Na topie

Procesory AMD z antywirusami AVG

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Oprogramowanie

Kategoria: Oprogramowanie Procesory Producenci: AMD AVG

Koncern AMD wraz z firmą AVG Technologies która jest bezpośrednio odpowiedzialna za rozwój popularnego programu antywirusowego AVG Anti-Virus podpisali umowę na mocy której wraz z procesorami AMD będzie dostarczany antywirus AVG.

Wspomniana już umowa oznacza zacieśnienie współpracy obu firm i może w przyszłości zaowocować dalszym rozwojem współpracy. Otóż decyzją obu firm, wraz z każdym nowo sprzedanym procesorem AMD (Phenom II, Atlon II, Opteron oraz Sempron) nabywca otrzyma płytę mini-CD wraz z popularnym programem antywirusowym AVG Anti-Virus i to w wersji płatnej "Premium".

AA
Warto przeczytać:
  Płyta Gigabyte dla układów Fusion w sklepach

Użytkownicy AMD nabędą w ten sposób płatną licencję, która będzie obowiązywała przez pół roku od momentu aktywacji aplikacji. Za pośrednictwem nabytej licencji użytkownicy otrzymają dostęp do wszystkich funkcji i usług programu w tym m.in. AVG Online Shield. Po zakończeniu okresu promocyjnego, użytkownicy będą mieli możliwość odnowienia licencji po niższej cenie. Dla przypomnienia warto dodać, iż roczna licencją (bez zniżki) kosztuje 35 dolarów.

Podpisanie umowy będzie skutkowało nie tylko pozytywnie dla samych nabywców procesorów AMD którzy otrzymają gratis licencję na antywirusa, lecz również dla producenta systemu antywirusowego. Któremu taka umowa pozwoli na znaczne zwiększenie udziałów w rynku antywirusów oraz na większe zyski z przedłużania licencji na oprogramowanie. Koncern z Sunnvale będzie również miał godną odpowiedź na przejęcie McAfee przez jego największego konkurenta - Intela.

Źródło: Xbitlabs

Polecamy artykuły:    
Dell Alienware M17x - marzenie gracza z CrossFireX
Razer Spectre, Marauder i Banshee - mysz, klawiatura i słuchawki z serii StarCraft II
VoD Onet, Ipla, tvscreen i spółka - przegląd 7 serwisów

Odsłon: 6223 Skomentuj newsa
Komentarze

23

Udostępnij
  1. skatan
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-02-24 20:38

    mi tam styka FW na ruterze i avast ;p
    i jak na razie nie mam zadnego swinstwa :P z ciekawosci nodem skanowalem dyski

    Skomentuj

    1. Szymon331
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2011-02-24 20:56

      Ja G-Daty używam od 5 lat i ani jednego wirusa. Normalnie aż sam się dziwię...

      Skomentuj

      1. kurzi5
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2011-02-25 15:55

        U mnie też coś koło 5 lat będzie -> komp stabilny i nic nie muli na co skarży się dużo użyszkodników

        Skomentuj

    2. aleurwal
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2011-02-24 21:29

      ja zostane przy ESET Smart Security 2, cholernie inteligentny program

      Skomentuj

      1. Dudi4Fr
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2011-02-25 00:33

        Ja tez na ESET-ie jade i nic, a jak ktoś przychodzi z "czystym" pendrive-em to się dziwi że ma wirusy...

        Skomentuj

        1. KuliG
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2011-02-25 01:28

          Płacą wam za reklamę ich "inteligentnego" antywira?

          Skomentuj

  2. destras
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-02-24 20:39

    AMD nie wie już jak pozyskać klientów buahahaha. Sandy Bridge leje procki AMD aż miło :D Miałem AMD, jechałem na AMD'kach kilka lat. Od Athlona XP poczynając aż po Phenoma II X4 920. Po przesiadce na Core i7 zobaczyłem różnicę. Przed przesiadką sam twierdziłem, że nie ma różnicy, a różnica jest i to ogromna. AMD jest lekko zacofane względem Intela wg. mojej osoby. Jednak procki dla średnio zamożnych robią idealne, wychodzi im to o wiele lepiej niż Intelowi :)

    Skomentuj

    1. aleurwal
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2011-02-24 21:30

      czyli twierdzisz że jesteś idiotą którą aż tyle przepłacił?

      Skomentuj

      1. KuliG
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2011-02-25 01:29

        Aleurwal
        :D

        Skomentuj

      2. tomajek
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2011-02-25 02:08

        zazdrość zżera od środka co ?

        Skomentuj

      3. Adiqq
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2011-02-25 07:17

        Jak kogoś stać to kupuje Intela, jak nie to AMD.
        Nie każdy potrzebuje potężnego procesora, ale skoro ktoś uważa że będzie w stanie go wykorzystać do czegoś więcej niż gry, to czemu miałby nie kupić np. i7?

        Skomentuj

  3. Szymon331
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-02-24 20:57

    Spoko, zaraz z procesorem będziemy dostawać windowsa i dysk twardy. A jak dalej się zagalopować to pewnie i obudowę...

    Skomentuj

    1. cyferluu
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2011-02-24 21:35

      w MM z Prockiem dostaniesz resztę kompa :D co z tego ze za 1999zł :D

      Skomentuj

    2. winterfrost
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2011-02-25 10:31

      Tak to mają Amerykanie...

      Skomentuj

  4. dariush
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-02-24 21:07

    a ja nie używam żadnego antywirusa bo to zuooo
    tylko system muli

    z ciekawości sobie czasem skanują dysk skanerem online i nie ma wirów

    os to w7 ultimate

    Skomentuj

    1. Patrick.
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2011-02-24 21:35

      Jak wchodzisz na strony typu google.pl czy benchmark.pl to nie masz : ) A takich stron jest bardzo mało..

      Skomentuj

    2. racedriver
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2011-02-25 00:51

      bo pewnie wiry juz nawet te skanery on-line ci blokuja :D

      Skomentuj

    3. mielcu3
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2011-02-25 13:20

      O jak się wydało na Ultimate 1300 zł to sie nie dziwie że nie masz na antywirusa

      Skomentuj

  5. terkad
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-02-24 21:57

    Wiele firm daje jakieś oprogramowanie do sprzętu. Nie zawsze sensowne. Przykłady sobie podaruje ;)

    Skomentuj

    1. wildthink
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2011-02-24 23:15

      Więc tym bardziej jest to posunięcie sensowne. Będziesz chciał, to przedłużysz, nie to za free miałeś rozsądnego antywira.

      Skomentuj

  6. Audumla
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-02-25 00:12

    Racja.... z tym że 99% infekcji jest powodowanych błędem człowieka, ludzkiej roztropności żaden antywirus nie zastąpi

    Skomentuj

    1. bendyz
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2011-02-25 08:17

      Jest to brutalna prawda, bo jeśli ludzie mają po dwa antywirusy z których żaden nie działa bo okres próbny się skończył, a później nie znając angielskiego szukają coś w sieci i klikają na wszystkie pytania "yes" to kwiatki wychodzą.
      Inicjatywa z AVG miła. Jeśli ma nie podnosić ceny procesora, to dla ludzi składających komputery będzie to duża zaleta że klient otrzyma dodatkowo bardzo dobrego antywirusa. W niektórych przypadkach może to przesądzić o wyborze platformy.

      Skomentuj

  7. Audumla
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-02-25 14:22

    Klasyczna symbioza. Miło że koszt licencji po 6 miesiącach będzie niższy...