Na topie

Jeszcze jeden smartfon dla graczy - Nubia Red Magic Mars z nawet 10 GB RAM

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Smartfony

Kategoria: Mobile Telefony Gry mobilne Smartfony Tematyka: Chińskie telefony Producenci: ZTE

Nubia Red Magic Mars może pochwalić się agresywną stylistyką oraz bardzo dużą wydajnością. Producent postawił na ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 845 i nawet 10 GB RAM.

  • Jeszcze jeden smartfon dla graczy - Nubia Red Magic Mars z nawet 10 GB RAM
A A

Smartfonów dedykowanych miłośnikom gier mobilnych przybywa w bardzo szybkim tempie. Kilka miesięcy temu światło dzienne ujrzała Nubia Red Magic, ale chiński producent bardzo szybko pokusił się o bardziej zaawansowany model. Oto Nubia Red Magic Mars.

Wydaje się, że jest to bezpośrednia odpowiedź na Xiaomi Black Shark Helo. Również w tym przypadku można będzie liczyć na maksymalnie 10 GB RAM, co z pewnością może robić wrażenie i co jest mocno akcentowane. Nie odstaje od tego procesor, ośmiordzeniowy Qualcomm Snapdragon 845 to najwydajniejszy układ, na jaki w tej chwili stać było tego producenta. Wedle zapewnień, można liczyć również na wydajny system chłodzenia.

O płynność działania gier można być spokojnym, użytkownicy będą obserwować je na 6-calowym wyświetlaczu o proporcjach 18:9 i rozdzielczości Full HD+ (2160 x 1080 pikseli). Uwagę w większym stopniu przyciąga jednak obudowa o bardzo agresywnej stylistyce, z podświetleniem LED.

Nubia Red Magic Mars

Poza standardowymi przyciskami fizycznymi producent pokusił się o jeden dodatkowy, dzięki któremu można będzie błyskawicznie przejść w Tryb Gry i zablokować powiadomienia mogące rozpraszać w rozgrywce. Dodatkowo na jednej z krawędzi zastosowano dwa dotykowe obszary, które mają ułatwiać sterowanie w wybranych grach.

Nubia Red Magic Mars przyciski

Specyfikacja techniczna Nubia Red Magic Mars:

  • Android 9.0 Pie z Redmagic OS
  • 6-calowy ekran IPS LCD 18:9, 2160 x 1080 pikseli, 403 ppi
  • ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 845, Adreno 630
  • 6 GB / 8 GB / 10 GB pamięci RAM
  • 64 GB / 128 GB / 256 GB pamięci wewnętrznej
  • kamera główna 16 Mpix f/1.8, kamera przednia 8 Mpix f/2.0
  • Bluetooth 5.0, Wi-Fi 802.11 ac, LTE
  • głośniki stereo
  • Dual SIM
  • czytnik linii papilarnych
  • bateria 3800 mAh, USB-C
  • wymiary 158.25 x 75 x 9.85 mm

Nubia Red Magic Mars trafi do sprzedaży w trzech wariantach, które będą różnić się zasobami pamięci oraz cenami. Sprzedaż na rynku chińskim ruszy na początku grudnia. Zainteresowanym mieszkańcom naszej części świata zapewne pozostaną zamówienia właśnie z chińskich sklepów.

  • Nubia Red Magic Mars 6 GB RAM + 64 GB - 2699 juanów (około 1 500 zł)
  • Nubia Red Magic Mars 8 GB RAM + 128 GB - 3199 juanów (około 1 750 zł)
  • Nubia Red Magic Mars 10 GB RAM + 256 GB - 3999 juanów (około 2 200 zł)

