Ciekawostki

Policja jest zainteresowana Cybertruckiem Tesli i trudno się temu dziwić

z dnia 2019-11-27
Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
3 komentarze Dyskutuj z nami

Tesla Cybertruck budzi olbrzymie emocje – zarówno pozytywne, jak i negatywne. Nawet jeśli nie zrobi furory wśród „cywilów”, być może wjedzie do garażów służb… 

Gdy kilka dni temu Elon Musk zaprezentował Cybertruck – elektrycznego pickupa rodem z Blade Runnera – wiele osób wybuchnęło śmiechem. Ćwierć miliona zamówień pokazuje jednak, że zainteresowanie tym (niewątpliwie wyróżniającym się) samochodem jest niemałe. Co ciekawe, pojazdem interesują się nie tylko cywile – możliwe, że kilka egzemplarzy tej maszyny do swojej floty włączy policja z Dubaju

Tesla Cybertruck może dołączyć do bentleyów i beemwic w garażach policji z Dubaju

Dubajska policja znana jest z wykorzystywania nowinek technologicznych i niezwykłej kolekcji samochodów do dyspozycji tamtejszych funkcjonariuszy. Wśród nich znajdują się takie cacka jak Bugatti Veyron, BMW i8, Aston Martin One-77, Ferrari FF, Bentley Continental czy Lamborghini Aventador. Być może w niedalekiej przyszłości dołączy do nich Tesla Cybertruck. Sugeruje to wpis ze zdjęciem, jaki pojawił się na Twitterze:

Dlaczego Tesla Cybertruck to idealny radiowóz? Cóż, jest kilka powodów

Przede wszystkim Cybertruck to rasowy samochód Tesli, co – krótko mówiąc – oznacza, że do setki przyspiesza w 3 sekundy, a maksymalna prędkość przekracza 200 km/h. Zresztą inne auta marki Elona Muska również funkcjonują już jako radiowozy. Ten nowy ma jednak dodatkową przewagę, o której wizjoner z RPA zdążył już niejednokrotnie wspomnieć – chodzi mianowicie o to, że jest pancerny. 

Nie bez znaczenia może być też atrakcyjna cena Cybertrucka, jak również jego niezły zasięg, dochodzący nawet do 800 kilometrów w najlepiej wyposażonej wersji. Czas pokaże – co o tym myślicie?

Źródło: Interesting Engineering, Dubai Police, Inside EVs

Ten artykuł pochodzi ze strony benchmark.pl

Warto zobaczyć również inne newsy o samochodach Tesli:

marketplace

Komentarze

3
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    "Nie bez znaczenia może być też atrakcyjna cena Cybertrucka, jak również jego niezły zasięg, dochodzący nawet do 800 kilometrów w najlepiej wyposażonej wersji. Czas pokaże – co o tym myślicie?"

    Ale pokaże... co? Zakładam, że to, czy sprawdzi się w Dubaju, ale... źle to brzmi, jakby Wam gdzieś "uciekła" część zdania ;)
    Zaloguj się
  • avatar
    "beemwic" Serio benchmark?