Na topie

Wiedźmin - serial od Netflix [AKT.: premiera w 2019 roku]

Autor:

Szef strefy Ciekawostki

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Kategoria: Ciekawostki Tematyka: Film Na Topie Netflix Platige Image Wiedźmin

Powstaje serial Wiedźmin osadzony w uniwersum wykreowanym przez Andrzeja Sapkowskiego. Nad produkcją czuwają między innymi Tomasz Bagiński i Lauren Schmidt Hissrich. Domem dla tego obrazu będzie usługa Netflix, a premiera odbędzie się w 2019 roku.

 • Wiedźmin - serial od Netflix [AKT.: premiera w 2019 roku]
A A

Aktualizacja X, 17 kwietnia 2019: Doczekaliśmy się oficjalnego potwierdzenia, że serial Wiedźmin trafi do katalogu Netflix i użytkowników tej usługi jeszcze przed końcem bieżącego roku. 

Wiedźmin (Netflix): premiera w IV kwartale 2019 roku

Konkretnie premiera serialu Wiedźmin planowana jest na czwarty kwartał 2019 roku. Taką informację przekazał Ted Sarandos, który w firmie Netflix pełni funkcję szefa ds. treści, a więc zdecydowanie możemy mówić o newsie z pierwszej ręki.

Tymczasem zdjęcia trwają. Aktorzy odgrywali swoje role już między innymi na zamku Vajdahunyad w Budapeszcie, na zamku obronnym w węgierskim miasteczku Tata, na hiszpańskiej wyspie La Palma, a ostatnio także w Polsce – na zamku Ogrodzieniec. 

W poprzednich aktualizacjach (dostępnych poniżej) znajdziecie informacje o obsadzie czy liczbie odcinków, a także rozmaite inne ważne szczegóły dotyczące Wiedźmina od Netflix…

Źródło: Ted Sarandos

 

Aktualizacja IX, 31 października 2018: Serial Wiedźmin od Netflix jest coraz bliżej. Twórcy oficjalnie poinformowali, że ruszyła jego produkcja. Klip opublikowany z tej okazji na Instagramie pozwala zobaczyć, jak Henry Cavill prezentuje się jako Geralt z Rivii:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#Geralt #TheWitcher #Netflix @Netflix

Post udostępniony przez Henry Cavill (@henrycavill)

Przy okazji poznaliśmy nazwiska kolejnych aktorów i aktorek z listy płac. Do obsady dołączyli między innymi: Lars Mikkelsen (znany z seriali House of Cards i Sherlock) jako Stregobor, Eamon Farren (Twin Peaks) jako Cahir, Anna Shaffer (Harry Potter) jako Triss oraz Joey Batey (Templariusze) jako Jaskier. Ciekawostką może być obecność Polaka na liście: Maciej Musiał wystąpi w Wiedźminie jako Sir Lazio.

Poniżej możecie sprawdzić zaktualizowaną obsadę:

 • Henry Cavill – Geralt z Rivii
 • Freya Allan – Ciri
 • Anya Chalotra – Yennefer
 • Björn Hlynur Haraldsson – Eist
 • Therica Wilson-Read – Sabrina
 • MyAnna Buring – Tissaia
 • Mimi Ndiweni – Fringilla
 • Millie Brady – Renfri
 • Adam Levy –  Myszowór
 • Jodhi May – Królowa Calanthe
 • Eamon Farren – Cahir
 • Joey Batey – Jaskier
 • Lars Mikkelsen – Stregobor
 • Royce Pierreson – Istredd
 • Maciej Musiał – Sir Lazio
 • Wilson Radjou-Pujalte – Dara
 • Anna Shaffer – Triss
 • Rebecca Benson – Marilka
 • Shane Attwooll – Nohorn
 • Luke Neal – Vyr 
 • Matthew Neal – Nimir
 • Tobi Bamtefa – Danek
 • Sonny Serkis – Martin
 • Roderick Hill – Fletcher 
 • Inge Beckmann – Aridea 
 • Charlotte O’Leary – Tiffania
 • Natasha Culzac – Toruviel
 • Amit Shah – Torque
 • Tom Canton – Filavandrel

Źródło: Netflix Polska

 

Aktualizacja, VIII, 11 października 2018: We wrześniu dowiedzieliśmy się kto zagra Geralta w serialu Wiedźmin, który (co też potwierdzono) pojawi się w katalogu Netflix już w 2019 roku. Będzie to Henry Cavill i teraz, miesiąc później, ujawniono nazwiska aktorek i aktorów, którzy będą mu towarzyszyć na planie.

Wiedźmin: obsada serialu ujawniona – kto zagra Ciri, kto Yennefer, a kto…

Jedną z kluczowych postaci w serialu będzie Ciri. W tej roli wystąpi Freya Allan (znana z Wojny światów czy Krainy bezprawia). W czarodziejkę Yennefer z kolei wcieli się Anya Chalotra, Tissaię zagra MyAnna Buring, a Królową Calanthe – Jodhi May. Wśród potwierdzonych aktorów znajdują się natomiast Adam Levy w roli druida Myszowora i Björn Hlynur Haraldsson w roli rycerza Eista.