Źródło: Nubia

Odsłon: 4884 Skomentuj newsa
Komentarze

19

Udostępnij

Smartfony w marketplace

  1. Kershav
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2018-11-29 00:25

    Gdyby nie inne podatki, które dowalą to cena nie jest tragiczna w porównaniu do innych z tymi bebechami. Zastanawia mnie jedna rzecz. Co to znaczy smartfon dla graczy/do gier itp itp? W co można grać na smartfonie? Można powiedzieć, że ktoś woli peceta albo konsolę ale na smartfonie według mnie nie da się grać w gry dla których są te bebechy :D Przecież sterowania się nie ominie a to o nie się tu rozchodzi. Włączam takie gry z pełnym 3d, piękną grafiką (jak na telefony) , mówię w głowie, że zajebiście i wyłączam bo jedyne gry (według mnie) jakie mają sens to gry typu pierwsze angry birds'y, Jetpack Joyride czy Subway surfers. Jak wiadomo te gry wyszły lata temu i od tej pory jakby stanęło. Nie wiem jakoś nic od tego czasu nie zrobiło na mnie takiego wrażenia jak wtedy gry o których pisałem. Starość?

    Skomentuj

    1. owatanka
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2018-11-29 00:44

      Powaznie ty grasz w takie gry? no to wspolczuje...

      Sa lepsze gry na google play takie jak hit mobile na engine unreal 4 czy strategia lords mobile , man or vampire turowka , grand chase czy armello , monster hunter stories , game of dice podrasowana odmiana momopoly , war robots , maze , talisman digital edition i cala masa swietnych gier no ale ty najwyrazniej znasz tylko angry birds i cyrk typu subway surfers... powaznie? jeszcze na dodatek to sa klony gier z pc.

      Skomentuj

      1. Kershav
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2018-11-29 08:33

        W ten sam sposób ja mogę współczuć Tobie :)
        Do części gier - nienawidzę japońskiej kreski,
        większa część - tego typu gry robię na pc (Lol, Divinity, Wiesiek, Dragon age)
        Tylko do War robots robiłem 2 podejścia bo fajny pomysł (I to jest dla mnie bardziej gra typu starych tytułów o których pisałem) i doszedłem do wniosku właśnie o co mi chodzi :) Praktycznie wszystkie tego typu gry bardziej bardziej lub mniej nachalnie chcą mnie przekonać do płacenia. Czy to jakaś kończąca się energia czy to jest się za słabym w pewnym momencie... Chcę sobie w wolnej chwili z pół godziny pociupać a tu nie mogę czerpać przyjemności bo nie płaciłem :D

        Skomentuj

        1. owatanka
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2018-11-29 15:30

          No to tylko w hit mobile jest energia w formie butow a cala reszta jest skonstruowana tak ze mozesz grac az ci oczy wypadna z orbit i nie nie musisz placic aby sie dobrze bawic.
          Monster hunter stories to gra platna , przeniesiona z konsoli nintendo DS od capcomu i jest to calkiem dobra gra opowiada historie jezdcow ktorzy oswajaja monstery w przeciwienstwie do innych odslon monster hunter gdzie sie je poprostu zabija.

          Zapytales "W co można grać na smartfonie?" to odpowiadam ze jest naprawde cala masa fajnych gier ktore sa raczej trudne do znalezienia w sklepie play bo najbardziej sa promowane slabe tanie gierki typu angry birds , flapy birds , exploding birds i cala masa klonow z birdsami czy swiniakami , metro surfer , metro chase , temple run to kolejne gry tago typu i wlasnie takie znajduja sie w polecanych.

          Pewnie nie mam nic przeciwko graniu w gry casualowe na minute dwie ale nie wrzucaj tych gier razem z grami ambitniejszymi do jednego wora bo to jak zrownanie angry birds z wiedzminem 3...

