Na topie

Kolejne nowości Razera - myszka Naga Trinity i nowy keypad

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Sprzęt do gier

Kategoria: Komputery Peryferia Gry Sprzęt do gier Myszki Producenci: Razer

Firma Razer rozpieszcza ostatni swoich fanów i prezentuje sprzęt za sprzętem. Kolejne nowości w ofercie to Naga Trinity i Tartarus V2.

 • Kolejne nowości Razera - myszka Naga Trinity i nowy keypad
A A

Gracze MOBA i MMO – to z myślą o nich firma Razer przygotowała peryferia, które wczoraj miały swoją oficjalną premierę. Co to konkretnie za sprzęt?

Razer Naga Trinity – myszka dla (każdego) gracza

Pierwszym z nich jest dziewiąta już wersja popularnej myszki tego producenta – Razer Naga Trinity. Jej sercem jest sensor 5G, którego cechami charakterystycznymi są: czułość 16 000 DPI, szybkość 450 IPS i przyspieszenie 50 G. 

Razer Naga Trinity

Przede wszystkim jednak (stąd też ta nazwa) gryzoń ma trzy wymienne panele boczne:

 • standardowy panel z 2 dodatkowymi przyciskami – do codziennego użytku, 
 • panel z kołem złożonym z 7 przycisków – do gier z gatunku MOBA
 • oraz panel z 12 przyciskami (w układzie 3x4) – do gier typu MMO.

Cena to 110 euro.

Razer Tartarus V2 – gdy brakuje klawiszy

Razer Tartarus V2 natomiast to nowa wersja interesującego akcesorium, jakim jest keypad. To urządzenie, które pozwala skutecznie zwiększyć komfort rozgrywki – jest bowiem wyposażone w 32 klawisze/przyciski (u poprzednika było ich 25), które mogą być swobodnie zaprogramowane.

Razer Tartarus V2

Nowy Tartarus wykorzystuje technologię Mecha-Membrane (która – według producenta – łączy to, co najlepsze w „mechanikach” i „membranówkach”), a poza standardowymi klawiszami oddaje do dyspozycji użytkowników 8-kierunkową gałkę i kółko przewijania. 

Cena to 90 euro.

Nowe urządzenia Razer – ostatnio było ich kilka

To kolejne urządzenia, jakie firma Razer zaprezentowała na przestrzeni kilku tygodni. Zaledwie kilka dni temu pokazała światu swojego bardzo wydajnego smartfona Razer Phone, pod koniec października pochwaliła się nowymi, nieco tańszymi klawiaturami Cynosa Chroma, a jeszcze nieco wcześniej przedstawiła laptopa Blade Stealth 2017 z najnowszym procesorem Intela. Fani tej marki są więc ostatnio rozpieszczani. 

Źródło: Razer

Odsłon: 6557 Skomentuj newsa
Komentarze

7

Udostępnij

Sprzęt do gier w marketplace

 1. TicTac
  Oceń komentarz:

  2    

  Opublikowano: 2017-11-04 19:21

  Razer Naga Trinity - pomysł niby fenomenalny, ale dal kogo?
  Gracz jak się przyzwyczai do 8,12 itd klawiszy to nie przejdzie na 2 klawisze. A gracz używający tylko 2 klawiszy kupi innego gryzonia. Ale producent tanim kosztem ma 3 in 1.
  Dla mnie subiektywnie, w sumie ciekawy pomysł ale wysokość myszy jest niewygodna :(

  Skomentuj

 2. eltra
  Oceń komentarz:

  -4    

  Opublikowano: 2017-11-04 22:41

  Mnie to bardziej zastanawia jak takich cudakow się używa? Jakoś mnie to nie przekonuje za moich czasów była prosta mysz ewentualnie że 2 makra i finito a teraz cuda wianki xD muszę zbadać na jutube jak się na tym gra bo na moje skromne oko strasznie przekombinowane:) no i cena też nie zachęca:)

  Skomentuj

   1. eltra
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2017-11-06 05:20

    Bardziej chodzi mi o tego śmiesznego pada ja tego nie widzu (alescie mnie zmonusowali) ja już dawno nie gram zawodowo więc może dla tego mnie takie wynalazki dziwią :)

    Skomentuj

 3. Gatts-25
  Oceń komentarz:

  -3    

  Opublikowano: 2017-11-04 23:15

  Nie mam myszki od BLOODY ale wiem jak działa klawiatura BLOODY B740A bo mam taką.
  Bardzo lubię robić "KOMBA" i za pomocą tego cacuszka robisz to niezwykle szybko.
  Druga sprawa pod jeden klawisz przypisujesz kilka z odpowiednim skokiem i opóźnieniem i nie musisz męczyć od razu wszystkich palców.
  A gdy nie chcesz tracić czasu na ALT czy SHIFT to przypisujesz klawisz funkcyjny plus inny klawisz i robisz to co inni na wielu droższych klawiaturach.
  Ci co wiedzą ile potrzeba było używać klawiszy funkcyjnych w World of Warcraft grając PALLADYNEM RETRI ,który dodatkowo miał spore leczenie przy odpowiednio rozwiniętym drzewku umiejętności to mi wychodziło 24 przy 3v3.Przy 10v10spokojnie przekraczało 60.
  Pozdro.

  Skomentuj

 4. Zero-Cool
  Oceń komentarz:

  2    

  Opublikowano: 2017-11-05 09:35

  Swoją drogą, ciekawa nazwa, która może mieć dwuznaczne znaczenie powiedzmy: "Ostatnio moja Naga Triniti dała mi dużo frajdy, ta myszka jest niezastąpiona" czy coś w ten deseń.

  Skomentuj

 5. AndreoKomp
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2017-11-05 11:26

  Chciałbym zobaczyć kiedyś osobę, która potrafi komfortowo obsługiwać 12 przycisków na bocznej ściance myszki lub 7 przycisków ułożonych w okręgu. W Logitech G700s mam 4 przyciski. Dwa najbardziej wysunięte naciskam końcem kciuka, dwa bliższe kostką/zgięciem kciuka. Szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie mieć tam więcej przycisków. Moim zdaniem bez puszczania myszki obsługa takiej ilości przycisków jest niemożliwa, dlatego chciałbym zobaczyć chociaż filmik jak ktoś sobie z tym radzi.

  Skomentuj

   1. AndreoKomp
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-11-05 13:15

    To jak to robicie? W jaki sposób naciskacie na poszczególne boczne przyciski cały czas trzymając myszkę czyli nie zmieniając położenia dłoni względem myszki?
    Pytam serio bez podtekstów. Większa ilość przycisków na myszce jak najbardziej by mi się przydała, ale oczywiście pod warunkiem, że podczas przesuwania myszki w dowolnym kierunku, każdy przycisk można komfortowo nacisnąć.

    Skomentuj Historia edycji

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!