Na topie

4000 Paczkomatów InPost

Autor:

Szef strefy Ciekawostki

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Kategoria: Ciekawostki Tematyka: e-commerce

„Rozbudowa sieci Paczkomatów jest realizowana w ekspresowym tempie”, jak słusznie zauważa prezes InPost, Rafał Brzoska.

  • 4000 Paczkomatów InPost
A A

Już 4000 punktów składa się na sieć Paczkomatów InPost – szaf na przesyłki ze sklepów internetowych, które rozpoczęły nowy rozdział w ich dostarczaniu i odbieraniu na terenie naszego kraju.

Paczkomat numer 4000 został postawiony we wielkopolskiej wsi Suchy Las, bo też właśnie na takich mniejszych lokalizacjach koncentruje się obecnie InPost. Zapowiada ponadto dalszą ekspansję i plan jest taki, by do końca tego roku Paczkomatów było już 4500 (a na początku nie było ich nawet 3000). 

Paczkomat 4000

Choć rośnie liczba konkurencyjnych punktów, w których można odebrać paczkę (to między innymi kioski Ruchu, stacje Orlenu, placówki Poczty Polskiej czy sklepy Żabka), InPost ma mocną pozycję. Popularność jego Paczkomatów dynamicznie rośnie.

Jak czytamy w oficjalnej notce, od stycznia do września tego roku InPost dostarczył ponad 53 miliony przesyłek, a jego Paczkomaty zanotowały pod tym względem wzrost o 49 proc. Jest to też druga najbardziej popularna forma dostaw (48 proc.) po kurierskich (jak wynika z raportu Gemius E-commerce w Polsce). 

„Rozbudowa sieci Paczkomatów jest realizowana w ekspresowym tempie. W tym roku rozstawiliśmy już blisko 1300 maszyn, a plany kolejnych lokalizacji są bardzo ambitne. Finansowanie, które pozyskaliśmy, będzie inwestowane w infrastrukturę i jakość usług” – zapowiedział Rafał Brzoska, prezes InPost.

Źródło: Genesis, InPost

Odsłon: 3432 Skomentuj newsa
Komentarze

14

Udostępnij
  1. mytutylko.gramy
    Oceń komentarz:

    14    

    Opublikowano: 2018-10-17 12:26

    Rodzimy interes kwitnie, należy jedynie chwalić młodych zdolnych,bo szczerze zaznaczyć trzeba iż ułatwili nam poprostu życie...

    Michu

    Skomentuj

  2. xmexme
    Oceń komentarz:

    -9    

    Opublikowano: 2018-10-17 13:04

    InPost to generator problemów, z moich doświadczeń wynika że oko co 10 przesyłka to jakiś gwarantowany problem którego trzeba tygodniami czasem miesiącami wyjaśniać
    Kontakt telefoniczny na infolinie graniczy z cudem.
    Od oko roku już nie muszę z ich usług korzystać i jakoś przez ten rok nic się nie dzieje z żadnymi przesyłkami już zapomniałem jak to było , ten artykuł obudził wspomnienia.

    Skomentuj

    1. raffal81
      Oceń komentarz:

      9    

      Opublikowano: 2018-10-17 13:40

      Ja od samego początku korzystam z ich usług, jeszcze ani razu nie miałem problemu z przesyłką, mam nadzieje że tak zostanie, bo sam pomysł paczkomatów to strzał w 10 ;)

      Skomentuj Historia edycji

    2. luq529
      Oceń komentarz:

      7    

      Opublikowano: 2018-10-17 13:42

      A ja mam znowu inne doświadczenia, na kilkadziesiąt (chyba ponad 50) przesyłek nie miałem żadnego problemu. Paczki dochodzą zazwyczaj w poniżej 30h licząc od wysłania i mogę sobie je odebrać kiedy chcę.

      Skomentuj

    3. Adrianwo
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2018-10-17 13:48

      Wpadki się zdarzają ;) Ja nie miałem ani jednego problemu z paczkomatami.

