Na topie

Współpraca SAP i Lenovo: Chmura dla firm wymyślona na nowo?

Autor:
Mateusz Albin

więcej artykułów ze strefy:
Technologie i Firma

SAP i Lenovo przedstawiają wspólne projekty dla klienta biznesowego.

Sap i Lenovo

AA

Współpraca SAP i Lenovo zaowocuje nowoczesną ofertą dla centrów danych. Jednym z kluczowych projektów obu firm jest doskonalenie technologii chmurowych dla przedsiębiorstw. Zapowiedziano także rozwijanie innowacyjnych rozwiązań opartych na SAP Hana i systemach Lenovo

Coraz szerszy dostęp do informacji nie oszczędza świata biznesu. Analitycy z firmy Gartner przekonują, że do 2020 roku 80% procesów biznesowych i produktów zostanie wymyślonych na nowo. Odpowiedzią na to ma być porozumienie zawarte przez SAP i Lenovo, które wzmacnia współpracę obu przedsiębiorstw.

Chmura  przyszłością każdej firmy

Zyskać na tym mają przede wszystkim klienci, którym niedługo zostaną dostarczone innowacyjne technologie. Według zapowiedzi partnerów, projekty, nad którymi obecnie trwają prace zmienią firmy klientów w prężnie działające, cyfrowe przedsiębiorstwa.

Najważniejszym z wspólnych projektów mają być innowacyjne rozwiązania chmurowe. Kluczowe dla współpracy będzie także wykorzystanie platformy SAP HANA i systemów Lenovo. To one pomogą w w badaniu potrzeb i opracowywaniu nowej technologii.

SAP zintegrowany z Lenovo

„W Lenovo sprzedaliśmy ponad 5000 serwerów zoptymalizowanych pod kątem platformy SAP HANA. Jako lider pomagamy klientom w przekształcaniu i rozwijaniu ich firm przy użyciu aplikacji SAP o znaczeniu krytycznym dla działalności oraz platform SAP HANA” — powiedział Gerry Smith, wiceprezes wykonawczy i dyrektor generalny działu PC and Enterprise Business Group firmy Lenovo. „Rozwinięcie partnerstwa z SAP zapewni lepszą podstawę do współpracy nad nowymi i innowacyjnymi rozwiązaniami, dzięki którym współczesne firmy będą mogły wykorzystywać wiedzę do działania i w ten sposób wychodzić naprzeciw poważnym wyzwaniom” - dodaje.

Nowe produkty SAP i Lenovo wprowadzą na rynek wspólnie. W ramach tej inicjatywy wspólne rozwiązania będą prezentowane w Centrach Innowacyjności Lenovo dla Dużych Przedsiębiorstw w Stuttgarcie, w Morrisville oraz w nieotwartym jeszcze ośrodku w Pekinie.

Odsłon: 2684 Skomentuj newsa
Komentarze

0

Udostępnij

Nie dodano jeszcze komentarzy!

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!