Na topie

Windows 10 notuje świetny start - 162 instalacje na sekundę

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Systemy operacyjne

Kategoria: Komputery Laptopy Oprogramowanie Systemy operacyjne Tematyka: Na Topie Windows 10 Producenci: Microsoft

Wynik bez wątpienia doskonały, a należy pamiętać, że Microsoft w pewnym stopniu sam go nieco ograniczył.

Windows 10 debiut

AA

Dwa dni temu dobyła się długo wyczekiwana premiera systemu Windows 10Microsoft wiązał z nią bardzo duże nadzieje i wygląda na to, że przez kilka poprzednich miesięcy udało mu się rozbudzić apetyty użytkowników. Ci bowiem bardzo chętnie przesiadają się na nową platformę.

Producent poinformował, a w zasadzie pochwalił się w oficjalnym komunikacie, iż w ciągu 24 godzin od swojej premiery Windows 10 znalazł się na pond 14 milionach urządzeń (około 5 milionów to biorący udział w programie Windows Insiders). Wynik bez wątpienia doskonały, oznaczający 162 instalacje na sekundę, a należy pamiętać, że Microsoft w pewnym stopniu sam go nieco ograniczył.

Windows 10 można bowiem kupić, ale wielu użytkowników otrzymuje go w ramach darmowej aktualizacji. Ta zachęcić miała osoby korzystające z Windows 7 oraz Windows 8.1 do zmiany platformy i zabieg ten już teraz ocenić można jako niezwykle trafny. Aktualizacje postępuję jednak stopniowo, ponieważ producent zapewnić musiał sobie stabilne działanie serwerów. Każdy zainteresowany z pewnością się na nią załapie, gdyż opcja pozostaje ważna przez rok - do 29 lipca 2016 roku.

Windows 10

Pamiętajcie, że wszystkie nasze publikacje związane z omawianym systemem, w tym pierwsze porady dotyczące pojawiających się problemów, znajdziecie w naszej strefie Windows 10.

Źródło: blogs.windows

Odsłon: 15909 Skomentuj newsa
Komentarze

58

Udostępnij
    1. pavvel42
      Oceń komentarz:

      -7    

      Opublikowano: 2015-07-31 10:15

      nikt za toba płakać nie będzie pa pa

      Skomentuj

        1. vapox
          Oceń komentarz:

          2    

          Opublikowano: 2015-07-31 10:23

          Rozwój technologii Win7 vs. Win10? Uzasadnij proszę.

          Skomentuj

          1. vapox
            Oceń komentarz:

            7    

            Opublikowano: 2015-07-31 11:01

            Twierdzisz, że technologicznie Windows 7 nie jest w stanie obsłużyć DirectX 12?

            Skomentuj

          2. ModeratorChodziWRurkach
            Oceń komentarz:

            2    

            Opublikowano: 2015-07-31 14:59

            Coś może w tym być, ponieważ UI Win10 został fundamentalnie zmodyfikowany od strony programowej. Nawet pomimo znikomych różnic(na pierwszy rzut oka) względem ModernUI z Win 8.1, UI Win10 sprawia wrażenie napisanego od podstaw, wg. innych założeń oraz pod API o zupełnie innej charakterystyce wydajnościowej. Jego narzut na API graficzne jest mniej więcej na poziomie Win7 z wyłaczonym Aero. Za to należą się wielkie brawa dla MS.

            Skomentuj

          3. Zurawina18
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2015-08-01 09:23

            A jakie to ma znaczenie czy Windows 7 potrafiłby uruchomić DirectX 12? Może wytłumacz nam po co MS miałby robić trzy wersje DirectX 12 dla Window 7, 8, 10 skoro przecież Windows 10 jest za darmo dla każdego kto ma 7 lub 8.

            Po co utrzymywać trzy wersje systemów, trzy wersje bibliotek, trzy wersje kodu gry skoro każdy kto używał tych systemów ma Windows 10 za darmo? Gdzie w tym sens by robić DX12 dla Windows 7?

            Skomentuj

          4. BariGT
            Oceń komentarz:

            -1    

            Opublikowano: 2015-07-31 11:12

            Większość z amatorów rozwoju nowych technologii w win10 nie ma kart które nowy DX obsłużą. Reszta, nie wie na czym polegać miałaby różnica między DX10, 11, 11.2, i 12 oprócz mitycznych +40klatek/s oraz sumowania pamięci w SLi i Xfire (LOL).