Wiedźmin obsada

Obsada (na zdjęciu od lewej do prawej, od góry do dołu):

 • Henry Cavill – wiedźmin Geralt z Rivii
 • Freya Allan – Ciri, księżniczka Cintry
 • Anya Chalotra – czarodziejka Yennefer
 • Björn Hlynur Haraldsson – rycerz Eist
 • Therica Wilson-Read – Sabrina, adeptka magii
 • MyAnna Buring – Tissaia, rektorka akademii czarodziejek
 • Mimi Ndiweni – Fringilla, adeptka magii
 • Millie Brady – księżniczka Renfri
 • Adam Levy – druid Myszowór
 • Jodhi May – Królowa Calanthe

„Casting do serialu Wiedźmin był jednym z największych projektów w mojej karierze i bez wątpienia najbardziej ekscytującym. Nie mogę się doczekać, aż nasi wspaniali aktorzy tchną życie w te kultowe i uwielbiane postacie, dzieląc się ich wyjątkowymi historiami z widzami na całym świecie” – skomentowała showrunnerka, Lauren S. Hissrich.

Źródło: Netflix Polska

 

Aktualizacja VII, 6 września 2018: Dopiero co poznaliśmy nazwisko aktora, który wcieli się w Geralta w serialu Wiedźmin, a już teraz docierają do nas kolejne świetne wiadomości od samej Lauren S. Hissrich, która stoi na czele tego projektu. Za pośrednictwem Twittera zapowiedziała ona, że produkcja pojawi się w katalogu usługi Netflix nie w 2020 (jak wcześniej utrzymywano), lecz już w 2019 roku.

To spore zaskoczenie, szczególnie, że zdjęcia ruszyć mają dopiero w listopadzie tego roku. Trzeba by je więc szybko zrealizować, a następnie w pocie czoła zmontować odcinki (których w pierwszym sezonie będzie – przypomnijmy – osiem). To może niepokoić, ale na szczęście nad netfliksowym Wiedźminem czuwają osoby z dużym doświadczeniem, a to z kolei napawa optymizmem. 

Źródło: Lauren S. Hissrich na Twitterze

 

Aktualizacja VI, 4 września 2018: Wiemy już, jakie nazwisko pojawi się przy bohaterze „Geralt z Rivii” na napisach w kolejnych odcinkach serialu Wiedźmin, który w 2020 roku zadebiutuje w katalogu usługi Netflix. To uznany aktor z Wielkiej Brytanii – Henry Cavill.

Serial Wiedźmin: kto zagra Geralta? Henry Cavill

Henry Cavill to 35-letni aktor, którego możecie kojarzyć z roli Supermana, Augusta Walkera w ostatnim Mission: Impossible czy Solo z Kryptonimu U.N.C.L.E. Jego serialową karierę otwiera, a zarazem wieńczy natomiast postać Charlesa Brandona z Dynastii Tudorów. Już w 2020 roku ponownie zobaczymy go na mniejszych i większych ekranach, ponieważ to on właśnie wcieli się w Geralta.

 

Główna producentka serialu, Lauren S.Hissrich, przyznała na Twitterze, że od początku liczyła na to, że Cavill wcieli się w głównego bohatera Wiedźmina. Z takiego wyboru zadowolony jest też Tomasz Bagiński, który (według wcześniejszych zapowiedzi) dbać będzie o efekty specjalne. Sam Cavill od jakiegoś czasu nie ukrywał, że zainteresował się uniwersum wykreowanym przez Andrzeja Sapkowskiego, a grę Wiedźmin 3 ukończył więcej niż raz.

 

 

Henry Cavill i pozostali aktorzy w listopadzie zameldują się w Budapeszcie, gdzie nagrywane będą pierwsze odcinki serialu Wiedźmin. Obraz wyreżyserują Alik Sakharov (House of Cards, Gra o Tron), Alex Garcia Lopez (Marvel: Luke Cage, Fear The Walking Dead) i Charlotte Brändström (Outlander, Zaginiona).

Źródło: Netflix, See What's Next, Lauren S. Hissrich i Tomek Bagiński na Twitterze

 

Aktualizacja V, 20 kwietnia 2018: Wreszcie coś ruszyło. Ogłoszono, że europejskie filmy i seriale na Netflix mają zyskiwać na znaczeniu – na takie projekty amerykański gigant chce wydawać coraz więcej pieniędzy. Przy okazji dowiedzieliśmy się co nieco na temat „polskich” tytułów, na czele z Wiedźminem.

