Na topie

Znamy nowy skład Virtus.Pro

Autor:
Martyna Szweda

więcej artykułów ze strefy:
Gry

Kategoria: Gry Tematyka: CS:GO e-Sport Virtus.pro

Zawieszenie działalności Virtus.Pro było szokiem dla e-sportowego świata. Nie mniej drużyna nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa - po prostu przechodzi małe przegrupowanie. Kto teraz będzie reprezentował legendarny zespół?

 • Znamy nowy skład Virtus.Pro
A A

Wrzawa wokół Virtus.Pro nie słabnie. Zwłaszcza, że organizacja wcale nie zamierza zrezygnować z dywizji CS'a. Pomysłem na powtórne zawojowanie Counter-Strike'a ma okazać się stworzenie nowego składu. Ten ma po raz kolejny bazować na polskich zawodnikach.

Podwaliną nowego zespołu ma zostać Michał "snatchie" Rudzki grający w Virtus.Pro od września tego roku. Zawodnik przed przejściem do VP należał do formacji AGO Esports - polskiej drużyny odnoszącej duże sukcesy zarówno w kraju jak i na arenie międzynarodowej. Młody zawodnik wspomagał stary skład Virtusów na pozycji AWPera podczas BLAST Pro Series w Stambule - zespół zajął wtedy wysokie piąte miejsce.

Dzisiaj pojawiły się informację na temat dwóch kolejnych zawodników mających tworzyć nowe Virtus.Pro. Do zespołu Snatchiego może dołączyć kolega z poprzedniej drużyny - Mateusz "TOAO" Zawistowski. Rifler co prawda nadal związany jest kontraktem z AGO - ale jesteśmy pewni, że dla rosyjskiej organizacji nie stanowi to poważnej przeszkody w przejęciu zawodnika.

Kolejny gracz, który ma dołączyć do VP to Janusz "Snax" Pogorzelski. Przypomnijmy, że zawodnik rozstał się z Virtus.Pro w czerwcu tego roku na rzecz Mousesports. Postanowił on jednak powrócić na "stare śmieci". Info o powrocie "Snaxa" do Virtusów nie zostaoł potwierdzony oficjalnie, jednak pojawiają się pewne subtelne informacje na ten temat ze strony Romana Dvoryankina zajmującego się transferami.

Kolejną osobą, która stała się częścią "nowego" VP jest Michał "MICHU" Muller. "MICHU" dołączył do Virtus.Pro w marcu - wcześniej jednak wspomagał drużynę jako stand-in. "MICHU" miał do odegrania w zespole bardzo trudne zadanie - przyszło mu bowiem zastąpić Wiktora "TAZa" Wojtasa - obecnego kapitana Team Kinguin. 

Brakuje nam wciąż jednego do pełen piątki - spokojnie - na ogłoszenie ostatniego gracza nie przyjdzie nam długo czekać. Pełen skład Virtus.Pro ma zostać podany jeszcze przed końcem tego roku.

 

Mamy nadzieję, że nowy zespół przywróci kultowej drużynie dawną świetność, a my będziemy mogli kibicować polskim zawodnikom na największych e-sportowych imprezach.

 

Odsłon: 7243 Skomentuj newsa
Komentarze

12

Udostępnij
 1. Chong-li
  Oceń komentarz:

  9    

  Opublikowano: 2018-12-18 10:24

  "Wrzawa wokół Virtus.Pro nie słabnie"

  Tak szczerze to ja do dziś nie wiedziałem co to kto to itd.
  W sumie to na 20 moich znajomych nikt o nich nie słyszał i nikogo to nie interesuje.
  Myślę że jakby tak zrobić sondę na ulicy i popytać ludzi nikt by nie wiedział że to ekipa grająca w CS.

  Skomentuj

  1. rlistek
   Oceń komentarz:

   1    

   Opublikowano: 2018-12-18 10:44

   Spoko. Różni ludzie różne zainteresowania. Mnie i wielu innych zapytasz kto gra w polskiej reprezentacji piłki nożnej oprócz tego Lewandowskiego którym spamują wszędzie w reklamach, to też ci nie powiemy.

   Virtus Pro jak Virtus Pro, to po prostu topowy niegdyś team z CSa. Dużo większe znaczenie miała Złota Piątka (neo, taz, loord, kuben, LUq) na podstawie której ten team został właśnie zbudowany.

   Skomentuj Historia edycji

  2. andzi18
   Oceń komentarz:

   1    

   Opublikowano: 2018-12-18 11:42

   Uwielbiam jak ktoś się "chwali", że kogoś nie zna, itp. Ludzie robią to nagminnie i odbieram to jako próbę wywyższenia i dowartościowania się. W każdym razie jak wspomniał @rlistek każdy z nas ma różne zainteresowania i nie każdy musi wszystko wiedzieć. VP to legenda polskiego e-sportu, więc informacja o wrzawie jest moim zdaniem uzasadniona.

   Skomentuj Historia edycji

   1. RockyBalboa
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2018-12-18 13:40

    Uwielbiam jak ktoś wie co to Vitus.Pro to myśli że cały świat też o tym wie ,odbieram to jako pychę i zadufanie w sobie.

    Skomentuj Historia edycji

    1. rlistek
     Oceń komentarz:

     0    

     Opublikowano: 2018-12-18 14:24

     Artykuł jest otagowany jako "esport", więc jak jesteś randomem z ulicy bez pojęcia w temacie to nikt od ciebie znajomości tych zawodników nie oczekuje. Artykuł jak widzimy był pisany w formie zakładającej podstawową choćby znajomość tematu.
     Ale jeśli interesujesz się esportem i nie znasz Virtus Pro to równie dobrze możesz powiedzieć, że interesujesz się grami video i nie znasz Mario.

     Skomentuj Historia edycji

  3. noizebeat
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2018-12-24 10:05

   Bezsensowny komentarz... Oczywiście, że ludzie którzy interesują się eSportem wiedzą co to jest Virtus Pro. Jeśli Cię to nie interesuje to nie wchodź w tego typu posty i nie wylewaj w komentarzach zimnego moczu, jest dużo lepszych zajęć na zabicie nudy.

   Skomentuj

 2. xchaotic
  Oceń komentarz:

  5    

  Opublikowano: 2018-12-18 10:25

  szalu ni ma, wszsytko sie kiedys konczy a CS to kolejny klon battle royale teraz...

  Skomentuj

  1. kamild1996
   Oceń komentarz:

   -5    

   Opublikowano: 2018-12-18 14:37

   Pitolenie. Ten tryb spadł tej grze z nieba, w końcu można grać bez psucia sobie dnia przez czitera, griefera czy innego pokemona... To nie typowy BR, mi żadna inna gra tego typu nie podpadla, a Danger Zone w CSie mnie kompletnie wciągnął :)

   Skomentuj Historia edycji

   1. drumlin
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-01-05 23:41

    "bez psucia sobie dnia przez czitera" że co....... ty wiesz co właśnie nasiałeś?

    Skomentuj

 3. wasptak
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2018-12-18 10:45

  Otyłość.PRO

  Skomentuj

  1. rlistek
   Oceń komentarz:

   11    

   Opublikowano: 2018-12-18 10:53

   Aha. W szczególności pasha.

   Skomentuj

   1. kamild1996
    Oceń komentarz:

    6    

    Opublikowano: 2018-12-18 14:40

    Dbał o formę fizyczną, ale nie o formę w grze, i to od dłuższego czasu. Ale na streamera się nadaje :)

    Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!