Na topie

Windows 10 ma już ponad 25 milionów użytkowników

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Systemy operacyjne

Kategoria: Komputery Oprogramowanie Systemy operacyjne Tematyka: Windows 10 Producenci: Microsoft

Udostępnienie darmowych aktualizacji okazuje się strzałem w dziesiątkę.

Windows 10

AA

Już chyba nikt nie ma wątpliwości co do tego, że Windows 10 zalicza naprawdę bardzo udany start. Kilka czynników sprawiło, że wszystko idzie po myśli Microsoftu i nowa platforma w szybkim tempie trafia do kolejnych użytkowników.

Z najnowszych doniesień wynika, iż Windows 10 kontroluje już pracę ponad 25 milionów urządzeń. Tempo instalacji nieco zatem spada, ale i tak jest imponujące.

Wcześniej informowaliśmy, iż w ciągu 24 godzin od swojej premiery Windows 10 znalazł się na pond 14 milionach urządzeń. Wtedy dawało to 162 instalacje na sekundę, a więc trochę więcej niż teraz, ale doskonale widać, że zainteresowanie nadal jest bardzo duże.

Wciąż zastanawiać można się, czy producent osiągnie zakładany miliard użytkowników w ciągi 2-3 lat. Udostępnienie darmowych aktualizacji okazuje się jednak strzałem w dziesiątkę, ponieważ bez nich z pewnością tempo instalacji byłoby niższe.

Źródło: microsoft-news

Odsłon: 10943 Skomentuj newsa
Komentarze

46

Udostępnij
  1. Foxy the Pirate
    Oceń komentarz:

    -3    

    Opublikowano: 2015-08-08 17:54

    150* instalacji na sekundę.

    Skomentuj

    1. R2rr0
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2015-08-08 17:57

      Nie ma się co dziwić, za darmo to się ludziska rzuciły.

      Skomentuj

      1. piotr7543
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2015-08-08 18:27

        U mnie śmiga pięknie po updatecie z Windows 8.1 :)

        Skomentuj

      2. mutissj
        Oceń komentarz:

        -2    

        Opublikowano: 2015-08-08 21:04

        za darmo i też na siłe

        Skomentuj

        1. vieri37
          Oceń komentarz:

          5    

          Opublikowano: 2015-08-08 23:57

          Czy ja wiem czy na sile? Zawsze mogłeś nie instalować. Nikt ci nie kazał. ja zainstalowałem i nie narzekam.

          Skomentuj

          1. mutissj
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2015-08-10 01:29

            powiedz tym co kupują nowy laptop, wszedzie 10 na siłe zainstalowane

            Skomentuj

          2. Sharimsejn
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2015-08-10 23:58

            Tu akurat poprę kolegę. To jawna kpina z ludzi, że wgrany system już jest ;]

            Skomentuj

      3. Marucins
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2015-08-09 09:30

        To tylko jedna strona medalu. Ludziska chcieli odmiany i dopracowania ósemki jak i świeżości dla siódemki.

        Obecnie ciężko jest cokolwiek powiedzieć. Dopiero po roku możemy cokolwiek orzec. Czy był to udane posunięcie czy też nie.

        Skomentuj

    2. Foxy the Pirate
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2015-08-09 11:24

      Poprawienie z 1500 (bo chyba nie tak miało to wyglądać) na 150 również boli, szczególnie spiskowców. lel

      Skomentuj

    3. severian
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2015-08-09 16:36

      Polatałem trochę po blogach technicznych i odniosłem wrażenie,że ten cały Windows10 to szczytowe osiągnięcie Microsoftu w dziedzinie szpiegowania user'ów.

      Skomentuj

          1. zibiaszek
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2015-08-09 06:38

            @Touldie-ci co umieją i wiedzą co robią,wracają po 1-2 dniach,a lenie i korzystający z "dx12"..he he... czekają na zbawienie

            Skomentuj

        1. Snack3rS7X
          Oceń komentarz:

          -5    

          Opublikowano: 2015-08-08 20:12

          Nie każdy lubi się cofać w rozwoju w porównaniu do siódemki

          Skomentuj

          1. BariGT
            Oceń komentarz:

            4    

            Opublikowano: 2015-08-08 20:26

            Win7 jest po prostu lepszy. Dlatego "upgrade" jest za darmo - inaczej każdy by ich wyśmiał

            Skomentuj

          2. neXt___
            Oceń komentarz:

            -1    

            Opublikowano: 2015-08-08 20:46

            Lepszy? Ok, skoro operujesz takimi wyrazami, to powinieneś podać również szereg argumentów, które potwierdzą to, co napisałeś.
            Czekam.