Aktualnie są dwa (przynajmniej częściowo) polskie projekty, w które wierzy Netflix. Pierwszy to 1983, czyli serial, nad którym czuwa między innymi Agnieszka Holland. Drugi to oczywiście Wiedźmin – produkcja, w którą zaangażowani są Tomasz Bagiński i Jarosław Sawko z Platige Image. W rozmowie z serwisem Na ekranie zdradzono, że dla zachowania klimatu cały serial będzie realizowany w Europie, w tym na terenie naszego kraju.

Serial Wiedźmin od Netflix – pierwszy sezon to 8 odcinków, premiera w 2020 r.

Zdjęcia do serialu Netflix mają ruszyć pod koniec tego lub na początku przyszłego roku, a całość powinna być gotowa na rok 2020. Jak dowiedział się serwis Business Insider Polska, „całość” oznacza w tym przypadku osiem odcinków, bo tyle właśnie przyjdzie obejrzeć widzom pierwszego sezonu. Jeżeli zostaną one przyjęte pozytywnie, serial będzie kontynuowany – sam Bagiński wspominał wcześniej, że kolejne sezony jak najbardziej wchodzą w grę.

Niewykluczone więc, że już wkrótce poznamy wreszcie nazwiska aktorów i aktorek, którzy wcielą się w kluczowe postacie.

Źródło: Netflix, Na ekranie, Business Insider Polska

 

Aktualizacja IV, 28 lutego 2018: Lauren S. Hissrich to najważniejsza osoba w ekipie produkującej serial Wiedźmin, który zadebiutuje w usłudze Netflix. To właśnie ona zdradziła, jakich bohaterów mamy szansę zobaczyć na ekranie.

Wiedźmin od Netflix to opowieść o…

Serial będzie oparty przede wszystkim na wiedźmińskich opowiadaniach, ale przedstawiona na Twitterze lista bohaterów pozwala żywić nadzieję, że nie ograniczy się do nich. W rolach głównych zobaczymy dobrze znanych (także tym niezbyt zaznajomionym z uniwersum) bohaterów: Geralta, Yennefer, Ciri, Triss czy Jaskra i nie zabraknie też Płotki.

Niewykluczone jednak, że oprócz tych postaci w serialu wystąpią również nilfgaardzki graf Cahir, wampir Regis, czarodziej Vilgefortz z Roggeveen, nilfgaardzki cesarz Emhyr, łuczniczka Milva, cintryjka Angoulême, łowca nagród Leo Bonhart i smok Borch Trzy Kawki. Niestety wciąż nie wiadomo, jacy aktorzy wcielą się w poszczególnych bohaterów.

Lauren S. Hissrich ogłosiła też, że zakończyła już prace nad 78-stronicowym szkicem pilotażowego odcinka.

Źródło: Lauren S. Hissrich na Twitterze

 

Aktualizacja III, 18 stycznia 2018: Do tej pory wydawało się, że serial Wiedźmin zasili dynamicznie rozszerzany katalog Netfliksa jeszcze w tym roku. Okazuje się jednak, że najpewniej tak się nie stanie, bo twórcy praktycznie dopiero zaczynają pracować nad tym obrazem.

Kiedy premiera serialu Wiedźmin? Raczej nieprędko

Będąca głową projektu Lauren Schmidt Hissrich zdradziła, że prace nad serialową adaptacją powieści Sapkowskiego są na bardzo wczesnym etapie. Mówimy tu o preprodukcji bez kompletnego scenariusza, a nawet zamkniętego projektu. Castingi, wybór lokalizacji czy takie techniczne szczegóły jak liczba odcinków to wciąż elementy, które są przed autorami. Krótko mówiąc: wariant optymistyczny brzmi – premiera w 2019 roku.

Producentka wykorzystuje Twittera do komunikacji z fanami. Z jej wpisów da się wyczytać, że podobnie jak Sapkowski (który – jak się okazało – nie bierze udziału w jako takich pracach nad serialem), twierdzi ona, że w adaptacji ważny jest szacunek dla oryginału, ale równocześnie jedno z drugim powinno stanowić odrębny byt.

Lauren Schmidt Hissrich przyznała też, że uwielbia uniwersum Wiedźmina i nie zamierza w nim zbytnio mieszać, choć konieczne będzie mieszanie kolejności i zmniejszanie opowieści. Równocześnie producentka nie chce zmieniać reguł, jakimi rządzi się ten świat – nie będzie więc umniejszania roli kobiet czy zmiany charakterystyki potworów. Brzmi dobrze!

Źródło: Eurogamer, Twitter

Aktualizacja II, 11 grudnia 2017: Wiemy już, kto będzie odpowiedzialny za wprowadzenie Wiedźmina do wciąż poszerzającego się katalogu Netfliksa. Jak informuje Variety, posada showrunnera (czyli jakby nie było najważniejszej postaci na planie) należy do Lauren Schmidt Hissrich.
Serial Wiedźmin – showrunnerką będzie producentka Daredevila

Kim jest Lauren Schmidt Hissrich? Otóż w jej producenckim dorobku znajdują się między innymi seriale Daredevil i The Defenders, które cieszą się dobrą sławą wśród widzów w serwisie Netflix (szczególnie ten pierwszy). O tym, co to jednak tak naprawdę będzie oznaczać dla Wiedźmina w odcinkach – nie wiadomo. Czas pokaże – dobrze widzieć jednak, że zajmie się tym osoba z doświadczeniem (może i nie showrunnerskim, ale jednak).

