Na topie

PUBG Mobile przyciąga ponad 10 mln graczy dziennie

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry mobilne

Właściciele smartfonów i tabletów bardzo chętnie sięgają po PUBG Mobile. Wydawca gry, firma Tencent, ma duże powody do zadowolenia.

  • PUBG Mobile przyciąga ponad 10 mln graczy dziennie
A A

O popularności PlayerUnknown’s Battlegrounds powiedziano już wiele. Okazuje się, że ogromnym sukcesem jest również dostępne od kilku tygodni PUBG Mobile.

Dedykowana smartfonom i tabletom propozycja wydana została przez firmę Tencent. To właśnie ona poinformowała, iż PUBG Mobile przyciąga 10 mln graczy dziennie. Wynik, którym bez wątpienia można się chwalić, a tak naprawdę nie oddaje on wszystkiego. Przedstawiona statystyka nie uwzględnia bowiem rynku chińskiego, w ogólnym rozrachunku bariera 10 mln została zatem znacząco przełamana.


Przypomnijmy, że PUBG Mobile dostępne jest na urządzeniach pracujących pod kontrolą systemów Google Android oraz Apple iOS. Gra jest darmowa, ale zawiera mikropłatności.

Pobierz PUBG Mobile na Androida
PUBG Mobile na Androida
Pobierz PUBG Mobile na iOS
PUBG Mobile na iOS

Warto dodać, że do mobilnej ofensywy szykuje się inny z hitów battle royale. Fortnite, bo o tym tytule mowa, pojawiło się jedynie na Apple iOS. Ostatnio twórcy poinformowali jednak, że latem odbędzie się premiera na Google Android.

Sprawdzaliście którąś z tych propozycji?

Źródło: pocketgamer, PUBG MOBILE

Odsłon: 3484 Skomentuj newsa
Komentarze

18

Udostępnij
  1. Eternal1
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2018-05-20 16:03

    Jakiś czas temu chińska Policja zatrzymała grupę kilkunastu osób które sprzedawały cheat-y do PUBG, grupa tym sposobem zarobiła ~30 mln dolarów co obrazuje gigantyczną skalę problemu nieuczciwych graczy w tej grze.

    Niedawno DELL podczas imprezy w tym rejonie prezentował nowe wielordzeniowe notebook-i i reklamował je jako "idealne dla graczy którzy stosują np. witaminki do PUBG" - które z założenia powodują dodatkowe obciążenie, zwłaszcza gdy prócz samego oszustwa w grze robią jeszcze inne rzeczy w tle bez wiedzy nieuczciwego gracza. Prezentacja zatem określa nowy sprzęt DELL-a jako idealny dla oszustów.

    Co się dziwić, w czasach gdy Intel łapówkami korumpował największych OEM-ów żeby nieuczciwie zdusić konkurencję (AMD), DELL był największym zwolennikiem tej brudnej kasy; do tego stopnia że przez pewien czas firma zarabiała więcej na łapówkach Intela niż na sprzedaży własnych urządzeń (!).

    Skomentuj

    1. Foxy the Pirate
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-05-20 16:15

      Wszystko w porządku?

      Skomentuj

      1. Eternal1
        Oceń komentarz:

        4    

        Opublikowano: 2018-05-20 16:20

        Napisałem 3 akapity, informacje o każdym z nich wiszą w sieci.
        Coś się nie zgadza?

        Oczywiście powiązanie nieuczciwej przeszłości DELL-a z żenującą formą promocji nowych notebook-ów jest luźne, lecz trafne, nie sądzisz?
        Jeszcze nie widziałem żeby jakaś firma reklamowała swoje notebok-i jako idealne dla "graczy-oszustów".

        Skomentuj

    2. Finear
      Oceń komentarz:

      -3    

      Opublikowano: 2018-05-20 18:23

      wyczuwam buldupy

      Skomentuj

      1. Eternal1
        Oceń komentarz:

        3    

        Opublikowano: 2018-05-20 19:14

        Nazywaj to jak chcesz, przedstawiłem fakty, info można znaleźć w sieci. Piętnuję firmę która reklamuje swój sprzęt jako dobry dla graczy oszukujących w grach.
        W głowie się nie mieści że tak wielka firma (jeden z 3 największych OEM-ów na świecie) może w takim tonie wypowiadać się o oszustach w grach. Zamiast piętnować, przechodzą nad taką praktyką do porządku dziennego i jeszcze reklamują pod to sprzęt, no masakra...

        Skomentuj

        1. Finear
          Oceń komentarz:

          -3    

          Opublikowano: 2018-05-20 22:26

          nie dziwie się ze ci się w głowie nie mieści, niestety masz ja dość mała

          CEO della sam powiedział ze gra na cheatach, potwierdzone info ze CALA firma stoi murem za cheaterami a nie tylko dział marketingu w chinach który standardowo jest mocno oderwany od rzeczywistości

          Skomentuj

          1. Eternal1
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-05-21 15:58

            Oczywiście że nie cała firma (tysiące pracowników), lecz sama góra. Zarząd i CEO odpowiadają za pracę działu marketingu, więc jeśli po tej premierze w nie poleciały tam głowy (a nic o tym nie słyszałem) znaczy że taki ton im odpowiada.

            Mówisz że mam "małą głowę"?
            No popatrz, ja to samo myślę o ludiach którzy kupują (cokolwiek) od nieuczciwych firm i w swym ograniczonym horyzoncie ignorują wszelkie tego skutki dla rynku i nas samych.