            Skomentuj

          3. BariGT
            Oceń komentarz:

            5    

            Opublikowano: 2015-08-08 21:22

            Win7 to dojrzały system z SP1. Naturalna ewolucja XPka. Znajduje sie na 2/3 komputerów na świecie. Win10 to raczej ewolucja 8mki w kierunku inwigilacji i abonamentu.

            Skomentuj

          4. AkaRyupl
            Oceń komentarz:

            5    

            Opublikowano: 2015-08-09 07:53

            Ot chociażby Win7 jest bardziej stabilny od Win 10, nie ma z nim problemów (sterowniki etc). Różnica między Win 10, a Win 7 jest przymus posiadania konta jeżeli chce się używać wszystkich funkcji i funkcja automatycznego raportowania awarii przesyłające do MS załącznik, z fragmentami plików, które były otwarte w czasie awarii (domyślnie włączona). Windows 10 jak OSX czy iOS, nie pyta Ci się czy chcesz tylko domyślnie musisz, bo tak się im podoba.

            Skomentuj

          5. arnakus
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2015-08-09 09:50

            A ja zauważyłem pierwszy mały błąd-niuans. Jak uruchomię w Win10 Totala Commandera na prawach administratora a następnie kliknę jakiś plik PDF to skojarzony Adobe Reader uruchomi się w tle i zawiśnie. TC uruchomiony na prawach zwykłego użytkownika działa OK. Nie ma tego problemu w Eksploratorze. Tak samo w Win7 wszystko działało dobrze. Nie wiadomo czyja to wina.

            Skomentuj

          6. AkaRyupl
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2015-08-10 03:40

            Widać, że nie wiesz o czym mówisz - Win 7 nie powodował uszkodzenia dysku (wyszło przy testach 10), więc już mają jedną wpadkę. Nie pomnę, że na pewno jest ich więcej.
            Druga sprawa - jak ktoś zmienia sprzęt co roku to nie ma problemów ze sterownikami - ja na ten przykład przy zmianie systemu muszę zmienić ot chociażby tablet graficzny i sporo rzeczy, bo producent nie wspierał nic poza aktualnymi na ten czas OS, a domyślne sterowniki z Windy działają beznadziejnie.
            Druga sprawa to ich przymuszona automatyczna aktualizacja i ściąganie sterowników jeszcze nawet nie wydanych. Nie pomnę o konflikcie sterowników i oprogramowania od Nvidii i tych przymusowych od MSu - musieli naprędce to naprawiać.
            Nie będę kłamać, ze nigdy nie zainstaluję Win 10, ale poczekam do momentu, kiedy będzie stabilny na 99% - jak na razie nie mam zamiaru ryzykować.

            Skomentuj

      1. PrEzi
        Oceń komentarz:

        8    

        Opublikowano: 2015-08-08 19:05

        Ja ze swojej rezerwacji -- po przeczytaniu o problemach i cyrku z prywatnością danych -- osobiście zrezygnowałem.
        Mam rok czasu i skrupulatnie zbieram wszystkie tweaki ktore umozliwia mi dostosowanie systemu pod siebie (i nie dzieleniu sie każdym pierdem z MicroSoftem i światem).

        Jak mają mnie upgradeować do Home (w dwóch przypadkach, w pozostałych "na szczęście byłby to Pro") gdzie nie mam TOTALNIE ŻADNEJ kontroli nad procesem aktualizacji to dziękuję - postoję.

        Ciekawe czy takie cos tez gdzies opublikuja - ilosc ludzi która anulowała oficjalną rezerwację.

        Skomentuj

        1. BARTOL48
          Oceń komentarz:

          -2    

          Opublikowano: 2015-08-08 23:00

          Cyrk z prywatnością? Ciekawe jaki masz telefon..

          Skomentuj

          1. vitapy
            Oceń komentarz:

            -1    

            Opublikowano: 2015-08-10 12:13

            Nie myl zabawki do wrzucania fotek na fejsa, od urządzenia do pracy na którym znajdują się poważne rzeczy ( mówię o firmach, urzędach, służbach ).

            Skomentuj

    1. Badas
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2015-08-08 21:08

      Szacuje się, że obecnie na świecie jest ok. 1,6 mld komputerów osobistych, wiec 25 mln daje W10 udział na poziomie ok. 1,5%.
      W takim tempie w 1-2 miesiące może wyprzedzić W8.1 zwłaszcza, że obecnie prawie wszystkie komputery działające na W10, to aktualizacje z W7 i W8.1.

      Skomentuj

  2. chinol
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2015-08-08 18:09

    Kilka lat temu Canonical opublikował oficjalne dane, że z Ubuntu ma już ponad 25 mln userów w desktopie. Później mówiono coś o 45-65 mln ale nie oficjalnie. Ale i tak w udziale rynku podadzą Win 10 - około 5-10% a Linux - 2%.
    Hehe.