Tajemnic jest zatem coraz mniej, wciąż jednak niestety nie wiadomo, kogo ujrzymy na ekranie. Niewykluczone, że wkrótce się tego dowiemy, bo serial ma zadebiutować na Netfliksie już w przyszłym roku.

Źródło: Variety

 

Aktualizacja, 22 maja 2017: Na łamach Gazety pojawił się obszerny wywiad z Tomaszem Bagińskim na temat serialu Wiedźmin (choć niekoniecznie taki właśnie musi być ostateczny tytuł). Czego się dowiadujemy?

Wiedźmin – dlaczego serial jest lepszy niż film?

Przede wszystkim Bagiński potwierdza, że serial powstanie zamiast, a nie oprócz filmu pełnometrażowego. Filmu, nad którym pracował zresztą już od dłuższego czasu. Skąd ta zmiana? Ano stąd, że historie opisane przez Sapkowskiego są wystarczająco rozbudowane, by doskonale wypełnić kilkanaście albo i kilkadziesiąt godzin. A że Netflix wyraził zainteresowanie, to żal było nie skorzystać.

Według Bagińskiego seriale lepiej sprawdzają się przy opowiadaniu takich historii, jak ta z książek Sapkowskiego – „o niezwykłej głębi moralnej, intelektualnej”. Dodatkowo dają one autorom większą wolność twórczą. Tymczasem jest to niezwykle istotne, bo – jak mówi reżyser – „Wiedźmin nie jest jednak dla mnie końcem drogi. Pod wieloma względami będzie jej początkiem”.

Bagiński przyznał w wywiadzie, że nie może na razie zbyt wiele powiedzieć na temat scenariusza czy realizacji. Nie mógł też odpowiedzieć na pytanie, czy (a jeżeli tak, to w jakim stopniu) Wiedźmin będzie kręcony w Polsce. Nie zdradza także, kto pojawi się w obsadzie (i nie, Karolak, raczej to nie będzie).

Wierność oryginałowi jest najważniejsza

Po samym serialu możemy spodziewać się wierności pisanemu oryginałowi. Bagiński przyznaje, że spędził sporo czasu z Sapkowskim, by odkryć jeszcze więcej warstw historii, która daleko wybiega poza prostą opowiastkę fantasy. Reżyser ceni autora, dlatego też zapowiada, że serial będzie „bliżej literackiego pierwowzoru”, niż miało to na przykład miejsce w przypadku gier.

Ze słów Bagińskiego można wywnioskować, że będzie chciał on zachować słowiańskiego ducha, a jednocześnie robić kino na rynek międzynarodowy. Oby też tak się stało.

Źródło: wywiad na Gazeta.pl

 

News, 17 maja 2017: Jedno z najznakomitszych uniwersów wykreowanych przez Polaka i jeden z najzdolniejszych polskich reżyserów młodego pokolenia. Ekipa Platige Image zapowiedziała, że w serwisie Netflix już niedługo pojawi się serial na podstawie wiedźmińskiej sagi Andrzeja Sapkowskiego, nad którym pracuje między innymi Tomasz Bagiński.

Netflix + Sapkowski + Platige Image = serial Wiedźmin

„Andrzej Sapkowski stworzył bogaty i niezapomniany świat – z jednej strony pełen magii, a zarazem tak znajomy. Jesteśmy niezwykle podekscytowani, że będziemy mogli pokazać ten świat naszym użytkownikom” – komentuje Erik Barmack z Netfliksa.

Sam Sapkowski również jest nastawiony entuzjastycznie: „cieszę się, że Netflix stworzy adaptację moich opowiadań dla fanów, zachowując wierność materiałowi źródłowemu i motywom, pisaniu których poświęciłem ponad trzydzieści lat. Jestem niezmiernie zadowolony z naszej współpracy i zespołu, któremu przypadło zadanie ożywienia bohaterów moich książek”.

Sapkowski zwraca uwagę na serialową wierność opowiadaniom. O nią zadba między innymi sam autor, który współpracuje przy tworzeniu tej produkcji. Jej producentami wykonawczymi są Sean Daniel i Jason Brown. Wśród twórców znajdują się też Jarosław Sawko i Tomasz Bagiński (znany głównie z Katedry i Legend Polskich Allegro). Zadbają oni o efekty specjalne, ale ten drugi wyreżyseruje też część odcinków.

