Na topie

Adresy internetowe w domenie .eu coraz popularniejsze wśród polskich przedsiębiorców

Autor:
redakcja

więcej artykułów ze strefy:
Serwery

Kategoria: Serwery Technologie i Firma Serwery Tematyka: home.pl

Rośnie popularność stron w domenie .eu

Adresy internetowe w domenie .eu coraz popularniejsze wśród polskich przedsiębiorców

AA

Z badania ARC Rynek i Opinia, które wykonane zostało na zlecenie home.pl wypływa jasny i klarowny przekaz - posiadanie adresu internetowego w domenie .eu jest wśród polskich mikro i małych przedsiębiorców coraz popularniejsze.

W rankingu domen najchętniej wybieranych przez polskich mikro i małych przedsiębiorców .eu ustępuje tylko końcówkom .pl oraz .com.pl, będąc jednocześnie bardziej popularną niż domena .com. Tendencja ta dobrze odzwierciedla kierunki ekspansji mikro i małych firm, którymi są głównie państwa Unii Europejskiej. Aż 55% respondentów przyznało, iż prowadzi działalność na rynku niemieckim, 28% – francuskim, 21% – czeskim, a 20% – brytyjskim.

Liczba domen z rozszerzeniem .eu to już prawie 4 mln

Na chwilę obecną liczba domen z rozszerzeniem .eu zbliża się już do 4 mln. Nic dziwnego, ponieważ polscy przedsiębiorcy coraz częściej dostrzegają w niej znaczące korzyści, zwłaszcza ułatwienie prowadzenie biznesu międzynarodowego (52 % ankietowanych), a także poprawę wizerunku firmy w oczach zagranicznych kontrahentów (49% ankietowanych).

„Obserwując dynamikę wzrostu popularności wśród domen, śmiało można twierdzić ze jest to trend rosnący i można się spodziewać stałego wzrostu popularności i rozpoznawalności domeny .eu wśród europejskich konsumentów. Konotuje ona pozytywnie. Wybierając domenę .eu, polscy przedsiębiorcy otwierają się na nowe szanse wynikające z ekspansji na rynki europejskie. Mogą śmiało konkurować z pozostałymi firmami, chociażby z Niemiec czy Francji, które podobne usługi już oferują. Ważna jest też wygoda. Nie trzeba rejestrować kilku czy kilkunastu krajowych domen odpowiadających danemu krajowi. Domena .eu zaznacza europejską dostępność takiej firmy.” - Dariusz Kowalski, lider zespołu produktowego home.pl

Badanie przeprowadzone zostało w kwietniu, a udział w nim wzięło ponad 500 właścicieli, dyrektorów oraz osób odpowiedzialnych za prowadzenie mikro (1-9 pracowników) i małych (10-49 pracowników) firm.

Odsłon: 2101 Skomentuj newsa
Komentarze

0

Udostępnij

Serwery w marketplace

Nie dodano jeszcze komentarzy!

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!