            Skomentuj

          2. Finear
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2018-05-21 18:58

            naprawdę mylisz ze dział marketingu uznał ze cheaty są ok?

            a nie po prostu nie wiedza jaka jest różnica miedzy legalnymi modyfikacjami popularnymi i często wspieranymi przez samych twórców (typu addony do wowa) a cheatami które maja bardzo podobna zasadę działania i które w pubg są nielegalne (gdzie bardzo podobne modyfikacje np. rysowanie przeciwników na mapie są całkowicie legalne w innych grach)

            Skomentuj Historia edycji

          3. Macieyerk
            Oceń komentarz:

            -1    

            Opublikowano: 2018-05-22 17:18

            Mniej więcej opisałeś jaki mam problem z Intelem, Nvidia, Dellem czy EA innymi. Nie uczciwa konkurencja, brak szacunku dla klienta, próba wyzyskiwania klienta gdzie się da, a szkoda bo mimo wszystko robią całkiem fajne rzeczy.

            Skomentuj

        2. pablo11
          Oceń komentarz:

          -1    

          Opublikowano: 2018-05-20 23:24

          Mnie to zastanawia, czy powinny być w ogóle turnieje online z nagrodami w niektórych grach. Zrobienie Aimbota sprzętowego do CSa jest dziecinnie proste.(przez sprzętowy rozumiem taki, którego wykrycie za pomocą oprogramowania jest niemożliwe, bo nie znajduje się na komputerze, jedynie po zachowaniu, ale to też można przybliżyć do ludzkiego).

          WH jest trochę trudniej sprzętowo ogarnąć. Bo o ile AIMBOTa można oprzeć np. o dane sczytane z przewodu monitora, o tyle wallhacka można oprzeć o dane z karty graficznej (z pamięci lub magistrali PCI-E)- te trudno amatorsko sczytywać, bo są wysyłane z dużymi prędkościami i w dużej ilości śmieci.
          Można też spróbować odszyfrować dane z połączenia internetowego, ale są one raczej dość mocno zaszyfrowane.

          Ale przy finansach na poziomie dzisiejszych drużyn esportowych to każdy typ oszustwa jest możliwy.
          Na LANach oczywiście ciężej o to, bo sprzętowo nie da się, a programowo ciężko coś wgrać.

          Nie to, żebym był zwolennikiem hacksów, bo to dla mnie plaga gier sieciowych. Ale warto wspomnieć, że nie koniecznie wszyscy pro playerzy z topowych teamów są czyści. Oczywiście nikogo nie oskarżam...

          Skomentuj

          1. Finear
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-05-21 00:40

            turnieje online to zazwyczaj jakieś śmieszne kwoty albo kwalifikacje do offline

            Skomentuj

  2. KMyL13
    Oceń komentarz:

    7    

    Opublikowano: 2018-05-20 18:41

    Gram od premiery, czytam te rewelacje i się śmieję - każdy kto gra w mobilnego PUBG widział, jakie zatrzęsienie botów jest w tej grze.

    W lutym były newsy, że w miesiąc banowali 1 milion cheaterów na PC.

    Szczerze nie zdziwiłbym się, gdyby liczba botów na mobilnej wersji była 6-cio cyfrowa...

    Skomentuj

    1. pablo11
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2018-05-20 23:07

      Ale te 10mln graczy to chyba bez botów ?? Jak chodzi o boty na mobilnej wersji, to boty są częścią gierki. Są one wprowadzone celowo. Nie sa liczone jako gracze.

      Skomentuj

      1. Sharimsejn
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2018-05-21 00:38

        Owszem jeśli boty są wprowadzone przez twórców i ich AI jest odpowiednio zbalansowane. Co innego boty stworzone przez podmiot zewnętrzny.

        Skomentuj

      2. KMyL13
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2018-05-21 16:57

        ( ಠ_ಠ)
        No muszę szczerze przyznać, że jestem zaskoczony: spytałem wujka Google'a o sprawę i wychodzi na to, że to są "firmowe boty".

        Tylko mam zastrzeżenie do nich: w sieci wyczytać można, że są one zachętą i ułatwieniem dla niskopoziomowych graczy.

        Teraz mamy drugi sezon - pod koniec pierwszego sezonu (który niedawno się skończył) byłem w platynie z jakimś 36 poziomem, czy coś koło tego i nadal na boty trafiałem.

        Teraz jestem w Goldzie i na boty nadal trafiam.
        Nie rozumiem - tak mało osób by się znalazło z okolic mojego poziomu/rangi, czy system dobiera losowo: od brązu, po diament, czy co tam jest najwyżej? :S

        Skomentuj

  3. Lord_Krecitsqa
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-05-21 13:09

    Jest ta gra już za darmo na PC ?
    Wrzuciłem wczoraj na tableta i przesiedziałem 5h na niej haha

    Skomentuj

  4. Grapen
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2018-05-21 21:44

    Nie dziwię się, gra na Androida jest świetna (ja w nią zagrałem, doceniłem i po 1 dniu wyrzuciłem, dlatego że wersja na PC mnie nie przyciągneła), powiem , że lepsza niż na PC.

    Skomentuj

  5. Lord_Krecitsqa
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-05-22 12:08

    Kupiłem za 72 zł ściąga sie :D