    Skomentuj

    1. Snack3rS7X
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2015-08-09 02:20

      Linux ma już 5 procent, więc całkiem nieźle : )

      Skomentuj

  3. barwniak
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2015-08-08 18:12

    Może tak benchmark pokazał by własne statystyki. Zapewne Win 10 jest niereprezentowany względem ogólnej statystyki, ale warto wiedzieć jak wygląda sytuacja u pasjonatów.

    Skomentuj

  4. Viperus
    Oceń komentarz:

    -3    

    Opublikowano: 2015-08-08 18:12

    hehe a ja przeszedłem na win 8.1 i mi dobrze to za jakieś 2 lata i 10

    Skomentuj

  5. arnakus
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2015-08-08 18:21

    Też zaktualizowałem Win7 do 10. Aktualizacja ręczna na moim sprzęcie (4 rdzenie @3GHz, 8GB RAM) trwała 45 min. Dwie małe rady.
    1.Najpierw CCleaner (lub podobny) - czyszczenie rejestru i śmieci.
    2.Usuńcie sterownik (ma pozostać VGA) i całe oprogramowanie od karty graficznej - na pewno nie jest kompatybilne z Win10 i DX12.

    Skomentuj

    1. PrEzi
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2015-08-08 19:11

      Nie jest kompatybilnee jak masz stery starsze niz powiedzmy 2-3 miesiące.
      A żeby użyć wszelkie "sprzątaczki rejestru" to najpierw musiałbvm mieć :
      --pełen backup + inkrementalne
      --popełnić wpierw sepuku...

      Tak różnego typu sprzątaczki rejestru potrafią rejestr wyczyścić, że niby komp chodzi ok (bez oczywiście kompletnie żadnej odczuwalnej poprawy prędkości działania) a po paru tygodniach jak chce się cos bardziej zaawansowanego wykonac (instalacja jakiejs łatki zbiorczej typu mniejszy SP dla Win7/8/8.1), to juz sie okazuje ze wypieprza dziwne błędy bo rejestr "jest oczyszczony" z tego z czego byc nie powinien.

      Podsumowując > czyszczenie rejestru -> ZŁO
      Defragmentacja rejestru -- rowniez nie ma sensu... no chybaze ktos juz _naprawde_ musi -- cos, co po stronie usera (ntuser.dat) ma wielkosc.... 20-30 MB w porywach...

      Dziękuję, dobranoc.

      Skomentuj

      1. arnakus
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2015-08-09 09:35

        Miałem zainstalowane na Win7 najnowsze stery Nvidii 353.62 a i tak Win10 zdeinstalował mi do VGA i musiałem usuwać ręcznie. Może u AMD albo Intela jest inaczej.

        Skomentuj

        1. PaTri4rch
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2015-08-10 09:35

          Z moim HD7950 nie miałem żadnych problemów. Działał na sterach od Win7, ale od razu wyskoczyła mi możliwość aktualizacji do sterowników do Win10. Wszystko działa jak należy.

          Skomentuj

    2. baca130
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-08-09 04:04

      Ja nic nie czyściłem, jedynie trochę usunąłem z dysku aby było wymagane 13 GB a instalacja przebiegła bardzo szybko.

      Skomentuj

  6. Qantex
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2015-08-08 18:25

    Ale ona jest zaje....ty, hoho nic lepszego nigdy nie stworzono. Wciskają ludziom propagandę a głupki wierzą.

    Skomentuj

  7. sertiel
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-08-08 18:26

    A ja pierw ściągnąłem na tableta win 10 home bo miałem możliwość aktualizacji za darmo sprawdziłem co i jak i mi się spodobał i ściągnąłem na swoim stacjonarnym a miałem win7 pro 64 bit ;] teraz mam win 10 pro 64 ;] polecam jestem zadowolony

    Skomentuj

    1. Pavilon
      Oceń komentarz:

      -3    

      Opublikowano: 2015-08-08 19:25

      powaznie ktos oglada takich oszolomow? w momencie kiedy przywolal odcinek South Parku o systemie operacyjnym powinnien dodac ze to chodzilo o Apple. a to inna bajka i nie ma co porownywac inwigilacji w tych systemach

      Skomentuj

    2. greenbreaw
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-08-08 20:22

      Keylogger? Jak inaczej ma poprawiać błędy skoro nie wie co piszesz. Znajomość lokalizacji? Cortana. Brak opcji wyłączenia defendera? Zainstalowałem eseta i co? Sam się wyłączył. Jedynie brak opcji wyłączenia wysyłania telemetrii jest problemem i włączone p2p bez pytania.

