Smartfony

Wniosek patentowy Samsunga zdradza smartfona z zawiniętym ekranem

opublikowano przez Mateusz Tomczak w dniu 2014-04-24

Być może będzie to Galaxy Note 4.

Samsung logo

Informacje z wniosków patentowych składanych do odpowiednich urzędów przez producentów nadzwyczaj często wypływają na szerokie wody Internetu. Tym razem w centrum uwagi znalazł się Samsung, który rzeczywiście zabrał się za coś, o czym już wprawdzie mówiono, ale nie brakowało osób, które nie do końca temu wierzyły.

Do sieci trafiły grafiki, które przedstawiają wygląd urządzenia, które jeszcze w tym roku pojawić ma się na rynku. Niby nic ciekawego, ale szybko można zorientować, się, iż nie mówimy tutaj o kolejnym smartfonie nie wyróżniającym się na tle konkurencji.

Od pewnego czasu mówi się, iż producenci smartfonów docelowo dążą do tego, by zaoferować modele z elastycznymi ekranami. Zanim to jednak nastąpi czeka nas coś przejściowego między nimi, a tym, co widzimy na rynku dzisiaj. Za nami już zakrzywiony Galaxy Round, który nie przyjął się szczególnie dobrze i nie wzbudził wielkiego zainteresowania. Tym razem koreański producent planuje urządzenie z ekranem "zawiniętym" na boczne krawędzie.

O tym, jak miałoby to wyglądać możecie przekonać się zaglądając do poniższej galerii, w której umieściliśmy wspomniane grafiki z wniosku patentowego.

Naturalnie zapewne ciekawi Was, jaki smartfon wyposażony zostanie w tego typu ekran. Branżowe media spekulują, iż będzie to Galaxy Note 4, który wedle ostatnich wypowiedzi przedstawicieli producenta przynieść ma spore zmiany.

Źródło: sammobile, androidandme

marketplace

Komentarze

16
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Bardziej mnie ciekawi, jak pewnie chwycić taki telefon nie włączając przy tym wszystkich możliwych przycisków na zawiniętej części ekranu O.o
  Zaloguj się
  15
 • avatar
  Mi się wydaje, że to fajny pomysł. Nie wiadomo czy będzie ten patent funkcjonalny, ale sam pomysł przekształcenia wyglądu klasycznego smartphone jest dobry.
 • avatar
  Cena: jedyne $2000.
 • avatar
  Ma pprzynisc spore zmiany, tak samo jak s5 ktory praktycznie zadnych zmian nie wprowadzil...samsung jestes nudny jak jak flaki z olejem.
 • avatar
  Nikt nie zwrócił uwagi na to iż szajsung patentuje coś czego patent nie powinien dotyczyć ????
  Zaloguj się
  -1
 • avatar
  jeśli naprawdę Samsung wypuści galaxy note 4 z co najmniej składanym ekranem to od razu kupuje
 • avatar
  Dla mnie pomysł bez sensu - czemu to ma służyć - żeby np. umieścić przyciski głośności, czy aparatu?? Tylko po co skoro przyciski fizyczne są dużo lepsze w użyciu i nie rodzą problemów - pamiętajcie, że w Androidzie (jak w każdym systemie są błędy i te boczne paski moga nie zawsze zachowywać się jak potrzeba. Odczytywanie informacji gdy telefon leży na stole to też bez sensu bo ekran sie wygasza by oszczędzać energię.
  Poza tym spada trwałość telefonu - jak uderzysz bokiem telefonu o coś lub spadnie na bok to pewnie po wyświetlaczu (szkło jest odporne na zarysowania ale nie na uderzenia) - mi spadł telefon bokiem i to solidna ramka uratowała go od zniszczebia - w takiej konstrukcji jej po bokach nie będzie - ale powiecie co za problem kupi sie nowy telefon.
  To nie jest zaden postęp tylko kombinowanie co nowego wcisnąć w telefon by marketingowcy mieli co robić - nie każda nowość jest dobra tylko dlatego, że jest nowa.
  Zaloguj się