Gry na konsole

Super Smash Bros. Ultimate to europejski megahit

opublikowano przez Wojciech Kulik w dniu 2018-12-19

Jeszcze nigdy na Starym Kontynencie egzemplarze żadnej gry na domową konsolę Nintendo nie rozchodziły się tak szybko jak ma to miejsce w przypadku Super Smash Bros. Ultimate na Nintendo Switch.

Gry Nintendo bawią tylko Japończyków? Nic bardziej mylnego, na co najlepszym dowodem jest sprzedaż Super Smash Bros. Ultimate. Cóż, jest wyśmienita.

Jeśli chodzi o Europę, to Super Smash Bros. Ultimate jest najszybciej sprzedającą się grą na domową konsolę „wielkiego N” w historii. Firma Nintendo potwierdziła też, że równie dobrze ta świeżutka bijatyka na Nintendo Switch sprzedaje się w innych częściach świata, a dla Stanów Zjednoczonych podała nawet konkretną liczbę: 3 miliony sprzedanych egzemplarzy w 11 dni. 

Do tej pory (mająca niespełna dwa lata) konsola Nintendo Switch znalazła już 23 miliony nabywców. Okazuje się więc, że na pewno spora część posiadaczy ma też swoich kolekcjach Super Smash Bros. Ultimate. Wskaźnik ten może być nawet lepszy – recenzenci zachwycają się bowiem tym tytułem, najczęściej wystawiając mu dziewiątkę w dziesięciostopniowej skali.

Biorąc pod uwagę recenzje, jest to druga najlepiej oceniana gra na Nintendo Switch w tym roku (przegrywa jedynie z Undertale) i czwarta w ogóle (jako że musi uznać jeszcze wyższość The Legend of Zelda: Breath of the Wild oraz Super Mario Odyssey). Ta ostatnia (z wynikiem ponad 12 mln sprzedanych egzemplarzy) jest bestsellerem wszech czasów w katalogu tej konsoli, ale to może się szybko zmienić… 

Źródło: VG247, Metacritic, Nintendo

marketplace

Komentarze

4
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Nigdy nie zrozumiem grania w takie produkcje przez dłuższy czas, a są od tego fanatycy. Może dlatego, że nie jestem fanem gierek, które dla mnie były kultowe lata temu i są fajne na parę razy, i mimo, że mam o nich dobrą opinię to wolę wyszukiwać dobrych tytułów w miarę na bieżąco. W końcu regularnie się coś trafi dla każdego.
 • avatar
  Nie ma mają w co innego grać to się rozchodzi w dużej ilości.
  Zaloguj się
  -1
 • avatar
  To są bijatyki? Z trailera wygląda na niezłą psychodelę, bijatyka pikachu konta mario? Co ja paczam :D