The Witcher to serial z szansą na sukces

Mnóstwo materiału, zabawni i zaskakujący bohaterowie oraz fascynujący świat – te cechy sprawiają, że twórcy już teraz planują wydanie nie jednego, a kilku sezonów serialu, który „opowiada o niekonwencjonalnej rodzinie, która jednoczy się w walce o prawdę w niebezpiecznym świecie”. Bagiński dodaje, że „to opowieść o dzisiejszych czasach i ich wyzwaniach skryta pod płaszczykiem fantasy. To opowieść o nas – o potworze i bohaterze tkwiącym w każdym z nas”.

Uspokajająco działają także informacje o budżecie. Twórcy otrzymać mają podobno nawet 20 lub 30 milionów dolarów na każdy kolejny sezon (o ile pierwszy, na który Netflix przeznaczy „kilka" milionów, się spodoba).

Premiera serialu produkowanego w Europie odbędzie się w 2018 roku.

Źródło: Netflix, Platige Image, Puls Biznesu. Ilustracja: Aleksander Stepczenkow/Flickr (CC BY-SA 2.0)

Odsłon: 58713 Skomentuj newsa
Komentarze

57

Udostępnij

Ciekawostki w marketplace

 1. kosq83
  Oceń komentarz:

  16    

  Opublikowano: 2017-05-17 14:14

  Ale jak to, seriale, tak jak gry komputerowe, to już nie są dla debili? Wiecie co mam na myśli?

  Skomentuj

  1. Dawid0ss_z
   Oceń komentarz:

   8    

   Opublikowano: 2017-05-18 13:40

   Najwyraźniej tutaj zaproponowali porządne sianko ;-)

   Skomentuj

   1. WhiteDrag0n
    Oceń komentarz:

    10    

    Opublikowano: 2017-05-18 16:20

    Tam też zaproponowali, po prostu wytargował sobie dużo gorszą ofertę. :D

    Skomentuj

    1. zeniu
     Oceń komentarz:

     5    

     Opublikowano: 2017-12-11 23:55

     Jak tym razem weźmie procent od zysków zamiast kasę z góry, a serial będzie miał słabą oglądalność i spadnie z afisza po pierwszym sezonie to znowu będzie miał pretensje na cały świat.

     Skomentuj

     1. kitamo
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2018-09-04 20:47

      wtedy powie ze CDRP jest mu winne kase bo zepsuło markę a netflix ma go oficjalnie przeprosić.
      Cavill pewnie będzie musiał mu się w pas kłaniać.

      Skomentuj

 2. coldfusion
  Oceń komentarz:

  9    

  Opublikowano: 2017-05-17 14:15

  6 milionów złotych to chyba mało jak na cały sezon?

  Skomentuj

  1. Wojciech Kulik
   Oceń komentarz:

   7    

   Opublikowano: 2017-05-17 14:18

   Wkradł się błąd, przepraszam, ale są różne przekazy. Zaufajmy PB: na pierwszy sezon "kilka" milionów dolarów, na kolejne 20-30 mln. Łącznie na cały serial może być około 100 mln. :)

   Skomentuj Historia edycji

 3. Diwad
  Oceń komentarz:

  27    

  Opublikowano: 2017-05-17 14:18

  Po co robić nowy serial, jak nie tak dawno był robiony z Żebrowskim:/

  :D

  Skomentuj

  1. xchaotic
   Oceń komentarz:

   8    

   Opublikowano: 2017-05-17 14:22

   Szacun dla Netflixa, ze zobaczyli serial ktory juz powstal i nie uciekli z krzykiem...
   Mi w z tego serialu pamieci utkwila tylko jakas scena na polanie a w tle jedzie furgonetka...

   Skomentuj

   1. Diwad
    Oceń komentarz:

    6    

    Opublikowano: 2017-05-17 14:27

    Co ty gadasz?:D Kurcze, nie mogę jej znaleźć.

    Skomentuj

    1. kitamo
     Oceń komentarz:

     0    

     Opublikowano: 2018-09-04 20:52

     https://www.youtube.com/watch?v=UX-nM8sUicc

     Skomentuj

   2. Sharimsejn
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-02-28 13:59

    W Panie Wołodyjowskim wiem, że było ale w Wiedźminie pierwsze słyszę ;p

    Skomentuj

    1. kitamo
     Oceń komentarz:

     0    

     Opublikowano: 2018-09-04 20:48

     w Krzyżakach można było zobaczyć ślady po szczepieniach o których zapomnieli oraz zegarek :)

     Wiele takich elementów poprawia się pozniej w masteringu zanim np film wyjdzie na krążkach.
     Tak jak Troja - gdzie widac samolot w jednym ujęciu, oraz w We władcy pierścieni gdzie ukryto o ile pamietam auto na drodze :)

     Skomentuj Historia edycji

  2. XaRaDaS
   Oceń komentarz:

   6    

   Opublikowano: 2017-05-17 14:28

   No i po co przypominałeś, mam z powrotem traumę ;)

   Skomentuj

  3. Michał 06
   Oceń komentarz:

   1    

   Opublikowano: 2018-02-28 17:11

   ale będzie beka jak ten z netfliksa będzie gorszy

   Skomentuj

   1. kitamo
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2018-09-04 22:44

    nie da sie juz zrobic gorzej :P

    Skomentuj

  1. Sethis
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2017-05-18 08:13

   Thorgal +1.

