Gry

Tak wygląda DOOM w odsłonie Virtual F***ing Reality

opublikowano przez Wojciech Kulik w dniu 2017-11-02

Za miesiąc na rynku zadebiutuje DOOM VFR – strzelanina w rzeczywistości wirtualnej. Już dziś możecie zobaczyć 10-minutowy materiał z rozgrywki.

Najnowszy DOOM to kawał dobrej gry, urzekającej nie tylko mechaniką, ale też klimatem. Wkrótce przekonać będą się mogli o tym także posiadacze gogli VR.

„Wkrótce” to znaczy 1 grudnia, a pisząc „gogle VR” mamy na myśli HTC Vive (w przypadku pecetów) oraz PlayStation VR (w przypadku PlayStation 4). To właśnie z tymi urządzeniami kompatybilna będzie gra DOOM VFR, która (podobnie jak standardowa wersja) została opracowana przez ekipę studia id Software.

Dynamiczna strzelanina w wirtualnej rzeczywistości przeniesie gracza na terytorium marsjańskiej bazy, gdzie jako ostatni ocalały będzie musiał stawić czoła piekielnym pomiotom różnego rodzaju. Będzie miał wiele różnych broni do wyboru, które pomogą mu osiągnąć ten cel.

Aby odwzorować dynamikę rozgrywki, a zarazem nie dopuścić do niebezpieczeństw, twórcy postawili na „teleportacyjny” system poruszania się bohatera – to oznacza, że „przeskakuje” on z miejsca na miejsce. Ten i inne elementy rozgrywki możecie zobaczyć na poniższym materiale wideo:

Źródło: GameSpot, Bethesda

marketplace

Komentarze

22
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Przeskakuje z miejsca na miejsce?! Bez sensu...
  Zaloguj się
  12
 • avatar
  Akurat w dynamicznych strzelankach poruszanie "skokowe" zdaje doskonale egzamin. Też na początku byłem zawiedziony takim rozwiązaniem w Doom'ie - ale Raw Data uświadomiło mi jak bardzo uwagę angażuje namierzanie celów, celowanie, strzelanie i przeładowywanie broni... sterowanie w tym czasie też ruchem postaci było by kosmicznie trudne. Jeśli gracze będą się upierali - pewnie z czasem Bethesda wprowadzi też płynne poruszanie - ale czas pokaże czy będą takie wymagania ze strony graczy po pierwszym zetknięciu z Doom'em. Szkoda że Doom nie będzie wspierał Oculusa "out of the box"...
  Zaloguj się
 • avatar
  Takie nagrane na płasko filmy kompletnie nie robią wrażenia, a jak jeszcze się widzi te teleporty to wydaje się kompletną porażką.
  Oglądanie gameplayów gier VR na YT kompletnie nie ma sensu bo nie oddaje efektu a wręcz psuje i odstrasza ;D.
  Zaloguj się
 • avatar
  jeśli nie zrobią płynnego ruchu chociaż do przodu to chyba ominę, chciałem kupić a tu taka wtopa z tego co widzę
 • avatar
  BFJoke
 • avatar
  Ocena na youtube niszczy ten VR pomysł :)
  Zaloguj się
 • avatar
  Wygląda jak lata 90...
  Zaloguj się
 • avatar
  Nawet dobrze, że nie wychodzi na Oculusa, "gówno: ubrali w sreberko i będą trzepać kasę... Zobaczcie jak wygląda Robo Recall, tam możesz strzelać w 2 różne miejsca naraz, unikać pocisków przez ruch ciała, łapać je, łapać przeciwników, rozrywać ich i rzucać nimi w ich sojuszników
  Zaloguj się
  -1
 • avatar
  Jak widać, VR nie ma przyszłości. I dobrze.
  Zaloguj się
  -2
 • avatar
  Mam nadzieje ze oceny wystawione na steamie beda tak kiepski przez ten teleport ze zaraz zrobią łatkę i dodadzą opcje płynnego poruszania. Ja już wystawiam negatywa ale gre biorę