Na topie

Konsola Nintendo Switch wyprzedziła GameCube’a

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Konsole do gier

Kategoria: Gry Gry na konsole Sprzęt do gier Konsole do gier Producenci: Nintendo

Firma Nintendo opublikowała najnowsze wyniki finansowe. Mówiąc krótko: ma powody do zadowolenia, a wiele wskazuje na to, że będzie jeszcze lepiej.

 • Konsola Nintendo Switch wyprzedziła GameCube’a
A A

Nie brakuje chętnych na Nintendo Switch. Z ostatniego raportu finansowego „wielkiego N” wynika, że do końca września sprzedano już 22,86 miliona egzemplarzy tej konsoli, co jest naprawdę świetnym wynikiem i oznacza też, że…

Półtora roku po premierze konsola Nintendo Switch wyprzedziła pod względem liczby sprzedanych egzemplarzy GameCube’a. „Kostka do gier” z 2001 roku znalazła w swoim sześcioletnim życiu „jedynie” 21,7 miliona nabywców. Bez wątpienia więc japoński gigant może mówić o sporym sukcesie, szczególnie w sytuacji, gdy nie brakuje krytycznych głosów na temat Switcha, ze względu na jego dość ubogi katalog gier.

Skoro już przy nich jesteśmy… statystycznie w ciągu ostatnich sześciu miesięcy każdy posiadacz Nintendo Switch kupił dwie gry (sprzedały się ich nieco ponad 42 miliony). Wśród nowości szczególnie dużym zainteresowaniem cieszyły się: Mario Tennis Aces (2,16 mln) i Donkey Kong Country: Tropical Freeze (1,67 mln), a ogólnie bestsellerem wszech czasów zostaje Super Mario Odyssey (12,17 mln).

Przed nami święta i bez wątpienia wiele osób znajdzie pod choinką świeżutkie egzemplarze konsoli Nintendo Switch. Kolejne rekordy są więc na wyciągnięcie ręki.

Źródło: VG247, Engadget, Nintendo

Odsłon: 2775 Skomentuj newsa
Komentarze

1

Udostępnij
 1. Alovsskyy
  Oceń komentarz:

  4    

  Opublikowano: 2018-10-30 14:08

  "nie brakuje krytycznych głosów na temat Switcha, ze względu na jego dość ubogi katalog gier"

  To stwierdzenie należy już do mocno nieaktualnych. Switch to teraz maszynka do portów i remasterów. Dzisiaj spokojnie jest w czym przebierać i ciągle słyszy się, że wychodzą nowe gry np. Doom Ethernal, Wolfenstein III, Diablo 3, Resident Evil (Zero,4), Vampyr, Saints Row 3, Final Fantasy (X,X-2,XII), Civilization VI itd.

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!

Psst... Chciałbyś przetestować naszą nową stronę? :)