          Skomentuj

          1. Kershav
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2018-11-29 17:52

            W tym rzecz. Dla mnie osobiscie wiedzmin jest grą na pc a angry birds na smartfona :D Podałeś mi wczesniej liste gier nawet "wiedzminowych" na smartfony a to jest dla mnie niegrywalne - ostatnia deska ratunku gdy spalą mi dom z całym sprzętem. Nie ujmuje oczywiscie grafice/fabule/mechanice a wygodzie/komfortowi/ i sterowaniu ktore jest dla mnie przeciwieństwem rozrywki :/

            Skomentuj Historia edycji

    2. Sharimsejn
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2018-11-29 02:15

      Na telefon fajne są gierki typu Hearthstone żeby zabić czas np. w podróży ale osobiście wolę obejrzeć jakiś film ;)

      Skomentuj

  2. asnex
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-11-29 08:03

    Acha...

    Skomentuj

  3. raffal81
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2018-11-29 08:30

    Poważnie ludzie grają na telefonach ? czy tam smartphonach ?? :D

    Skomentuj

    1. Smuga
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2018-11-29 09:43

      Świat nie kończy się na twoim monitorze czy telewizorze.

      Skomentuj

      1. raffal81
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2018-11-29 10:38

        Jasne że nie, ja do zabijania czasu w pociągu czytam książki.

        Skomentuj

  4. Dragonik
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-11-29 08:39

    Smartfon dla graczy? brzmi śmiesznie, no ale kto co lubi.

    Skomentuj

    1. Smuga
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2018-11-29 09:45

      Zaraz przyjdzie kolejny geniusz dla którego śmieszne jest granie na handheldach. Dla kolejnego na konsoli bo rządzi PC. Dla jeszcze innego na PC, bo konsole są lepsze. Ech, wy się nigdy nie nauczycie postrzegać świata po za swoim widzimisię.

      Skomentuj

  5. Pawlus
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-11-29 08:44

    Do tych co się dziwią "po co telefon do grania??" - nie zauważyliście, że coraz więcej producentów gier chce podbijać rynek mobilny? Nadal głównie azję. Skoro pojawiają się takie tytuły jak C&C czy niedawno zapowiedziane Diablo Immortal to chyba oczywiste, że za tym podąży wysyp sprzętu "dla graczy". Nie mówię, że to super ale wypadałoby łączyć fakty. ;)

    Skomentuj

  6. bullseye
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2018-11-29 08:54

    Masakra, system ktory robi to samo, i do tego wygląda porównywalnie do Windowsa XP ma 10G ramu ? na co ?
    Przecież to po optymalizacji powinno zjadać na starcie nie więcej jak 500-600MB, więc 4GB powinno być aż nad to co każdy potrzebuje.

    Skomentuj

    1. Pawlus
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-11-29 08:56

      Zgadza się, ale przeciętny kowalski lubi cyferki - im więcej tym lepiej. A tak się składa, że ramu jest najłatwiej dołozyć i to najmniejszym kosztem. :)

      Skomentuj

      1. Smuga
        Oceń komentarz:

        -2    

        Opublikowano: 2018-11-29 09:42

        Nie, nie zgadza się. Żaden z was nie ma pojęcia jak działają systemy operacyjne, ale to normalność wśród Januszy-Specjalistów. W Polsce (zresztą nie tylko u nas) każden jeden zawsze wie wszystko o wszystkim i może śmiało wypowiadać się w każdym obcym dla siebie temacie. Tiaa.

        Po pierwsze - to, że system na starcie zjada dużo pamięci nie ma ŻADNEGO związku ze złym jego działaniem. Wręcz przeciwnie - jeśli został dobrze zbudowany to używa wolnej pamięci do buforowania aplikacji, usług itp. Problem pojawia się wtedy kiedy system NIE POTRAFI ZARZĄDZAĆ tą pamięcią - zwalniać/zajmować jej w odpowiedniej chwili. Stąd biorą się wywałki apek w tle, itd.

        Po drugie - jak zwykle Januszki porównują system mobilny do stacjonarnego... no ręce opadają. I to jeszcze jakieś porównanie z tyłka do Windowsa XP (jeszcze aby to do Linuxa porównać to chociaż "w rdzeniu" było by prawdą). Tego nawet komentować nie będę bo i tak pewnie nie zrozumiecie.

