Na topie

Ricoh Theta V - kamera sferyczna - 4K z systemem Android [JUŻ W SPRZEDAŻY]

Autor:

Szef strefy Foto

więcej artykułów ze strefy:
Foto

Kategoria: Foto Tematyka: 4K filmowanie Kamery sportowe wideo 4K Producenci: Ricoh

Najnowsza generacja kamery Ricoh Theta jest małym przełomem w tej serii produktów. Dostajemy po raz pierwszy 4K i Androida.

 • Ricoh Theta V - kamera sferyczna - 4K z systemem Android [JUŻ W SPRZEDAŻY]
A A

Ricoh wprowadził swój najnowszy produkt z serii Theta do sprzedaży w Polsce. Sugerowana cena to 1999 złotych.

ORYGINALNY NEWS:

Wygląd kamery Ricoh Theta V, wcześniej nazywanej Ricoh Theta 4K, był przedmiotem spekulacji już od kilku miesięcy. Przewidywano zachowanie klasycznego wzornictwa, które jest udziałem wszystkich kamer z tej serii, ale też sugerowano bardziej awangardowe (czytaj odporne na uszkodzenia) konstrukcje. Okazało się, że Ricoh Theta V będzie dostępny w prawie nie zmienionej w porównaniu z poprzednikami obudowie.

Wysokiej jakości dźwięk niskotonowy

W standardowej obudowie znalazł się mikrofon czterokanałowy dla rejestracji dźwięku przestrzennego. Na tym nie koniec. Audio Technica we współpracy z Ricohem stworzyła moduł dźwiękowy 3D Microphone TA-1. Dołączany jest on od dołu - tam gdzie Theta ma gwint statywowy. Moduł zwiększa rozmiar (długość w pionie) kamery, a dzięki specjalnemu mikrofonowi lepiej dokumentuje dźwięki o niskiej częstotliwości.

Filmy 4K i zdjęcia 14 Mpix

Ricoh Theta V dysponuje wydajniejszym sensorem, którym nagramy sferyczne filmy 4K (3840 x 1920 pikseli) przy tempie rejestracji 30 kl/s. Zdjęcia mają rozdzielczość maksymalnie 14 Mpix. Podobnie jak poprzednio, także i w Theta V mamy dostęp do manualnej regulacji ekspozycji. ISO może być zwiększone do 3200, a czas naświetlania skrócony do maksymalnie 1/25000 sekundy. Skrócono minimalny interwał w przypadku zdjęć poklatkowych do 4 sekund (dwa razy mniej niż w Theta S). Wbudowana pamięć wewnętrzna pomieści 19 GB materiałów.

Ricoh Theta V zbliżenie

Funkcje bezprzewodowe

Zaletą poprzednich wersji Thety była sprawna komunikacja bezprzewodowa - w ten sposób między innymi można było na żywo ustawiać kadr czy strumieniować obraz do sieci. Ricoh Theta V może pochwalić się 2,5 raza wydajniejszym transferem danych niż model Theta S. Do sterowania z poziomu smartfona nadal wykorzystywane jest połączenie Bluetooth. Z kolei posiadacze dużych ekranów mogą skorzystać z funkcji Remote Playback, która wyświetli zdjęcia sferyczne bezpośrednio na tych urządzeniach. W przypadku filmów konieczna jest specjalne rozszerzenie oprogramowania.

Filmy można strumieniować bezpośrednio z kamery w rozdzielczości 4K.

Android jako baza platformy systemowej

Zastanawiacie się gdzie należy zainstalować rozszerzenie oprogramowania. W samej kamerze. Jest to teraz możliwe dzięki zastosowaniu w Theta V systemu operacyjnego bazującego na platformie Android. Oprócz wtyczki dla Remote Playback producent przewiduje powstanie innych rozszerzeń. Jeszcze w 2017 roku pojawią się następujące wtyczki.

 • Funkcja znacząco przyśpieszająca prędkość transferu danych dzięki obsłudze procesu składania kadru sferycznego w urządzeniu a nie w trakcie transferu pliku.
 • Moduł klienta, który umożliwia funkcjonowanie kamery w sieci LAN/WAN

Inne nowości, o których warto wspomnieć to zastosowanie udoskonalonego procesu korekcji załamania obrazu przy użyciu nowego czujnika żyroskopowego i czujnika ruchu, a także dostępność wodoodpornej nakładki TW-1, która pozwoli wykonywać zdjęcia i filmy na głębokości do 30 metrów.

Źródło: Ricoh

Odsłon: 5765 Skomentuj newsa
Komentarze

2

Udostępnij
 1. endrju_pl
  Oceń komentarz:

  2    

  Opublikowano: 2017-08-31 20:33

  Jeszcze sporo tym obecnym kamerkom 360 brakuje do akceptowalnego poziomu.

  Skomentuj

 2. SadSam
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2017-10-19 12:48

  Fatalna jakosc, lepiej doplacic do GoPro Fusion

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!

Psst... Chciałbyś przetestować naszą nową stronę? :)