Na topie

Polki i Polacy lubią Ubera

Autor:

Szef strefy Ciekawostki

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Kategoria: Ciekawostki Tematyka: Uber

Z usługi Uber w Polsce korzysta ponad milion użytkowników, a liczba przejazdów z każdym miesiącem rośnie o 20 proc.

  • Polki i Polacy lubią Ubera
A A

Są już poważne propozycje, które mogą doprowadzić do tego, że Uber będzie musiał wycofać się z Polski lub zmienić zasady funkcjonowania. Chcą tego taksówkarze, rząd najwyraźniej też, ale „cywile” są raczej innego zdania. Choć usługa działa obecnie jedynie w kilkunastu dużych miastach w naszym kraju, może pochwalić się ponad milionem użytkowników.

Milionowy polski użytkownik zarejestrował się w kwietniu i firma Uber Polska nie ma oporów przed mówieniem, że z jej usługi korzysta przeszło milion Polaków. Mówi nawet więcej: liczba przejazdów zamawianych przez aplikację z każdym miesiącem zwiększa o 20 proc. – zdradziła to Magdalena Szulc w rozmowie z serwisem Money.

Szulc dodała też, że – działająca obecnie w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Łodzi, Trójmieście i na Górnym Śląsku – firma Uber Polska współpracuje z „kilkoma tysiącami” kierowców. Podobno co piąty z nich jest lub był taksówkarzem. 

Ale choć, jak widać, Uber cieszy się w Polsce dużą popularnością, rząd dąży do tego, by aplikacje do zamawiania przewozów u kierowców bez licencji były blokowane. Tego chcą między innymi taksówkarze, według których Uber stanowi nieuczciwą konkurencję, bo ze względu na niestosowanie się do przepisów obowiązujących taxi może oferować niższe ceny.

Magdalena Szulc uważa jednak, że zarzuty są bezpodstawne, bo z drugiej strony kierowcy Ubera nie mogę też doświadczać korzyści płynących z bycia taksówkarzami – zryczałtowany podatek, specjalne miejsca postojowe itp.

A wy korzystacie z Ubera? A jeśli tak, to czy brakowałoby wam go?

Źródło: Money, Uber

Odsłon: 2298 Skomentuj newsa
Komentarze

11

Udostępnij

Ciekawostki w marketplace

  1. raffal81
    Oceń komentarz:

    6    

    Opublikowano: 2017-09-26 15:18

    Niech przejdą do UBERA, przecież Uber ma tak fajnie. Ale nie, przecież lepiej kroić pasażerów jak to się tylko da. Nie jeżdżę i nie będę jeździł taxi.

    Skomentuj

    1. wojciechu15
      Oceń komentarz:

      -7    

      Opublikowano: 2017-09-26 17:26

      Taksówkarze do ubera powiadasz? A dlaczego nie odwrotnie?

      Może wystarczyłoby aby uber zarejestrował się jako korporacja taksówkarska i wymagał od kierowców spełnienia wymogów które obowiązują obecnie dla taksówkarzy? Nie było by wtedy w ogóle tematu.

      Jak myślisz, dlaczego tego nie zrobili? Bo taxi to zło?

      Prawo jest jakie jest. Może nie najlepsze. Ale skoro jest to należy go przestrzegać, a nie przymykać oko na takiego Ubera tylko dlatego, ze ma tańsze usługi.

      Skomentuj

      1. raffal81
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-09-28 09:36

        Dlaczego ktoś kto nie tworzy problemu i jest mu dobrze jak jest, ma zmieniać swój tryb pracy ????

        To nie kierowcom UBERA jest źle, ale taksówkarzom, system niewolniczy i tyle. Ja tam nie lubię być okradany przez taksówkarzy i tyle.

        A co do prawa i zasad, to powinno się je zmieniać na lepsze, a nie na takie gdzie ludzie są nieszczęśliwi, wtedy zostajesz niewolnikiem systemu. Jeżeli tak zazdroszczą kierowcom UBERA, to niech tam idą, po co się męczą w swoich korporacjach ??? Bo twoim tokiem myślenia, najlepiej by wszyscy mieli źle.

        Skomentuj Historia edycji

        1. wojciechu15
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2017-09-29 11:26

          Mój sąsiad naprawia samochody nie mając działalności gospodarczej, nie płaci zusu, dochodowego, nie rozlicza vatu. Tak mu dobrze i nie robi problemu nikomu.

          Dwie ulice dalej jest legalny jednoosobowy warsztat którego właściciel płaci podatki i oczywiście nie jest z tego powodu szczęśliwy.

          Idąc twoim tokiem rozumowania to ten legalny ma zamknąć firmę i też zacząć pracę "na czarno"?