   Świetny komiks.

   Skomentuj

 4. Ben_Dover
  Oceń komentarz:

  11    

  Opublikowano: 2017-05-17 16:08

  Sapkowski bierze się za współpracę? Przecież wyśmieją go znajomi, z kręgu tych inteligentnych, co to serialami gardzą. Ciekawe czy budżet amerykański pozwoli na polskie akcenty i dodatki, np. czy Percival Schuttenbach dostanie szansę na stworzenie muzyki? Notabene, zespół który został nazwany po jednej z postaci z Wiedźmina tworzy muzykę do gry na podstawie tej właśnie sagi. Przypadek?

  Skomentuj

  1. stach122
   Oceń komentarz:

   5    

   Opublikowano: 2017-05-17 18:10

   No cóż, jak to się mówi. Hajs musi się zgadzać

   Skomentuj

 5. Tassador
  Oceń komentarz:

  2    

  Opublikowano: 2017-05-17 20:36

  i wyjdzie ala Herkules z Sorbo ;P trzymam kciuki coby nie pojechali po bandzie

  Skomentuj

  1. chrisplbw
   Oceń komentarz:

   3    

   Opublikowano: 2017-05-17 21:23

   Za to Xena dawała radę :P

   Skomentuj

 6. chrisplbw
  Oceń komentarz:

  3    

  Opublikowano: 2017-05-17 21:23

  Netflix jak Netflix ma produkcje lepsze i gorsze, za to Bagiński i Platige Image to pewnego rodzaju gwarancja jakości.
  Wystarczyłoby coś pokroju Legend Polskich czy reklamy pewnego piwa, a i tak będzie dużo lepsze niż szmaciano-drewniane twory ubite przez Żebrowskiego :D
  Ciekaw jestem obsady, ale z przyjemnością zobaczyłbym Mads Mikklesena, Viggo Mortensena czy Eva Green w rolach głównych

  Skomentuj

  1. Mandalorian
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2018-09-05 08:12

   Niestety to zbyt piękne by było prawdziwe (cicho liczyłem właśnie na Mads Mikklesena i Eva Green). Serial wyjdzie to zobaczymy czy Henry Cavill da radę. Na razie niezbyt mi się podoba, że tego aktora wybrali.

   Skomentuj

 7. Marucins
  Oceń komentarz:

  12    

  Opublikowano: 2017-05-18 07:09

  Netflix robi dobre seriale ale martwię się że będzie ostro poprawny polityczne a tam pełno czarnuchów, gejów i lesbijek. /popatrzcie na obecne produkcje/

  Skomentuj

  1. projectdarkstar
   Oceń komentarz:

   11    

   Opublikowano: 2017-05-18 08:24

   Gra (3ka bodajże) zebrała bęcki od pożytecznych idiotów a.k.a. SJW za "brak różnorodności". I kij tam że świat bazuje na słowiańskiej mitologii. Nieważne. Muszą w niej być kolorowi i romanse homo.
   Inaczej nie jesteś "postępowy".

   Skomentuj

   1. Smuga
    Oceń komentarz:

    9    

    Opublikowano: 2017-05-19 15:32

    To już jest zaraza. Od jakiegoś czasu oglądam serial The 100. Oczywiście wzorem dzisiejszej mody takie wątki obowiązkowo muszą się pojawiać na pierwszym planie. Tylko, że tam akurat jeden z nich ma na prawdę wielki sens (i aż się o to prosiło pomiędzy pewnymi paniami...) i daje ciekawe fabularne możliwości. I z tym problemu nie ma. Ale jest też pełno typowych i bezsensownych wstawek typu "patrzcie przez te 3 sekundy, jesteśmy homo, nic to nie wniesie ale trzeba zaznaczyć!". To jest żałosne i wszyscy wiemy skąd się bierze.

    Skomentuj

   2. Marucins
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2017-05-21 11:14

    Tak jak polskie metro zbyt zbyt uporządkowane, zbyt czyste, zbyt białe...

    Skomentuj

  2. germo
   Oceń komentarz:

   -3    

   Opublikowano: 2018-01-19 09:16

   Za moich czasów chwalenie się rasizmem było passe... ale ta dzisiejsza młodzież, zero kultury.

   Skomentuj

  3. germo
   Oceń komentarz:

   -3    

   Opublikowano: 2018-01-19 09:16

   dubel

   Skomentuj Historia edycji

 8. projectdarkstar
  Oceń komentarz:

  6    

  Opublikowano: 2017-05-18 08:22

  A za kilka lat Sapkowski będzie marudził, że serial narobił mu "smrodu i gówna" :)

  Skomentuj

 9. Tyskie89
  Oceń komentarz:

  6    

  Opublikowano: 2017-05-18 09:45

  juz to widze: adamczyk jako wiedzmin i karolak jako jaskier, heheheh i pozamiatane na wieki.