      Skomentuj

        1. greenbreaw
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2015-08-08 23:21

          Odnosiłem się do filmu. Każdy ostatnio przyczepił się do tych kilku ustawień jak android robi to samo od dłuższego czasu i oprócz tych 2 o których wspomniałem są dobrze uzasadnione. W pracy? Pewnie nic. W domu? nowy start bez zabawy w 3rd party apps, ten cały "snapping", widok okien jest spoko, wreszcie jakiś system powiadomień, ramki praktycznie nie istnieją, lepsza przeglądarka zdjęć(imo), względem 8 bardziej ogarnięty panel ustawień chociaż dalej jest dużo do poprawy.
          Po prostu ulepszony system więc dlaczego nie przeskoczyć na niego?

          Skomentuj

  8. Pavilon
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2015-08-08 19:12

    raczej ludzie posiadajacy orginalna wersje windy nie maja problemu z przesiadaniem sie na 10. owszem majkrosoft dal plamy i nie podoba mi sie ich polityka nachalnosci taka jak domyslne ustawienia wysylania wszystkich danych przy instalacji ( win 8.1 mial to domyslnie wylaczone )

    Win 10 traktwac trzeba jak kolejny duzy update. kilka udogodnien i DirectX 12. zadna rewolucja takze placz o powracaniu do porzedniej wersji to nerdowskie peplanie.

    majkrosoft mial sporo czasu i gigantyczna ilosc losiow dzielacych sie swoim prywatnym zyciem przy testowaniu win 10 by nie dac za duzo plamy z 'nowym' systemem

    Skomentuj

  9. Spichris
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-08-08 20:18

    25 milionów w 10 dni ? Czy aby to prawidłowe dane ? 10 dni to 240 godzin czyli 14400 minut czyli 864000 sekund. 150 instalacji na sekundę razy te 864000 sekund da nam wynik 129 milionów. Tak mnie się przynajmniej wydaje...

    Skomentuj

    1. Qantex
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-08-08 20:55

      Każdy rozsądny człowiek wie że te liczby to czysta propaganda.

      Skomentuj

      1. sluka1
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2015-08-09 02:24

        Liczby nie kłamią, dlatego najczęściej posługują się nimi kłamcy.
        Dokładniejszy szacunek byłby po wyciągnięciu średniej z watości początkowej i obecnej liczny aktywacji - 156/s.
        To powinno dać już ponad 134mln aktywacji.
        Ale jeśli jest dopiero 25 mln to tych aktywacji wychodzi 29/s.
        Wygląda na to że w MS marketingowy współczynnik sukcesu przesady wynosi w okolicach pięciu. O tyle te wartości sa zawyżane...
        A jeśli zawyżyli ogólną liczbę aktywacji? Jeśli kłamią w jednym, to trudno wierzyć że to drugie jest prawdziwe.

        Skomentuj

        1. Badas
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2015-08-09 08:57

          Kłamstwa marketingowe zwykle polegają na tym, ze miesza się prawdę z faktami, a fakty przedstawia tak by były korzystniejsze dla nich. Liczba aktywacji na s to bzdura, nie wiadomo kto to liczył, jednak w łączną liczbę urządzeń na W10 można uwierzyć.
          Wszystko przez sposób podawania danych, podają, że W10 jest na aż 25 mln urządzeń, tak dużo liczba brzmi imponująco. Jednak równi dobrze można powiedzieć, że to tylko 1-1,5% rynku co zbytnio wrażenia nie robi, choć znaczy dokładnie to samo.

          Skomentuj

          1. Foxy the Pirate
            Oceń komentarz:

            -1    

            Opublikowano: 2015-08-09 09:24

            Dziwne...na zagranicznych forach podają ok. 16 aktualizacji na sek.

            Skomentuj

          2. Foxy the Pirate
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2015-08-09 11:22

            No tak, prawda boli. Szczególnie spiskowców. Nara.

            Skomentuj

          3. ahael
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2015-08-09 18:07

            Niestety nie wspomnieć ile z tych instalacji po kilku dniach wróciło do poprzednich wersji.. Czyste instalacje i aktywacje podali i kto wie na ile wiarygodne to jest.... Ja myślę, że jednak jest duża liczba tych co właśnie wrócili bowiem błędów jest masa...A nie każdy chce być beta testerem tylko wymaga stabilności. Ja z 3ema laptopami różnymi walczyłem 3 dni i poważnie... ja poczekam aż naprawią i wtedy zdecyduję po kolejnej próbie czy ten twór zostanie :)

            Skomentuj

    2. kitamo
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2015-08-10 11:32

      "w ciągu 24 godzin od swojej premiery Windows 10 znalazł się na pond 14 milionach urządzeń. Wtedy dawało to 162 instalacje na sekundę, a więc trochę więcej niż teraz, ale doskonale widać, że zainteresowanie nadal jest bardzo duże."

      Serio tak ciezko jest zrozumiec to co jest tu napisane ?

      Skomentuj

      1. zajeBEASTY
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2015-08-10 15:56

        Dokładnie. Po prostu brak słów na poziom czytania ze zrozumieniem...