Na topie

To już pewne - LG G8 ThinQ z głośnikiem w wyświetlaczu OLED

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Smartfony

Kategoria: Mobile Telefony Smartfony Tematyka: MWC 2019 Producenci: LG

Grono osób czekających na premierę LG G8 ThinQ może się teraz powiększyć. Producent zapowiedział, iż będzie to smartfon z mocno rozbudowaną warstwą audio.

 • To już pewne - LG G8 ThinQ z głośnikiem w wyświetlaczu OLED
A A

Nie dalej jak wczoraj prezentowaliśmy render prasowy LG G8 ThinQ. Wygląd smartfona nie stanowi już zagadki, co do specyfikacji pozostaje natomiast całkiem sporo niewiadomych. Część z nich producent postanowił właśnie rozwiać, puszczając jednocześnie oczko w stronę sympatyków dobrego brzmienia.

Dla wielu osób pierwszą dobrą informacją będzie fakt, iż LG G8 ThinQ zostanie wyposażony w wyświetlacz OLED, który do tej pory wydawał się zarezerwowany dla modeli z serii LG V. Przypomnijmy, że jeszcze w LG G7 ThinQ zastosowano wyświetlacz IPS LCD.

LG G8 ThinQ głośnik w wyświetlaczu

To jednak nie wszystko. Jeszcze bardziej interesujące są zapowiedzi, iż koreański producent zastosuje tutaj innowacyjną technologię Crystal Sound OLED, dzięki której matryca OLED będzie w stanie przejąć funkcję głośnika. Cała powierzchnia matrycy pełnić ma rolę membrany głośnika i wibrując odtwarzać dźwięk. Wedle zapewnień jest to rozwiązanie poprawiające czystość brzmienia, uwydatniając nie tylko ludzki głos, ale i subtelne dźwięki.

W przypadku trybu głośnomówiącego dźwięk o silnych basach będzie odtwarzany przez dolny głośnik, natomiast 2-kanałowa konfiguracja wykorzystująca dolny głośnik oraz górną część wyświetlacza pozwoli na uzyskanie zrównoważonego dźwięku stereo.

LG G8 ThinQ technologie audio

LG w kontekście kolejnego już smartfona zamierza mocno akcentować warstwę audio. Opisana technologia nie będzie jedynym rozwiązaniem wartym uwagi. LG G8 ThinQ zostanie wyposażony również w głośnik Boombox wykorzystujący wnętrze smartfona jako pudło rezonansowe, przetwornik cyfrowo-analogowy Hi-Fi Quad, technologię MQA (Master Quality Authenticated) oraz system dźwięku przestrzennego DTS:X.

LG G8 ThinQ kiedy premiera

Z LG G8 ThinQ można będzie zapoznać się już na zbliżających się targach MWC 2019. W dniach 25-28 lutego zwiedzający imprezę znajdą smartfona na stosikach producenta. Poprzedzi to oficjalna premiera, na której poznamy wszystkie informacje na temat smartfona, a o których przeczytacie oczywiście na naszych łamach.

Źródło: LG

Odsłon: 7874 Skomentuj newsa
Komentarze

6

Udostępnij
 1. Silver
  Oceń komentarz:

  -2    

  Opublikowano: 2019-02-14 20:44

  Teraz szyby/digitizery będą pękać nie tylko od niewłaściwego użytkowania (np upadek) ale po prostu od zbyt dużej dawki muzyki. Nie jestem przekonany do wytrzymałości takiego rozwiązania.

  Skomentuj

  1. BrumBrumBrum
   Oceń komentarz:

   -2    

   Opublikowano: 2019-02-15 09:11

   to dotyczy głosnika który jest używany podczas rozmowy. z tyłu można wpakować duży głośnik, i wiele smarkfonów tak ma.

   mam też nadzieję na odejście od chrupkiego szkła, które jest w smarkfonach największym problemem.

   Skomentuj

   1. Silver
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-02-16 10:19

    Umiesz czytać ze zrozumieniem?
    "dzięki której matryca OLED będzie w stanie przejąć funkcję głośnika. Cała powierzchnia matrycy pełnić ma rolę membrany głośnika i wibrując odtwarzać dźwięk."

    Do rozmów w niektórych rozwiązaniach (szczególnie, gdy nie ma widocznego miejsca na głośnik) nie ma stricte głośniczka tylko emiter falowy, który inicjalizuje wibracje kosteczek słuchowych w uchu ludzkim.

    Zauważ też różnicę - głośnik wbudowany jest odizolowany od szyby w pewnym stopniu, często jest także zawieszany, aby wibracje były minimalizowane. Tutaj tafla szkła jest źródłem wibracji akustycznych - na ile to może być trwałe?

    Skomentuj Historia edycji

   2. Silver
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-02-16 10:19

    double post - do usunięcia.

    Skomentuj Historia edycji

 2. xxx.514
  Oceń komentarz:

  2    

  Opublikowano: 2019-02-15 07:38

  "wnętrze smartfona jako pudło rezonansowe" - to środek tego telebimu jest pusty? Jakie niesamowite technologie są ukryte w tych słowach...

  Skomentuj

 3. indianad
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2019-02-15 08:03

  Nie wiem czy inni też tak to odczuwają ale ja mam wrażenie, że producenci smartfonów zaniedbali ostatnio dość mocno sferę audio.

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!