  Skomentuj

 10. Fiona
  Oceń komentarz:

  9    

  Opublikowano: 2017-05-18 10:27

  Wiedźmin jest zbyt niepoprawny politycznie....

  Do tego biały, pies na baby - przeleci wszystko włącznie z pralką frania...
  Gejów traktuje na równi ze strzygami.
  Jęzor niewyparzony, mówi to co myśli, a nie to co poprawność nakazuje....
  Klnie jak szewc...
  I w pewnych sytuacjach nie rysowałby kredkami po asfalcie tylko sięgnął po miecz....

  Także to się nie uda......

  Ale nawet taka pro polska namiastka gry o tron byłaby świetna....
  Bagiński - póki co jedna wielka niewiadoma przy tak dużej produkcji.... Może jako drugi reżyser, albo pierwszy doradca.... (bez urazy)

  Ale trzymam kciuki żeby nie wyszedł z tego Herkules, albo Xena, czy inny badziew - wiem panom Xena się podobała ;P

  I żeby zostały polskie akcenty, a nie żeby to się działo w Nibylandii np.

  Skomentuj

  1. Geralt
   Oceń komentarz:

   -2    

   Opublikowano: 2018-01-18 15:24

   Gdzie wiedzmin traktuje gejow jak strzygi :PP? Bo o ile w zachodnich produkcjach na sile wpychaja te watki, to w Polsce na sile watki antygejowskie. Ani jedno, ani drugie nie jest ok. No chyba ze o czyms zapomnialem z gejami i strzygami ;)

   Skomentuj

 11. Ghola
  Oceń komentarz:

  8    

  Opublikowano: 2017-05-18 11:15

  Jaram się jak czarownica na stosie ;)

  Skomentuj

 12. chrisplbw
  Oceń komentarz:

  -1    

  Opublikowano: 2017-05-22 17:09

  Wywiad to można było obejrzeć na żywo 5 dni temu w WP TV :)

  Skomentuj Historia edycji

 13. Adrian Waleczny
  Oceń komentarz:

  2    

  Opublikowano: 2017-12-11 18:27

  Fiona - wiem panom Xena się podobała
  Mnie akurat się średnio podobała, to już lepsza była chyba ta blondynka. Chociaż to już było dawno, także za wiele z tego serialu nie pamiętam :)

  Skomentuj

 14. Geralt
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2018-01-18 15:29

  Wierze, ze wyjdzie przynajmniej ok serial :). Co prawda purystow moze nie zadowolic. Moze z tego wyjsc moze nie Xena (i cale szczescie), ale cos troche na ksztalt marvela choc mam nadzieje w innym klimacie :). Choc mam jednak nadzieje, ze zachowaja w pelni klimat ksiazki. Tak czy inaczej patrzac na inne produkcje netflixa jest duza szansa ze bedzie co najmniej ok :). Jednego jestem pewien, ze powinno to byc lepsze od PL produkcji, ale to akurat jest b niska poprzeczka:)

  Skomentuj

  1. baca130
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2018-01-18 19:38

   To też sztuka, żeby zejść do poziomu polskich produkcji.

   Skomentuj

 15. Hans Olo
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-01-18 21:14

  Oczekiwaliście go na ten rok? Co za naiwność, przecież oni dopiero zabrali się za pisanie!

  Skomentuj

 16. ICE1979
  Oceń komentarz:

  -2    

  Opublikowano: 2018-02-28 16:14

  Co ten artykol daje na za informacje? Ze w Wiedzminie bedzie wiedzmin? Ktos moze mi podac jakakolwiek informacje przekazana przez ten artykol? Taka ktora nie byla oczywista gdyby ten tekst sie nie ukazal.

  Skomentuj

  1. putout
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2018-02-28 16:29

   jakbyś czytał książki to coś byś zdołał wywnioskować. przynajmniej okres w którym mniej więcej może dziac się historia skoro będą w niej Cahir, Angouleme, Vilgefortz czy Milva. każda z tych postaci zginęła na pewnym etapie historii i w określonych okolicznościach

   Skomentuj

 17. Kenjiro
  Oceń komentarz:

  -1    

  Opublikowano: 2018-02-28 18:19

  Szkoda, szkoda, szkoda. Miałem nadzieję na historie spoza kanonu, z których można by ułożyć ciekawy i długi serial. Najlepiej z tych wszystkich miejsc, które były tylko napomknięte w książkach.
  Ekranizacja opowieści nie będzie zła, ale wytycza sztywne ramy i poddaje w wątpliwość więcej niż jeden sezon.

  Skomentuj

  1. daker836
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2018-04-20 12:01

   czarny, rudy, chiński żyd pochodzenia cygańskiego

   Skomentuj

 18. Bartek111
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-09-04 20:56

  A już myślałem, że Danny De Vito.

