Na topie

Coraz więcej Polaków kupuje w sieci

Autor:

Szef strefy Ciekawostki

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Kategoria: Ciekawostki Internet Tematyka: e-commerce

Ponad połowa Polaków korzystających z Internetu robi od czasu do czasu zakupy bez wychodzenia z domu. Co jeszcze pokazuje raport „E-commerce w Polsce 2018. Gemius dla e-Commerce Polska”?

 • Coraz więcej Polaków kupuje w sieci
A A

Nie 54, jak w ubiegłym roku, ale już 56 proc. polskich internautów decyduje się na robienie zakupów w Internecie. Taka informacja pojawiła się w raporcie „E-commerce w Polsce 2018. Gemius dla e-Commerce Polska” (na podstawie badania przeprowadzonego wśród 1500 osób). 

Sektor e-commerce na całym świecie rozwija się bardzo prężnie i nie inaczej jest w naszym kraju. Z każdym rokiem zwiększa się liczba internetowych zakupowiczów, których najbardziej przekonują całodobowa dostępność (co przyznało 87 proc. respondentów) i bezproblemowa obsługa (49 proc.)

Polacy wykazują coraz większe zaufanie do sklepów internetowych – za w pełni bezpieczne uważa je 26 proc., podczas gdy w ubiegłym roku odsetek ten wynosił zaledwie 14 proc. Gdy natomiast chodzi o wybór konkretnego sklepu, to nie szerokość oferty i ceny są najważniejsze, lecz opinie (57 proc.).

„Szczególnie wzrosła także liczba internautów kupujących za granicą – według najnowszych danych jest ich 23 proc., czyli o 7 punktów procentowych więcej niż rok temu”, czytamy w komunikacie na stronie firmy Gemius.

Czego jeszcze dowiadujemy się ze wspomnianego raportu o polskich e-konsumentach? Między innymi tego, że na zakupy w sieci decydują się przede wszystkim osoby młode (64 proc. ma mniej niż 34 lata), z przynajmniej średnim wykształceniem (75 proc.) i dobrą sytuacją materialną (54 proc.).

Najczęściej wykorzystywanym urządzeniem do robienia zakupów jest laptop (82 proc.). Dla nikogo jednak nie będzie pewnie zaskoczeniem informacja, że coraz częściej Polacy zapoznają się z ofertami sklepów za pomocą smartfonów (58 proc.), szczególnie ci młodsi.

Źródło: Gemius. Foto: StockSnap/Pixabay (CC0)

Odsłon: 2613 Skomentuj newsa
Komentarze

8

Udostępnij
 1. Vienio43
  Oceń komentarz:

  6    

  Opublikowano: 2018-06-28 15:33

  Tak naprawdę to ludzie nie mają wyjścia i muszą kupować przez internet.Sklepy stacjonarne są likwidowane,a nawet jak są to najczęściej i tak trzeba zamówić i czekać aż dostarczą,cena przy kupnie w sklepie wyższa niż przy zmówieniu w tej samej firmie przez net. I mówię tu o Warszawie,więc w mniejszych miastach jest jeszcze gorzej

  Skomentuj

  1. Warmonger
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2018-06-28 15:39

   To prawda, teraz na mieście trudno kupić coś, co nie jest ciuchem. Zresztą członkowie mojej rodziny i ubrania zamawiają przez internet.

   Skomentuj

   1. bodziokrak
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-06-28 19:24

    Pracuję w sklepie elektrotechnicznym, 3 pod względem wielkości miasto w kraju, sklep istnieje od 15-20lat. Kiedyś pracowały 3 osoby, później 2, teraz zostałem sam i jakoś się nie przepracowuję. Szef odchodzi na emeryturę, i chciał mi pchnąć firmę, kiedyś bym się zgodził bez wahania, w tym momencie jak widzę każdy miesiąc gorszy i tym samym rok, chyba odpuszczę. Mam lepsze ceny niż w marketach i zalewie chińszczyzny, wiem co można sprzedawać a co jest nic nie warte, ale lemingi i tak walą do marketu. I ostatni przykład, gość prowadzący za rogiem zakład usługowy pyta się mnie dlaczego 3 żarówki led zakupione w internecie padły po 3 miesiącach, dziękuję dowidzenia. Jeśli człowiek mając pod nosem sklep kupuje w internecie, nic nie oszczędził, albo to co oszczędził zjadł kurier, a docelowo nawet stracił, to nie mam więcej pytań.

    Skomentuj

 2. Warmonger
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-06-28 15:38

  Kurierzy niestety nie wyrabiają.

  Skomentuj

  1. xxx.514
   Oceń komentarz:

   -3    

   Opublikowano: 2018-06-28 17:23

   Wkrótce będą mieli pomoc w postaci dronów. Nie w polszy co prawda, ale w większości cywilizowanych krajów już to wprowadzają lub trwają zaawansowane testy, co z resztą na benchmarku można było odczytać.

   Skomentuj

 3. Guczi04
  Oceń komentarz:

  -3    

  Opublikowano: 2018-06-28 16:10

  U mnie w rodzinie odkąd tylko pamiętam, wszyscy kupują przez internet, bo:
  - Jak coś ci nie pasi, to w ciągu 30 dni możesz oddać.
  - Nie płacisz ceny w produkcie za wynajem lokalu i opłacenie pracowników.
  - Ogromny wybór.
  - Szybkość zakupów.
  - Komentarze i opinie innych kupujących.
  - Niska cena za produkty np. Refubrished.

  Skomentuj

  1. franiux
   Oceń komentarz:

   5    

   Opublikowano: 2018-06-28 18:17

   Tak, bo magazyn firmy mają w nibylandii, a towar zamawiają, pakują krasnoludki i świstaki te co w sreberka zawijają. Księgowością zajmuje się wróżka zębuszka a logistyką Osioł ze Shreka. I wszyscy ci robią to za magiczny proszek na wypadanie włosów.

   Skomentuj

   1. Guczi04
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-06-28 21:34

    To ja nie wiem skąd te niskie ceny rzeczy na internecie? Może kradną?

    Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!