Przeglądarki WWW

Przeglądarka Tor Browser - prywatność na pierwszym miejscu

z dnia 2017-06-10
Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
11 komentarzy Dyskutuj z nami

Autorzy opartej na Firefoksie przeglądarki Tor Browser udostępnili jej najnowszą wersję – 7.0. Poprawia ona jeszcze bezpieczeństwo użytkowników.

Osoby, które swoją prywatnośćInternecie cenią nade wszystko, nie korzystają z Chrome’a, Opery czy Firefoksa, lecz z przeglądarki WWW o nazwie Tor Browser, która zgodnie ze swoją nazwą powstała z myślą o użytkownikach sieci Tor. Twórcy udostępnili ostatnio jej kolejną wersję oznaczoną jako 7.0.

Tor Browser ma za zadanie zabezpieczać prywatność użytkowników – ogranicza więc możliwości śledzenia ich poczynań w sieci i nie dopuszcza do interakcji pomiędzy przeglądarką i resztą komputera. W najnowszej wersji „piaskownica”, czyli cyfrowa strefa bezpieczeństwa, została udoskonalona i działa podobno bez zarzutu, przynajmniej na Linuksach i Macach.

Użytkownicy systemu Windows  z kolei nie mogą mieć pewności co do absolutnego bezpieczeństwa. „Piaskownica” działa bowiem wyłącznie we wspomnianych systemach. Są plany zmiany tej sytuacji, ale na razie to tylko plany. Wszystkie wersje z kolei zostały solidnie uszczelnione, aby w żaden sposób nie mogły być zbierane informacje o aktywności użytkowników.

Pobierz Tor Browser

Pobierz przeglądarkę Tor Browser

Źródło: Tor Project, Engadget

Ten artykuł pochodzi ze strony benchmark.pl

marketplace

Komentarze

11
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Zapomniano dodać, że choć są instalatory windows, to jednak nie poleca się korzystania z onion network na windowie.
  Zaloguj się
 • avatar
  Z tymi hasłami o prywatności to bym nie przesadzał.
  Usługodawcy i tak mogą bez problemu zidentyfikować unikalnego użytkownika po odcisku jego cyfrowego "palca".

  Jeżeli ktoś faktycznie ma na pieńku z rządem, ale z innych powodów niż powszechna przestępczość, i chce się ukryć przed ich wzrokiem to może z tego skorzystać.

  Niestety taka możliwość kryje również bardzo wielu przestępców i z tego względu ja jakoś nie palę się do wspomagania takiej inicjatywy.
  Zaloguj się
  -1
 • avatar
  Microsoft tez reklamowal IE z haslami ''prywatnosc na pierwszym miejscu'', a okazal sie byc wilkiem w owczej skorze.
 • avatar
  Terroryści, mafiozi, mordercy, złodzieje, cyeberprzestępcy, pedofile i rożne szumowiny spod ciemnej gwiazdy są już wniebowzięci że mają nową wersje przeglądarki po której nikt ich nie namierzy!
  Czas już na zmianę prawa i zabronić całkowicie takich przeglądarek!
  Pewnie takie przeglądarki będą powstawać, ale prawo zabraniałoby pod karą kilkuletniego więzienia i 100 tysięcy złotych grzywny dla właścicieli na stronach z legalnym oprogramowaniem, które by chciały taką przeglądarkę udostępnić dla użytkowników!
  Nowe prawo również dotyczyłoby Google i innych wyszukiwarek które miałyby obowiązek usuwania wyników wyszukiwania z linkami takich przeglądarek do pobrania na nielegalnych stronach!
  Trzeba wreszcie skończyć z całkowitą prywatnością w sieci, bo korzystają z niej tylko ci co mają coś do ukrycia! Czyli najczęściej zwykli przestępcy!
  Zaloguj się
  -40