  Skomentuj

 19. madmax87
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2018-09-04 21:08

  Ludzie pokolenie się zmienia, osoby które się wychowały na grach mają dzisiaj grubo ponad 30 lat. 15 lat temu gry były dla dzieci bo tylko dzieci w nie grały starsze pokolenie miało za rozrywkę głównie TV. Mnie nie dziwi że Henry Cavill grał w Wiedźmina 3 to gra dla dorosłych. Podobno sam Henry chciał zagrać rolę Geralta bo jest fanem tego uniwersum. Nikt nie musiał go przekupywać. Wiedźmin może stać się drugą Grą o tron bo historia i bohaterowie są nieprzeciętni. Ja jestem zadowolony.

  Skomentuj

 20. Chong-li
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2018-09-06 16:30

  Ciekawi mnie ile CD-Project zażyczył sobie od Netfixa za prawa do ekranizacji serialu.

  Skomentuj

 21. king2127
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-09-06 17:27

  Supermen :) Superwiedźmin :)

  Skomentuj

 22. Kenjiro
  Oceń komentarz:

  2    

  Opublikowano: 2018-10-11 09:12

  Obsada całkiem pasuje do wyobrażeń książkowych, a burza jak widać była potrzebna wyłącznie marketingowo...

  Skomentuj

 23. Pit82
  Oceń komentarz:

  -3    

  Opublikowano: 2018-10-11 09:29

  Z jednej strony fajnie, że będzie serial od Netflixa o Wieśku, a z drugiej trochę szkoda, że kręcą go na Węgrzech, a nie w Polsce...
  W obsadzie też żadnego polskiego aktora nie uświadczymy...

  Skomentuj

  1. Smuga
   Oceń komentarz:

   2    

   Opublikowano: 2018-10-11 12:47

   Narodowość aktorów jest bez znaczenia, liczy się co najwyżej przynależność etniczna (jeśli dany bohater był czarny lub żółty mogło by to wymagać zmiany genezy jego lub jego otoczenia). Na co ci polski aktor tam? Po za tym z tego co pamietam to jakieś zdjęcia miały być robione także w Polsce. Może się coś zmieniło - nie wiem.

   Skomentuj

   1. cyberant
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-10-12 10:51

    bo on pewnie chciałby tam zobaczyć Pazure Kożuchowską no i nieśmiertelnego Karolaka... jako Jaskra ;) no i Zamachowski jako Geralt...

    Wybacz, ale poza Żebrowskim nie mamy aktorów o światowym poziomie...

    Skomentuj

 24. Silver
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-11-02 11:33

  Najgorsza w tym serialu będzie... obsada. Mam na myśli, że żadna postać jakoś nie oddaje ducha przedstawionego w polskim serialu, o grze nie wspominając. Koleś wyglądający jak gej gra Jaskra, mulatka rudowłosą Triss... Chyba jedynie obsada Calanthe i Myszowora pasuje.

  Skomentuj

 25. Mordgird
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-11-02 11:35

  Ten Calvill wyglda jak Legolas ....mam nadzieje ze wyjdzie lepiej w finale :)

  Skomentuj

 26. adamgr
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-11-13 12:51

  Co to za podlotek zamiast Geralta ?
  Dajcie mu przynajmniej jakiś zarost i brodę bo wygląda jak kelner.

  Skomentuj

 27. Alamar
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2018-12-12 23:39

  Straszne ten serial bedzie osmieszal Wiedzmina ktory poki co dobrze jest prezentowany. Obsada to jakies dzieci i absurdy, bedzie film akcji typu Harry Potter dla nastolatkow albo cos podobnego tak sie zanosi.

  Skomentuj

 28. leto1987
  Oceń komentarz:

  -1    

  Opublikowano: 2019-04-17 15:11

  Co ten Bagiński się tak udziela.. Dla mnie Wiedźmin to była opowieść o przemijaniu, zmianach, dobru i złu, ideałach.. Czymś więcej niż to co prezentuje obecne mass media.

  A dla niego serial to "opowieść o dzisiejszych czasach i ich wyzwaniach skryta pod płaszczykiem fantasy, To opowieść o nas – o potworze i bohaterze tkwiącym w każdym z nas"
  Bzdury i kolejne amerykańskie byle co.. Moralizatorsko dydaktyczna narracja produkcji pod płaszczykiem Wiedźmina.
  Nie podoba mi się obsada, nie podoba mi się to co czytam..

  Skomentuj

  1. chrisplbw
   Oceń komentarz:

   1    

   Opublikowano: 2019-04-17 15:43

   Nie rozumiem co masz to Tomasza Bagińskiego. Wypadałoby najpierw zapoznać się z jego dorobkiem, a dopiero potem mieć jakieś obiekcje.
   Zdziwisz się w czym Platige Image maczało palce :D
   https://www.platige.com/pl/

   Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!