        Po trzecie - zwykłe cyferki to może są atrakcyjne dla mało-średnio zaawansowanych użytkowników którzy coś tam kojarzą. Przeciętny Kowalski w ogóle nie wie co to pamięć RAM i jak posłyszy 4GB a 8GB to nie będzie miał nawet w głowie sensownego porównania przez co nie wywnioskuje czy to duża zmiana czy nie - zwróci uwagę na co innego (chyba, że złotousty sprzedawca zacznie mu wciskać pod magicznymi hasełkami). Taki przeciętny "ludź" spojrzy najpierw na megapiksele w aparacie, wielkość ekranu, ilość pamięci stałej, wygląd i to czy to iOS czy Android. A to czy ma RAMU 4 czy 8 czy nawet 10 giga - to bez różnicy.

        Skomentuj

        1. Pawlus
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2018-11-29 09:52

          Nie wiem po co od razu z takim hejtem wyskakujesz. To też jest bardzo popularne zjawisko. A to, że ludzie kompletnie nieobeznani lecą na cyferki to było wiadome od zawsze, zaprzeczysz? Wystarczy jedno zdanie sprzedawcy "panie ale on ma ponad dwa razy więcej pamięci, będzie szybszy, nie będzie mulil!". To prawda że przeciętni kupujący patrzą zwykle na inne aspekty ale nadal sprzedawcę traktuje się jak jakiegoś wielkiego znawcę i jak on powie że telefon jest szybszy to ma to znaczenie dla właśnie takiego przeciętnego kupującego i może stanowić o zakupie. Zaryzykujesz stwierdzenie, że nie absolutnie tak się nie dzieje? Jeśli nie to po co się spinasz.

          Co do mojego przedmówcy to gość rzeczywiście trochę popłynął w swoim porównaniu i trochę na wyrost się z nim zgodziłem jednak moją intencją było wskazanie pewnego schematu decyzji zakupowych nieznającej się masy konsumentów.

          Zabawnie czyta się tak naszpikowaną frustracją odpowiedź.

          Skomentuj

        2. bullseye
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2018-11-29 10:16

          To powiedz że Android bazujący na jądrach Linuxa umie zarządzać pamięcią RAM........

          Biadolisz że to że na starcie zjada dużo nie ma znaczenia, a niestety ma.
          Windows phone z Windowsem zjadał mało pamięci na starcie i w miarę odpalania aplikacji zapełniał ja, iOes tak samo, a android ? Na starcie zje 2GB bo tak, bez żadnego uzasadnienia, to więcej niż dużo, duzooooo bardziej rozbudowane systemy na komputery stacjonarne.
          Do tego bez dodatkowych aplikacji praktycznie nie zwalnia jej po zamknięciu aplikacji.
          Specjalnie porównałem do XP który to był chyba jednym z najgorszych systemów MS a mimo to lepiej zarządzał pamięcią, dziwne nie ?

          Więc sam wyszedłes na Janusza Hejtu bo z Grażyna Ci się nie układa :)

          Skomentuj

          1. owatanka
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2018-11-29 15:48

            Tak prawda windows phone fajnie dzialal jesli nic w nim nie robiles inaczej bylo jesli trzeba bylo wejsc w opcje czy jakies ustawienia w innej karcie i juz wczytywanie , non stop wczytywanie dostaje jakas tam lumie do reki i mam zainstalowac nawigacje bo ktos tam ja wykasowal , w sklepie nie ma a na telefonie jest poprana ze sklepu no na szczescie dzialala historia pobranych aplikacji ale co trzeba sie bylo naprzewijac tych opcji i za kazdym razem wczytywanie to ja dziekuje za taki system.
            Na moim starym telefonie pentagram monster system android zajmuje 460mb z 768 dostepnych.
            Tak samo jak windows 7 , 8 czy 10 im wiecej ramu jest dostepne dla systemu tym wiecej system sobie zarezerwuje identycznie robi android dla szybszego i plynniejszego dzialania rezerwuje wiecej pamieci.