Na topie

Samsung ma pomysł na smartfona, który może przypominać iPhone'a 8

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Smartfony

Kategoria: Mobile Telefony Smartfony Tematyka: Patenty Producenci: Apple Samsung

Nie można mieć pewności, że zostanie on wydany, ale Samsung złożył w odpowiednim urzędzie (KIPRIS) wniosek patentowy i dostał zielone światło.

 • Samsung ma pomysł na smartfona, który może przypominać iPhone'a 8
A A

Za kilka dni Apple zaprezentować ma nowe smartfony, wśród których pojawić powinien się iPhone 8. To właśnie on budzi największe zainteresowanie, ponieważ wyposażony będzie w wyświetlacz OLED o smukłych ramkach. Być może za jakiś czas niemal identyczną konstrukcją pochwali się Samsung.

Oczywiście koreański producent ma już w ofercie „bezramkowe” smartfony, ale w tym przypadku wszystko sprowadza się do małego detalu. Chodzi o niewielkie wycięcie w górnej części wyświetlacza, w którym ulokowana będzie frontowa kamera i standardowo stosowane czujniki - dokładnie tak, jak prezentuje to powyższy render.

Samsung złożył w odpowiednim urzędzie (KIPRIS) wniosek patentowy na niemal identyczną konstrukcję. Nie można jednak zarzucać Koreańczykom chęci skopiowania pomysłu Apple, ponieważ wniosek pochodzi maja 2016 roku. Jego fragmenty i poniższe grafiki wylądowały zatem w sieci ze znacznym opóźnieniem.

Samsung patent

Wniosek został rozpatrzony pozytywnie, co nie oznacza jednak, że pojawienie się podobnie wyglądającego urządzenia jest już przesądzone. Nawet jeśli, zapewne będzie różniło się od iPhone'a 8 innymi elementami - tylnym panelem, Samsung zapewne zastosowałby zakrzywiony wyświetlacz.

Mimo tego, czujecie w powietrzu kolejny spór patentowy?

Źródło: gsmarena, galaxyclub

Odsłon: 3531 Skomentuj newsa
Komentarze

5

Udostępnij

Smartfony w marketplace

 1. Q'bot
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2017-09-06 09:49

  Czemu znów taki kluskofon... Zamiast kulturalnie zrobić prostokątną bryłę i ekran bez przyciętych wierzchołków, to kombinują pod górkę...

  Skomentuj

  1. BrumBrumBrum
   Oceń komentarz:

   3    

   Opublikowano: 2017-09-06 11:27

   pytanie, co w tym wyglądzie jest wartego patentowania? bo moim zdaniem nic.

   Skomentuj

   1. wanakamura
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2017-09-06 12:15

    To jest USA tam prawo patentowe jest głupie i chroni tylko wielkie firmy a nie naukowców i twórców. Jeszcze lepiej jest chinach bo tam prawa ma nie ten kto wymyślił ale ten co pierwszy sprzedał :D

    Skomentuj

 2. Gatts-25
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2017-09-06 13:31

  Dla Mnie to wygląda tak ,że APPLE wiedział doskonale co szykuje SAMSUNG ponieważ zamawiają u Niego ekrany i jedynym możliwym wyjściem z tego było dogadanie się ,że wy będziecie mogli sprzedawać u Nas w Stanach Zjednoczonych swój telefon o tym wyglądzie ale my pierwsi wydamy telefon z takim ekranem i tym wyżłobieniem u góry i macie drogę wolną.Nie brali nawet pod uwagę ,że na rynku w tym roku może pojawić się jeszcze inne urządzenie ,które może podobnie wyglądać i w dodatku mieć tak mocne SOC ,że sami będą musieli w nowym AJFONIE coś takiego umieścić aby wyprzedzić przeciwnika bo po premierze HUAWEI MATE 10 i 10Pro sam system operacyjny w urządzeniach APPLE może być jedynym wyborem tego telefonu ale tylko dla ,nie których osób ceniących sobie zamknięte rozwiązania.

  Skomentuj

 3. vegasnight9
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2017-09-06 18:19

  Sorry ale jak można opatentować wygląd smartfona? Tymbardziej że one wszystkie są takie same

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!