc, to oby szybko się przyjął. I niech inni producenci pójdą tą samą drogą, bo ludzie się nie zmienią, ale przynajmniej samochody mogą.

Źródło: The Verge, Nissan

Odsłon: 3924 Skomentuj newsa
Komentarze

9

Udostępnij
 1. drcocaina
  Oceń komentarz:

  8    

  Opublikowano: 2017-08-07 13:36

  Jak można zapomnieć o dziecku lub psie w samochodzie? Przecież to nie jest brelok z kluczami ani reklamówka z zakupami. Jeśli ktoś jest tak zamyślony w życiu to nie powinien wsiadać za kierownice. I ani strach przed funkcjonariuszem, który go ukarze ani samochód, który go "opamięta" już mu nie pomoże.

  Skomentuj

 2. mgkiler
  Oceń komentarz:

  8    

  Opublikowano: 2017-08-07 13:53

  Samochód powinien go rozjechać a nie zatrąbić.
  :)


  A dodatkowo jak już umie automatycznie zatrąbić/rozjechać (niepotrzebne skreślić) to i opuścić szyby i włączyć nawiew by dziecko przeżyło.

  Skomentuj Historia edycji

  1. Adiqq
   Oceń komentarz:

   1    

   Opublikowano: 2017-08-08 10:02

   Jeśli chodzi o opuszczanie szyb, to pojawia się problem z tym, że co jeśli z powodu błędu oprogramowania to zawiedzie i nagle opuści te szyby bez powodu. Dobra okazja dla złodziei, szczególnie gdyby potrafili celowo takie zachowanie wywołać.
   Najlepsza opcja to włączenie klimatyzacji i powiadamianie właściciela wiadomościami sms albo w inny zdalny sposób, że coś się dzieje.

   Skomentuj

 3. misiek12_sdz
  Oceń komentarz:

  5    

  Opublikowano: 2017-08-07 14:44

  Myślę że w większości przypadków to nie zapominalstwo i roztargnienie tylko brak zdolności przewidzenia konsekwencji, empatii czy podstaw logicznego myślenia. Jechali z klimą i w aucie było chłodno. Nie wpadnie im do głowy, że po zgaszeniu silnika za 5-10min w aucie będzie sauna. Przecież tylko po bułki do sklepu wyskoczyli, a że spotkali znajomego, była kolejka to już inna sprawa i nie ich wina.
  Powinien być wykorszystany czujnik obecności w aucie, jeśli wykryje ruch, szyby są zamknęte, na zewnątrz jest określona temperatura to auto dzwoni na policję, straż itp. W sporej części lepiej wyposażonych aut są już takie systemy, wystarczy je połączyć. Dopiero wtedy się jeden z drugą zastanowi.

  Skomentuj

   1. raffal81
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-08-08 07:40

    Ja nie mam nic przeciwko że auto wydaje takie krótko trwałe dźwięki, jeżeli po nich nie będzie reakcji, wtedy samo może właśnie uchylić szyby i włączyć nawiew czy tym podobne ;] dodatkowo z poddasza wylać na dziecko czy psa 5 litrów lodowatej wody :D:D:D:D:D

    Skomentuj

  1. Snack3rS7PL
   Oceń komentarz:

   -7    

   Opublikowano: 2017-08-07 15:26

   Taa....maszyny będą donosić przeciw ludziom, daj sobie spokój...na głupszy pomysł wpaść nie można, maszyny mają służyć ludziom a nie działać przeciw nim...

   Skomentuj

   1. Nutaharion
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2017-08-07 16:41

    I właśnie dlatego będą dbać o dobro młodszych ludzi i czworonogów zamkniętych w piekarniku na 4. kołach :)

    Skomentuj

 4. silvver
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2017-08-07 18:18

  "Powiadomienie, że otwieraliśmy tylne drzwi przed jazdą pojawi się pomiędzy „zegarami”, a jeśli mimo to opuścimy auto, to najzwyczajniej na nas zatrąbi."

  Czyli przyjeżdżasz do domu w nocy, dziecko śpi na tylnim siedzeniu - wysiadasz, żeby otworzyć bramę wjazdową/garażową i w tym momencie w środku nocy auto na Ciebie trąbi budząc dziecko i sąsiadów dookoła :)

  Skomentuj

 5. adamjk
  Oceń komentarz:

  3    

  Opublikowano: 2017-08-07 20:41

  Ta czworonoga, tych czworonóg!
  Brawo Ty, Wojciechu Kulik.

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!

Psst... Chciałbyś przetestować naszą nową stronę? :)