Bezpieczeństwo

Ochrona w sieci dzięki kontroli linków

opublikowano przez Paweł Mnichowski w dniu 2010-09-02

Firma AVG Technologies, producent bezpłatnego oprogramowania antywirusowego, rozpoczęła ograniczony publiczny beta test swojego nowego narzędzia bezpieczeństwa online - AVG Link Scanner.

AVGThreatLabs.com to portal informacyjny, który ma pomóc konsumentom w walce z przestępczością internetową. Scala on ilościowe dane na temat zagrożeń sieciowych, rutynowo zbierane od ponad 100 milionów użytkowników rozwiązań AVG Technologies z informacjami gromadzonymi przez AVG LinkScanner.

Użytkownicy korzystający z AVG LinkScanner są chronieni w czasie rzeczywistym przed witrynami zainfekowanymi złośliwym oprogramowaniem. Portal AVG Threat Labs uzupełnia tę ochronę, pozwalając na weryfikację dowolnej witryny WWW w celu uzyskania dodatkowych informacji na temat jej bezpieczeństwa. Osoby, które obecnie nie używają oprogramowania AVG, również mogą skorzystać na wizycie w portalu. To unikatowe narzędzie oferuje  natychmiastową i kompletną analizę bezpieczeństwa witryny, w tym statystyki wykrywania, oś czasu wykrywania, analizę powiązanych witryn i mapę wykryć.

Konsumencka premiera i pełna dostępność portalu AVG planowana jest na koniec września 2010 roku.


Źródło: AVG Technologies

Polecamy artykuły:    
GeForce GTX 480 vs Radeon 5970 – pojedynek! Eee Keyboard PC - komputer w klawiaturze GamesCom 2010: najciekawsze nowości i gry

 

marketplace

Komentarze

9
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Mi tam Avast wystarczy ;)
  Zaloguj się
 • avatar
  super dziala tylko z IE i FF
 • avatar
  ja mam dobrego antywirusa, linux sie nazywa, pendrive mi nie straszne