Na topie

Za przejazd Uberem zapłacisz gotówką

Autor:

Szef strefy Ciekawostki

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Kategoria: Mobile Aplikacje mobilne Ciekawostki Tematyka: Uber

W aplikacji Uber pojawiła się nowa opcja płatności za przejazdy. We wszystkich miastach, w których działa usługa, można już korzystać w tym celu z gotówki.

 • Za przejazd Uberem zapłacisz gotówką
A A

Choć Polki i Polacy lubią Ubera, to ze względu na swoją politykę właściciele usługi tracili wielu potencjalnych klientów w naszym kraju. Dla niektórych osób kłopotem było bowiem to, że za przejazd dało się zapłacić wyłącznie bezgotówkowo. Dobra wiadomość jest taka, że to już przeszłość.

Polski oddział firmy Uber wystartował z akcją #PłaćJakChcesz, przygotowaną z okazji tego, że za przejazdy można już płacić fizycznymi pieniędzmi. Oczywiście nadal można dokonywać opłaty za pomocą karty płatniczej lub usługi mobilnej (takiej jak Google Pay) – stąd właśnie tytuł tej kampanii.

Niezależnie od wybranej formy płatności zasady są te same: koszt przejazdu jest znany już podczas składania zamówienia, a sama transakcja jest rejestrowana w elektronicznym systemie Uber. Aby wybrać preferowaną metodę, należy wejść w Menu > Płatność > Dodaj formę płatności.

Uber gotówka app

Nowa opcja jest dostępna dla wszystkich użytkowników w Polsce korzystających z Ubera już teraz (a jest ich ponad 1,5 miliona), jak i tych, którzy dopiero zaczną. Płatność gotówką jest akceptowana we wszystkich miastach, w których działa usługa, a więc: w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu, Trójmieście i konurbacji górnośląskiej. 

„Wprowadzenie płatności gotówkowych za przejazdy z Uberem we wszystkich polskich miastach, w których dostępna jest nasza aplikacja, pozwoli jeszcze większej liczbie mieszkańców na wygodne i bezpieczne przemieszczanie się” – komentuje Ilona Grzywińska-Lartigue, Dyrektor Komunikacji w firmie Uber w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

„Z naszych analiz wynika, że raptem 30 proc. osób, które chciałyby korzystać z Ubera posiada karty kredytowe czy debetowe. Chcąc rozszerzyć dostępność naszej platformy wśród tych użytkowników, którzy preferują płatności gotówkowe, zdecydowaliśmy się udostępnić takie transakcje wszystkim użytkownikom Ubera w Polsce” – dodała.

Źródło: Uber, d*fusion

Odsłon: 3402 Skomentuj newsa
Komentarze

10

Udostępnij

Ciekawostki w marketplace

 1. sn00p
  Oceń komentarz:

  3    

  Opublikowano: 2018-11-22 16:23

  Ktoś kto nie rozumnie o co w tym chodzi może się ucieszyć ale... To nie jest pomysł Ubera. To kolejny krok by wykończyć Uber w Polce. Bo sokoro można płacić gotówką to kierowcy muszą mieć kasy fiskalne. Zaczęło się od cyrku z licencjami a teraz będą kasy fiskalne. To kumuluje koszty, które są nakładane bezpośrednio na kierowców Uber. Złotówy się cieszą ale i tak jeszcze długa droga do wyeliminowania Uber z polskiego rynku.

  Skomentuj

  1. dariosata
   Oceń komentarz:

   -10    

   Opublikowano: 2018-11-22 17:21

   Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

   I oby to nastapilo jak najszybciej! Ja nigdy nie wybiore zadnego Ubera tylko naszego Polskiego taksowkarza bo wiem ze moje pieniadze zostana w Polsce a taksowkarz bedzie mial czym wyzywic rodzine!
   Dodatkowo czesc pieniedzy jest przeznaczana no programy socjalne, 500 plus i wszelkiego rodzaju zapomogi dla biednych jak ja!
   Ten kto wybiera Ubera musi wiedziec ze te pieniadze sa wyprowadzone za granice! Dodatkowo takie firmy ja Uber unikaja placenia podatkow przez co jest mniej pieniedzy z zasilkow dla mnie i nie tylko!
   Uwazam ze wszystkie pieniadze swiata od bogaczy i kapitalistow naleza sie ludziom biednym i ubogim aby nam po prostu zylo sie lepiej!

   Skomentuj

   1. axelbest
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-11-22 18:43

    Wolę wyprowadzać swoje pieniądze do zagranicznej firmy, niż oddawać swoje pieniądze darmozjadom, którzy z naszych pieniędzy świadomie rozdają 500+.

    Skomentuj

   2. Lister
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-11-23 00:06

    A wiesz, co by się stało, gdyby tak te 4% najbogatszych ludzi na Ziemi rozdało cały swój majątek 50% najbiedniejszej części społeczeństwa? Dostaliby około stu złotych na łebka i tyle by tylko zyskali. Ich kujące w oczy bogactwo jest pozorne - i tak nie pomoże wyjść ubogim z biedy.

    Skomentuj

   3. TruGeek
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-11-23 07:03

    Nikt nie poczuł sarkazmu :P?

    Skomentuj

   4. Snake73
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-11-24 08:27

    Ja dodam jeszcze że samochody Ubera nie są poświęcone i prawdziwy Polak patriota katolik naraża swoją nieśmiertelną duszę na wieczne potępienie korzystając z tych usług.

    Skomentuj

 2. Yamaraj6
  Oceń komentarz:

  -1    

  Opublikowano: 2018-11-23 02:50

  Ale nie rozumiem po co płacić gotówką, karta jest połączona, zamawiam, jadę, płaci się samo ja się niczym nie przejmuję. Płacić pieniądzem to można było 100 lat temu jak nie było smartfonów.

  Skomentuj

  1. anarchist
   Oceń komentarz:

   4    

   Opublikowano: 2018-11-23 07:45

   Zdejmij klapki z oczu i nie mierz wszystkich swoją miarą. Wtedy zauważysz, że nie każdy chce wiązać konto z kartą i nie każdy chce płacić tęże kartą bez względu jaki teraz jest rok. Są tacy co chcą się tym przejmować i poświęci na to kilka chwil. Albo chcą mieć wybór. I nie każdy uważa, że skoro jest możliwość (płacenia kartą) to trzeba z niej skorzystać...

   Chcesz jechać Uberem to jedziesz, chcesz płącić kartą to płacisz kartą, chcesz gotówką to płacisz gotówką, nie chcesz wgl Ubera nie jeździsz Uberem, chcesz taxi to masz taxi. To jest banalnie proste.

   Skomentuj

   1. Smuga
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-11-23 11:31

    Z tą kartą to ludzie wciąż nie mogą się nauczyć, że jest coś takiego jak karta wirtualna. Ja nigdy nigdzie nie podpinałem swojej fizycznej i nie mam zamiaru. A na wirtualnej jest tyle ile łaskawie na nią przeleję.

    Skomentuj

   2. Yamaraj6
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2018-11-23 16:52

    Tak to samo jest w sklepie są ludzie którzy nie płacą karta tylko gotówka przez co cała operacja trwa 10 razy dłużej a czekać muszą też Ci co płacą karta.

    Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!