          Skomentuj

          1. raffal81
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-10-01 09:08

            Ale co kogo interesuje PAN JANUSZ sąsiad który naprawia samochody, jeżeli fajnie jest pracować na czarno, a sugerujesz że praca w UBERZE tak wygląda, to zazdrosny kierowca TAKSÓWKI zawsze może zacząć też tak pracować, zapraszamy do UBERA.

            Taksówkarze nie mieliby problemu z UBEREM jakby :

            - Przestali okradać ludzi!!
            - Została polepszona jakość usługi.

            Nie mówię że wszyscy tak robią, ale duża ich część.

            Skomentuj

  2. Napster96
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2017-09-26 18:26

    Uber działa na zasadzie, współdzielenia przejazdu. Jadę do centrum, klikam w aplikacje i mogę jechać do centrum taniej. Tak widnieje w prawie, i jest to w 100% legalne. Lecz można dzięki temu zarabiać, i to ładne pieniądze, lecz trzeba jeździć dużo. Jest tylko jeden paragraf który łamie i nie łamie, bo przez prawo, ciężko go usprawiedliwić. A więc, w Polsce mówi się o licencjach, na przewóz osób, przy kontroli ITD ma prawo wlepić Ci grzywnę 10 000 zł za brak zezwolenia. Tylko teraz, skoro jest to auto cywilne, i mogę być znajomym który podwozi czy odwozi, to też potrzebuje licencji? Nie. Od znajomych biorę kasę na wachę, to też mam mieć licencje? Nie. Uber niszczy konkurencje, nie tylko kosztami, ale jakością wykonywanych usług. A w Polsce obawiam się że to niebawem zostanie zniesione, z powodów podatków, ponieważ nasz Rząd, doszukuje się większej ilości pieniędzy od podatników bo jesteśmy biedni. A taksówkarze, to prostaki, mówią Ci pokaż licencje, ale sami jej nie mają, bądź jeżdżą nie na swojej. I kto tu mówi o sprawiedliwości.

    Skomentuj

    1. Moria
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-09-26 23:06

      Naprawdę uważasz każdego z zarejestrowanego użytkownika Ubera za swojego znajomego? Tym samym tropem każdy kto ma facebooka to twój znajomy, bo przecież ty też go masz. Gratuluję nowoczesnego podejścia do życia. Nie uważasz że trochę przesadziłeś z definicją "znajomego". Podwoź sobie kogo chcesz i niech to będzie naprawdę twój znajomy. Ale tu chodzi o zupełnie kogoś innego i pewną odpowiedzialność za przewóz, nie znajomych tylko obcych ludzi.

      Skomentuj

      1. Napster96
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2017-09-27 20:38

        Zgodzę się z Twoją opiną. Ale posiadamy karty przejazdu. W razie kolizji wszystko jest legalne, mimo iż nie jesteśmy znajomymi. Są ludzie którzy korzystają tylko z Ubera, a Taksi omijają szerokim łukiem. Chodź by po strajku Taksiaży firmy korporacyjne które nie mogły się przez to przemieszczać, złożyły wypowiedzenie kontraktów flotą taksówek i przeniosły się do Ubera. I myślę że nie zrobili by tego jeśli uważali by że Uber jest niebezpieczny, nie poświęcili by swoich pracowników na to. Uber przeszkadza osobą bez wyobraźni.

        Skomentuj

  3. interceptor
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-09-27 09:41

    Nie używam ani Ubera ani Taxi. Mam rower. Ewentulanie mogę samochodem/komunikacją publiczną. Nie będę płacił 20PLN za przejechanie kilku km. Tak więc jest mi sprawa tych przewoźników i kłótni wokół tego obojętna.

    :)

    Skomentuj

  4. sukotume
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-09-29 11:49

    Gdyby taksówkarze potrafili jakością swoich usług przebić konkurencję to nie musieliby się jej obawiać - ale tak nie jest - uber jest tańszy i wygodniejszy, a pracujący w nim ludzie na prawdę sympatyczni. Widać, że pracują bo chcą a nie muszą.

    Skomentuj

  5. Lilll
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-09-29 12:34

    Taksówkarze sami sobie są winni. Swoją nieuczciwością zapracowali na to że w ogóle uber może działać. Ludzie mają dosyć przekrętów z wożenie "do Gdańska przez Zakopane" czy inne kombinacje. Jakby taksówkarze uczciwie pracowali to uber by nie miał racji bytu, rynek by ich wyparł. Nie zgadzam się na protesty w moim mieście i tworzenie dodatkowych korków. Proponuję wziąć się do solidnej pracy, ale co poniektórzy nie zauważyli, że komuna się skończyła.