Na topie

Przeglądarka Tor Browser - prywatność na pierwszym miejscu

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Przeglądarki WWW

Autorzy opartej na Firefoksie przeglądarki Tor Browser udostępnili jej najnowszą wersję – 7.0. Poprawia ona jeszcze bezpieczeństwo użytkowników.

 • Przeglądarka Tor Browser - prywatność na pierwszym miejscu
A A

Osoby, które swoją prywatność w Internecie cenią nade wszystko, nie korzystają z Chrome’a, Opery czy Firefoksa, lecz z przeglądarki WWW o nazwie Tor Browser, która zgodnie ze swoją nazwą powstała z myślą o użytkownikach sieci Tor. Twórcy udostępnili ostatnio jej kolejną wersję oznaczoną jako 7.0.

Tor Browser ma za zadanie zabezpieczać prywatność użytkowników – ogranicza więc możliwości śledzenia ich poczynań w sieci i nie dopuszcza do interakcji pomiędzy przeglądarką i resztą komputera. W najnowszej wersji „piaskownica”, czyli cyfrowa strefa bezpieczeństwa, została udoskonalona i działa podobno bez zarzutu, przynajmniej na Linuksach i Macach.

Użytkownicy systemu Windows  z kolei nie mogą mieć pewności co do absolutnego bezpieczeństwa. „Piaskownica” działa bowiem wyłącznie we wspomnianych systemach. Są plany zmiany tej sytuacji, ale na razie to tylko plany. Wszystkie wersje z kolei zostały solidnie uszczelnione, aby w żaden sposób nie mogły być zbierane informacje o aktywności użytkowników.

Pobierz Tor Browser

Pobierz przeglądarkę Tor Browser

Źródło: Tor Project, Engadget

Odsłon: 11775 Skomentuj newsa
Komentarze

9

Udostępnij
  1. Alladen
   Oceń komentarz:

   24    

   Opublikowano: 2017-06-10 17:26

   Nie wiem czy jesteś trollem czy skończonym debilem. Zobacz kto stworzył tor, a potem się wypowiadaj. Tor jest wykorzystywane też przez firmy instytucje rządowe, wojsko itp itd, tor daje anonimowość. Po za tym jest wolny od cenzury i pokazuje nie wygodną prawdę (zazwyczaj o władzach). Fakt że korzystają z niego przestępcy ale idąc tym tokiem myślenia to powinni ludzi wczepiać chipy i śledzi 24h. Jeżeli coś się nie podoba władzy to do obozu (tak jak w korei).

   Skomentuj Historia edycji

  2. BariGT
   Oceń komentarz:

   16    

   Opublikowano: 2017-06-10 19:44

   "Gdy dla tymczasowego bezpieczeństwa zrezygnujemy z podstawowych wolności, nie będziemy mieli ani jednego, ani drugiego."

   Benjamin Franklin

   Skomentuj

   1. kitamo
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2017-06-11 21:20

    "Jesli dla tymczasowej wolności zrezygnujemy z podstaw bezpieczeństwa, nie będziemy mieli ani jednego ani drugiego"

    Skomentuj

  3. killerek132
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2017-06-13 08:33

   Zgłoś się do PiSu, zresztą PO z takimi poglądami również by Cię przyjęło, wszak wszystkim chodzi o inwigilację i kontrolę wszystkich obywateli. "Bo wyborca zwierzę głupie".

   Skomentuj

 1. StartX_pl
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2017-06-10 19:16

  Zapomniano dodać, że choć są instalatory windows, to jednak nie poleca się korzystania z onion network na windowie.

  Skomentuj

  1. Fenio
   Oceń komentarz:

   3    

   Opublikowano: 2017-06-11 21:41

   Jeśli ktoś nie wymaga maksymalnego bezpieczeństwa to każda wersja Tor Browser będzie wystarczająca. Dla firm z reklamami spersonalizowanymi i wszelkimi trackerami to jest jak sól w oku, nawet jak ktoś używa tor browser pod Windowsa i z suwaczkiem bezpieczeństwa ustawionym na LOW.

   Skomentuj

 2. gormar
  Oceń komentarz:

  -1    

  Opublikowano: 2017-06-10 21:36

  Z tymi hasłami o prywatności to bym nie przesadzał.
  Usługodawcy i tak mogą bez problemu zidentyfikować unikalnego użytkownika po odcisku jego cyfrowego "palca".

  Jeżeli ktoś faktycznie ma na pieńku z rządem, ale z innych powodów niż powszechna przestępczość, i chce się ukryć przed ich wzrokiem to może z tego skorzystać.

  Niestety taka możliwość kryje również bardzo wielu przestępców i z tego względu ja jakoś nie palę się do wspomagania takiej inicjatywy.

  Skomentuj

  1. Fenio
   Oceń komentarz:

   1    

   Opublikowano: 2017-06-11 21:45

   Lepiej doczytaj o tej unikalności odcisków tor browsera bo chyba nie wiesz o czym piszesz.

   Skomentuj

   1. killerek132
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-06-13 08:30

    Dokładnie, jeśli przestrzegasz wszystkich reguł to Tor jest praktycznie nie do namierzenia. Nie jestem ekspertem ale byłem w szoku jak się dowiedziałem że nie należy przeglądarki ustawiać w trybie pełnego ekranu bo w tej sposób można ustalić twoją rozdzielczość, należy zostawiać przeglądarkę w domyślnym ustawieniu okna :) A jak fajnie się przegląda strony gdy nawet cholerne ciastka nie mogą zebrać o Tobie informacji. Zwykła przeglądarka i wszędzie reklamy allegro z przedmiotami które ostatnio przeglądałem, a tu nic. Czyściutko:)

    Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!