Na topie

Drążenie tuneli z padem do Xboksa w dłoniach

Autor:

Szef strefy Ciekawostki

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Kategoria: Ciekawostki Tematyka: Elon Musk

Nie, nie chodzi o nową grę, lecz o kolejne zastosowanie dla kontrolerów do Xboksa. Dlaczego firma The Boring Company chce z nich skorzystać podczas drążenia tuneli?

 • Drążenie tuneli z padem do Xboksa w dłoniach
A A

Kontrolery z logo Xbox doskonale nadają się na ilustrację artykułu zatytułowanego „najwygodniejsze kontrolery do gier”. Jednak wirtualna rozrywka nie jest jedynym potencjalnym zastosowaniem dla nich. Z takich padów korzysta już między innymi amerykańska marynarka wojenna, a wkrótce będzie – jak się ostatnio dowiedzieliśmy – załoga „nudnej firmy” Elona Muska.

The Boring Company to firma odpowiedzialna za wiercenie podziemnych tuneli na potrzeby nowoczesnych środków transportu, takich jak hyperloop czy szyny samochodowe (zwane czasem „tunelami Muska”). Obsługa takich maszyn nie należy do najprostszych, ale w tym miejscu z pomocą przychodzą właśnie kontrolery.

Korzyści z wykorzystania padów zamiast profesjonalnych kontrolerów są w tym przypadku takie same, jak we wspomnianym U.S. Navy. Są to przede wszystkim oszczędności związane zarówno z projektowaniem i produkcją, jak i późniejszym szkoleniem pracowników. Większość tych ostatnich miała w dłoniach pada i wie jak się nim posługiwać.

Firma The Boring Company będzie mogła nie tylko zaoszczędzić, ale też przyspieszyć działanie. I choć można to odbierać jako kolejny PR-owy chwyt Muska, jest to mimo wszystko dobra wiadomość. Dlaczego?

Ponieważ mówimy tu o przedsiębiorstwie, które faktycznie może pomóc w urzeczywistnianiu koncepcji transportu nowej generacji. Wprawdzie na razie tylko w Stanach, ale wszystko gdzieś musi mieć swój początek. I nie są to tylko bezpodstawne zapowiedzi, bo The Boring Company ma obecnie trzy takie maszyny w użyciu.

Źródło: The Verge, Electrek, The Boring Company

Odsłon: 3428 Skomentuj newsa
Komentarze

2

Udostępnij
 1. killerski123
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-09-10 19:13

  Jak wymienię 360 na one x w medekspercie to też będę miał taką opcję xd? fajna sprawa

  Skomentuj

 2. dziks
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-09-12 13:07

  Asus dodaje gry, a Microsoft dodaje do swoich produktow ... koparke? cool ;)

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!