Na topie

W Chicago chcą tuneli Muska (i będą mieć)

Autor:

Szef strefy Ciekawostki

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Kategoria: Ciekawostki Tematyka: Elon Musk

Firma The Boring Company utworzy w Chicago nitkę „Loop”. Superszybki środek transportu Elona Muska połączy centrum miasta z lotniskiem O’Hare. Jakie mają być z tego korzyści?

 • W Chicago chcą tuneli Muska (i będą mieć)
A A

Po Los Angeles „superszybki środek transportu” ma również dotrzeć do stanu Illinois. Zarządzana przez Elona Muska firma The Boring Company została wybrana na wykonawcę projektu The Chicago Express Loop, którego celem jest utworzenie optymalnego połączenia centrum miasta (a konkretnie Block 37) z lotniskiem O’Hare.

The Boring Company stworzy więc ekspresową trasę podziemną. Z wykorzystaniem elektrycznych „saneczek” pasażerowie będą mogli pędzić między wspomnianymi punktami z prędkością sięgającą 250 km/h i docierać na miejsce w 12 minut. Aktualnie trwa to pół godziny samochodem (gdy nie ma korków) lub godzinę miejskimi środkami transportu.

Boring Chicago Station

W rzeczywistości projekt zakłada, że „Loop” opierać będzie się na zmodyfikowanych (i zdolnych do pomieszczenia maksymalnie 16 pasażerów) elektrycznych samochodach Tesla Model X umieszczonych na szynach. W planach są odjazdy co 30 sekund i działanie przez 20 godzin każdego dnia. 

The Boring Company ma wyłożyć na realizację tego projektu niespełna miliard dolarów. Nie tylko pod względem finansowym będzie to duże wyzwanie dla firmy Muska. Ta nie ma bowiem na razie wielkiego doświadczenia w budowaniu i utrzymywaniu systemów transportu masowego tego kalibru. Na powodzeniu może jednak niezwykle dużo zyskać.

A dlaczego w ogóle zdecydowano się na firmę The Boring Company? Ponieważ zaproponowany przez nią „Loop” ma być bezpieczny, szybki, przyjazny dla środowiska, niedrogi, cichy, komfortowy, wolny od korków i niezależny od pogody.

Źródło: Engadget, The Boring Company, Bloomberg. Ilustracje: The Boring Company

Odsłon: 3022 Skomentuj newsa
Komentarze

2

Udostępnij

Ciekawostki w marketplace

 1. Kwarkon
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-06-15 13:40

  brzmi jak zwykłe metro tyle że bez przystanków po drodze
  a utrzymanie llini kolejowej pod 250km/h raczej tanie nie będzie

  jedno jest pewne, tak jak na wizualizacjach to wyglądać nie będzie :)

  Skomentuj

 2. HomeAudio
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-06-15 18:48

  W 2017r miałem przyjemność tym jechać: https://pl.wikipedia.org/wiki/Transrapid_Szanghaj
  Pociąg na poduszce magnetycznej z maksymalną prędkością 501km/h (średnia na 30km odcinku to 250km/h). W czym niby ma być lepszy Pan Musk ze swoją nudną firmą?

  Skomentuj Historia edycji

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!