      Skomentuj

    4. darry dooman
      Oceń komentarz:

      4    

      Opublikowano: 2018-10-17 13:51

      odebrałem przeszło 100 paczek z paczkomatu, wysłałem z połowę tego i nigdy nie miałem żadnego incydentu jak zgubienie/zniszczenie/uszkodzenie...zawsze na czas...a z pocztą? teraz czekam na paczkę już drugi miesiąc, od 13.09 leży w WER Warszawa i nie drgnie...dodzwonić się nie idzie, ogólne info rozkłada ręce...

      Skomentuj

      1. raffal81
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2018-10-17 17:23

        Jeżeli pozostałą w WER WARSZAWA, to tak jak w moim przypadku, ktoś ją po prostu tam zgubił albo ukradł.
        Walczyłem z POCZTĄ POLSKĄ o odzyskanie pieniędzy, ale żeby złożyć reklamacje, to musi to zrobić nadawca, lub zrzec się tam wszystkiego i przechodzi to na odbiorce.

        Lecz paczka szła z chin, a jaka kolwiek próba załatwienia z chińczykiem by podesłał dowód nadania itp niestety nie doszła do skutku. Na szczęście udało się odzyskać pieniądze od chińczyka po 4 miesiącach ;/

        Skomentuj

    5. skalak23
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2018-10-17 14:37

      Mi przesyłka InPostem 2 szt sanek z 3,5" do 2.5" do dysku szła dwa tygodnie. Więc zrezygnowałem z ich usług. Ale widzę po komentarzach też pozytywne opinie więc to może zależy od regionu.

      Skomentuj

  3. cattani43
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-10-17 16:20

    Korzystam od wielu lat i jedyne wpadki jakie zanotowali to samoistne przekierowywanie paczek do innych paczkomatów, obecnie już to się u mnie nie zdarzało.

    Skomentuj

  4. mutissj
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-10-17 18:10

    Bardzo dobrze robią konkurencję dla Poczty Polskiej, który pogorszyła jakość usług (przy najmniej w moim mieście)

    Skomentuj

  5. Hezen
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2018-10-17 19:29

    Poprzez inPost odebrałem jakieś 30-40 paczek i z żadną nie miałem problemu.
    I tak jak kolega wyżej wspomniał, paczki zwykle dochodziły w mniej niż 30h

    Skomentuj

  6. joker5513
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-10-17 19:41

    Rok temu na paczkę przed świętami czekałem 1 miesiąc, oczywiście musiałem kupić inny prezent gdzie indziej. Nigdy więcej współpracy z tymi debilami. Wymienili paczkomat na większy, szkoda tylko że zabrali razem z nim wszystkie paczki w środku! Dostałęm sms że niby w nocy odebrałem paczkę i zaczęło się wiszenie na infolinii (która notabene jest bezużyteczna).... polecam paczkę z odbiorem na stacjach orlen.

    Skomentuj

  7. Rafs0n
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-10-18 09:19

    Zgodzę się w kolegami wyżej. Nigdy mi się nie trafiło aby był jakiś problem paczka zamówiona z X-Komu wysłana Inpostem jeszcze tego samego dnia co ją opłaciłem i na moje ździwienie była do odbioru już następnego dnia koło wieczora. Może duże znaczenie ma gdzie kto mieszka a u mnie wypadło na Warszawę i nie narzekam. A co do poczty polskiej Ogólnie mogli by zatrudniać bardziej ambitnych ludzi chociaż nie wiem jaką stawkę godz/miesięczną mają ale słabo to wygląda. Paczka w WER Warszawa ok 6 rano ale tego samego dnia jej już wypuścić nie mogli dopiero w poniedziałek przekazali do dostarczenia. Dzwonię do kuriera(z pocztexu (morele nie mają innych kurierów ale połasiłem się bo dostawa była gratis a mogłem pojechać do punktu)) odbiera telefon pytam o której mogę się go spodziewać. Mówi że po 17 będzie. Myślę super akurat przed 17 kończę pracę to skoczę szybko do domu i poczekam, Przyjechał przed 20 a dzwoniłem z pytaniem co się stało ewe. czy mogę podjechać tam gdzie się znajduje i mu ułatwić ale kurier mówił żeby zaczekać i że będzie za 30 min i tak w kółko macieju i paczkę dopiero jak wyżej napisałem odebrałem koło godziny 20 i 3 godziny z życia stracone no ale cóż.