Gry komputerowe

Steam zwróci ci pieniądze za niechcianą grę

opublikowano przez Wojciech Kulik w dniu 2015-06-03

Oczywiście pod pewnymi warunkami. To chyba jednak uczciwy układ.

Steam logo

Gry niejednokrotnie nie prezentują się tak, jak podczas licznych zapowiedzi przed premierą. Od teraz, jeśli z jakichkolwiek powodów produkcja zakupiona poprzez platformę Steam nie spełni twoich wymagań, będziesz mógł liczyć na zwrot pieniędzy.

Oczywiście są pewne warunki, które należy spełnić, aby móc liczyć na zwrot pieniędzy. Po pierwsze: prośbę należy wystosować nie później niż 14 dni od zakupu gry. Ponadto nie możemy w niej spędzić więcej niż dwie godziny.

Ten drugi warunek może wydawać się bardzo rygorystyczny. Z drugiej jednak strony z pewnością jest on uzasadniony. Gdy gra jest najzwyczajniej w świecie słaba najczęściej przekonujemy się o tym już w trakcie pierwszych kilkunastu minut. Poza tym przy dzisiejszych długościach kampanii fabularnych, bez takiego zapisu moglibyśmy przechodzić gry, po czym żądać zwrotu pieniędzy, a nie o to w tym wszystkim przecież chodzi.

Jak czytamy w oficjalnym oświadczeniu, na zwrot pieniędzy możemy liczyć w przypadku każdej gry, jak również rozszerzenia DLC czy dodatkowych elementów, chyba że dana pozycja zostanie oznaczona jako „non-refundable”.

Jeśli Steam pozytywnie rozpatrzy naszą prośbę, pieniądze powinny wrócić do naszego steamowego Portfela lub na konto, którego użyliśmy przy zakupie, w ciągu 7 dni.

Źródło: Steam, VG247

marketplace

Komentarze

14
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  AC:Unity - Non refundable.. Guess why
  Zaloguj się
  10
 • avatar
  Pewnie te wszystkie pre-alfy, early accessy bety i inne niedopracowane, beznadziejne syfy będą oznaczone jako nie do zwrotu, przez co nie wiele się zmieni.
  Zaloguj się
 • avatar
  W Hameryce sie nauczyli i wieksze sieci przyjmuja zwroty, nawet bez powodu i po dluzszym czasie. Klienci duzo wiecej kupuja jezeli czuja sie swobodnie i wiedza ze moga oddac jak cos nie spelni oczekiwan i mowie o kazdym produkcie.
 • avatar
  Gruby popusil w koncu :O
  Zaloguj się
 • avatar
  Szkoda, że nie można każdej gry oddać, mam kilka, które odstawiłem po 15 minutach grania, bo okazały się przereklamowane - piękne trailery i opinie "niezależnych" opiniotwórców, a w rzeczywistości klapa.
 • avatar
  Wreszcie pomyśleli.
 • avatar
  Dla Polaka żaden plus, i tak prawie nikt nie kupuje przez steama tylko przez allegro albo na innych stronach. Także wątpię żeby wiele osób z tego skorzystało.
 • avatar
  Szkoda, że dopiero teraz to weszło, bo żałuję każdego eurocenta wydanego na Far Cry 3. Mało mam gier w bibliotece, ale ten zakup boli mnie do dziś... ;)
  Zaloguj się
 • avatar
  Świetna metoda. Twórcy często narzekali, że nie wydają dem bo demo niby jest drogie, a ich na to nie stać no to mają problem z głowy. Każdy może sobie pograć 2h i sprawdzić czy gra jest dla niego.
  Zaloguj się