Na topie

Podatki płacone bitcoinami

Autor:

Szef strefy Ciekawostki

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Kategoria: Ciekawostki Tematyka: Bitcoin Kryptowaluty

W stanie Ohio zdecydowano się na umożliwienie przedsiębiorcom wywiązywania się ze skarbowych obowiązków z wykorzystaniem kryptowaluty Bitcoin.

 • Podatki płacone bitcoinami
A A

Jedną z największych przeszkód na drodze popularyzacji kryptowalut jest to, że potencjalnych sposobów na ich wykorzystanie jest dość niewiele. Powoli się to jednak zmienia i do płatności w bitcoinach przekonują się także te poważniejsze instytucje.

Jak możemy przeczytać na łamach serwisu TechCrunch, władze amerykańskiego stanu Ohio uruchomiły specjalną platformę, dzięki której przedsiębiorcy mogą płacić podatki, wykorzystując właśnie „wirtualne pieniądze”. 

Natychmiastowa realizacja transakcji, bezpieczeństwo i przejrzystość – te trzy cechy są wymieniane jako powody, dla których zdecydowano się na taki krok. W natychmiastowej zamianie bitcoinów na dolary (eliminującej problem wahającego się kursu) pomoże natomiast start-up BitPay. 

Bitcoin monety

Władze stanu Ohio postanowiły wprowadzić taką opcję nie tylko dla firm, które mają siedzibę główną w tym stanie, ale też innych przedsiębiorstw, które w nim działają. Aktualnie obsługiwany jest tylko Bitcoin, ale niewykluczone jest dodanie innych kryptowalut w przyszłości.

Nad podobnymi rozwiązaniami zastanawiają się również władze innych stanów. Wkrótce do Ohio mogą dołączyć między innymi Arizona, Georgia i Illinois.

Źródło: TechCrunch, The Verge. Foto/ilustracje: AaronJOlson/Pixabay (CC0) (1), QuinceMedia/Pixabay (CC0) (2)

Odsłon: 2655 Skomentuj newsa
Komentarze

6

Udostępnij
 1. BrumBrumBrum
  Oceń komentarz:

  2    

  Opublikowano: 2018-11-27 10:12

  bitcoin ma bardzo wysokie koszty transferu, więc nie widzę sensu.

  Skomentuj

 2. rlistek
  Oceń komentarz:

  3    

  Opublikowano: 2018-11-27 10:22

  Lmao. Przecież bitcoin od dawna sukcesywnie taci z dnia na dzień i nie ma praktycznie możliwości, żeby ten trend się odwrócił.

  Kto miał na tym zarobić już dawno zarobił. Teraz tylko jeszcze ostatni frajerzy tracą swoje oszczędności.

  Skomentuj

  1. Cepheus119
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2018-11-27 11:22

   To dolar albo złotówka nie traci systematycznie z dnia na dzień?

   Skomentuj

  2. ch3rub
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2018-11-27 12:08

   To prawda co napisałeś. Jednocześnie popatrz na wykres historii nieco dłuższej niż 2 lata i zobaczysz jak to faktycznie z tym BTC jest i jakie cykle przechodzi.

   Skomentuj

   1. Cepheus119
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2018-11-27 12:56

    Oczywiście, że jest bardzo, bardzo niestabilnie. Za ostatnią "bańkę" odpowiedzialna była po prostu chciwość a nie jakieś przełomowe wykorzystanie technologii. Mimo wszystko nadal kibicuję, mimo, że obecny system funkcjonuje jako tako to jest jeszcze miejsce do poprawy. Bitcoin wydaje się rozwiązywać kilka problemów (wprowadzając przy okazji kilka kolejnych), ale upraszczanie tego do zwykłego scamu i do narzędzia służącego do zarobienia kilku cwaniakom jest lekko mówiąc nie fair.

    Skomentuj

 3. Kenjiro
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2018-11-27 11:14

  Dodam do powyższych, że to jest idealny sposób na powiązanie ID portfeli z konkretnymi osobami, które płacą podatki. Do tej pory trzeba było uzyskać informację z np. jakiegoś kantoru, a tak by sam właściciel powiadomił kto zacz ;-).

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!