Na topie

Rząd ma pieniądze dla start-upów

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Technologie i Firma

Kategoria: Technologie i Firma Tematyka: Start-up

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii rozpisało konkurs na akceleratory, które będą mogły dofinansować najbardziej perspektywiczne start-upy. Łącznie w budżecie programu jest 120 milionów złotych.

 • Rząd ma pieniądze dla start-upów
A A

Sztuczna inteligencja, mikroelektronika, cyberbezpieczeństwo, fintech, biotechnologia farmaceutyczna, inteligentne miasto i inteligentne tworzywa, technologie kosmiczne, internet przemysłowy i biogospodarka – polskie start-upy rozwijające projekty z tych właśnie obszarów mają największe szanse na uzyskanie dofinansowania w ramach kontynuacji programu Scale Up, nad którym czuwa Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii.

Resort ma 120 milionów złotych i chce rozdać te pieniądze najbardziej perspektywicznym start-upom, a najlepsze z nich mogą liczyć nawet na 250 tysięcy dofinansowania.

Po co to wszystko? Aby wspierać polskich przedsiębiorców na początku swojej drogi i pobudzać naszą gospodarkę, jak tłumaczyła to Jadwiga Emilewicz, stojąca na czele Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii. W wykorzystaniu potencjału (i doprowadzeniu do pilotażowych wdrożeń) pomogą akceleratory, na które wystartował konkurs i które działać mają do połowy 2021 roku.

„Start-upy wnoszą pomysły i rozwiązania, a duże firmy potrafią je skalować. Pośrednikiem i dostarczycielem wiedzy na kolejnych etapach współpracy jest akcelerator, który dba o wspólny efekt biznesowy. […] Często po zapoznaniu się z pomysłami start-upów, [spółki rozszerzają] listę wyzwań i obszarów zainteresowania, dostrzegając że takie podejście rozwija ich ofertę produktową i też jest opłacalne" – powiedziała Patrycja Klarecka, prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. 

Źródło: MPiT. Foto: StartupStockPhotos/Pixabay (CC0)

Odsłon: 2142 Skomentuj newsa
Komentarze

7

Udostępnij
 1. Dragonik
  Oceń komentarz:

  14    

  Opublikowano: 2018-06-15 11:07

  Zacznijmy od tego że rząd nie ma żadnych swoich pieniędzy.

  Skomentuj

  1. Cacek93
   Oceń komentarz:

   5    

   Opublikowano: 2018-06-15 12:53

   Jak zawsze propaganda.
   Najlepsze jest to jak rządzący chwalą się ilością nowo otworzonych firm oraz liczbą rozdanych pieniędzy. Często jest tak, że ludzie otwierają firmy, biorą pieniądze, a przykładowo po roku zamykają działalność wychodząc na plus dzięki tym środkom.
   Po pierwsze nie przeszkadzać poprzez niskie i proste podatki, dobry pomysł i firma obronią się same. Obecnie US ma taką władzę, że każdą firmę może zniszczyć przez fałszywe oskarżenia, dodatkowo sam fakt, że przedsiębiorca musi się rozliczać z każdej złotówki i liczba procedur jest przytłaczająca...

   Skomentuj

  2. BrumBrumBrum
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2018-06-18 15:46

   zgadza się. jak nam pokazuje od 2ch lat obecna ekipa polityczna, szastanie nieswoimi pieniędzmi przychodzi niezwykle łatwo. w tym świetle hasło "wystarczy nie kraść" po prostu kłuje w oczy.

   co do tych startupów, niestety podszedłbym do sprawy z ostro ograniczonym zaufaniem. komuś w rządzie coś odpali, i już po naszym startupie w którego zainwestowaliśmy sporo własnego czasu, doświadczenia i kasy. nie tędy droga. urzędnik państwowy jest niestety ostatnią osobą której ufam. przedostatnią jest sprzedawca.

   Skomentuj

 2. scooby
  Oceń komentarz:

  4    

  Opublikowano: 2018-06-15 12:22

  Nagle sie okaze ze pewna organizacja z Torunia robi takze w: "Sztuczna inteligencja, mikroelektronika, cyberbezpieczeństwo, fintech, biotechnologia farmaceutyczna, inteligentne miasto i inteligentne tworzywa, technologie kosmiczne, internet przemysłowy i biogospodarka" oraz ze zgarnie wiekszosc funduszy.

  Skomentuj

  1. BrumBrumBrum
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2018-06-18 15:48

   czytałem szybko i mi się przeczytało "cyberprzestępstwo". przypadek? :D

   Skomentuj

 3. kitamo
  Oceń komentarz:

  5    

  Opublikowano: 2018-06-15 14:08

  rząd nie musi niczego dawać - ma nie utrudniać i nie przeszkadzać przedsiębiorcy wtedy on sobie sam poradzi.

  Skomentuj

  1. BrumBrumBrum
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2018-06-18 15:51

   To jest socjal który utrwala obecny stan. Trzeba dać tym, którzy wygenerują miejsca pracy. Wtedy zwolnią się miejsca pracy dla tych biednych, których nie było stać na wykształcenie. Oczywiście będą to prace wymagające najniższych stopni kwalifikacji. Może w końcu skończą się cyrki pt. "wykształcenie wyższe" na stanowisko "Konserwator powierzchni płaskich".

   Ludziom trzeba dać warunki by mogli uczciwie zarabiać, a nie socjalem utwierdzać ich w przekonaniu że praca jest złem. Dla rodzin z dziećmi, o ile rodzice pracują, powinny być zapewnione miejsca w żłobkach/przedszkolach, a nawet wydłużona opieka w szkołach. Niestety tego wszystkiego nie ma, króluje bezmyślny socjal.

   Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!