            Skomentuj

          5. Zurawina18
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2015-08-01 09:29

            Każda karta graficzna Nvidia 4xx lub AMD 7xxx obsługuje DirectX 12. Uważasz że większość graczy ma karty graficzne starsze niż 5 lat. Bo tylko karty graficzne starsze niż 5 lat nie obsługują DirectX 12

            W 2009r bym się z tobą zgodził bo sam miałem GT 8800 512MB który nie obsługiwał DX11 oraz DX12. Ale w 2010r kupiłem sobie GTX 460 który bez najmniejszego problemu obsługuje DirectX 12 a to przecież nie jest nowa kata jak na dzisiejsze standardy

            Skomentuj

          6. krzysiek
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2015-07-31 10:51

            a co tu uzasadniać? postPC jest faktem i trzeba sie dostosować do nowych urządzeń z małymi wyświetlaczami, wysokimi rozdzielczościami oraz obsługą dotyku.

            Tak wiem - tobie nie potrzebne :D

            Skomentuj

          7. vapox
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2015-07-31 11:01

            „Tak wiem - tobie nie potrzebne :D” ?

            Skomentuj

          8. Drift3R
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2015-07-31 11:12

            Przesadzasz z tym postpc. Pc ma się całkiem dobrze...

            Skomentuj

          9. BariGT
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2015-07-31 11:16

            * niepotrzebne.

            Niektórzy mają po prostu mentalność lwa cyrkowego - koleś z batem mówi: skacz przez obręcz bo ci to potrzebne - nie wiesz do czego ale skaczesz, zwłaszcza że tygrys przed tobą tez skoczył.

            Skomentuj

          10. Zurawina18
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2015-08-01 09:20

            DirectX 12

            Skomentuj

    2. Zurawina18
      Oceń komentarz:

      4    

      Opublikowano: 2015-08-01 09:19

      40% to wzrosła wydajność w Project Cars które było pisane pod DX11. W grach napisanych od zera pod DirectX 12 przyrost wydajności będzie większy. Ale przekonamy się za kilka miesięcy. Star Wars Battlefront ma obsługiwać zarówno DX11 jak i DX12. W dodatku to będzie ostatnia gra EA z obsługą DX11 bo EA zapowiedziało że wszystkie ich gry z 2016r będą pisane tylko pod DX12 (Battlefield 5, Mirrors Edge 2 Catalyst itp.)

      Skomentuj

      1. kitamo
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2015-08-02 14:36

        Tylko ze wzrost 40% to moze byvc w przypadku polaczenia topowych kart graficznych i budzetowych CPU.

        Skomentuj

        1. Zurawina18
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2015-08-02 19:12

          Nie wiem jak będzie działało w takiej konfiguracji. Jedyne porównanie jakie jest w sieci pokazuje że na Core i7 z GTX 980 gra działa o 10-15% szybciej pod Windows 10 i to jeszcze przed patchem. Po udostępnieniu patcha będzie pewnie z 40% lub więcej na takiej mocnej konfiguracji

          https://www.youtube.com/watch?v=AjdvCDAJ0iE

          Skomentuj

  1. Chester70
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2015-07-31 10:23

    Szkoda, że Microsoft w Windows 10 zapomniał o trybie XP Mode, dla firm ... chociażby dla wersji Proffesional.

    Dużo firm, w tym Biur Rachunkowych używa programów Comarch CDN Klasyka, które niestety opierają się na starej wersji Windows XP, tryb XP Mode w Windows 7 sprawował się niespodziewanie dobrze, obsługując starsze wersje programów księgowych.

    Skomentuj

    1. Marceli
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-07-31 11:09

      CDN XL w starej wersji klienta uruchamia się bez problemu.
      Ale skoro są problemy to dosbox i będzie działać. Użytkownikom podmienić skrót i tyle.
      A tak poza tym jest tryb zgodności w 10.

      Skomentuj

    2. bonio89
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2015-07-31 14:12

      Firmy korzystają z wirtualizacji...

      Skomentuj

      1. vitapy
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2015-08-02 19:39

        A przypadkiem XP Mode to nie jest zwirtualizowany Windows XP w VitrualPC ?

        Skomentuj

  2. Franz
    Oceń komentarz:

    -3    

    Opublikowano: 2015-07-31 10:33

    Dla mnie sprawa prosta: tam gdzie mam 7 Pro to najpewniej przejdę na 10 za jakiś czas (po sprawdzeniu czy wszystko działa, są sterowniki, itp.), wersje 7 Home na pewno nie zmienię i poza innymi powodami wystarczy jeden - przymusowe aktualizacje wg uznania Microsoftu - dla mnie to nie do przyjęcia.
    DX12 to potrzebny będzie za jakieś 2 lata, jak będą gry pisane pod te biblioteki.

    Skomentuj

      1. skypan
        Oceń komentarz:

        -1    

        Opublikowano: 2015-07-31 23:14

        LOL. To jednak warto brać W10 :P

        Skomentuj

    1. Zurawina18
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-08-01 09:31

      Star Wars Battlefront ma potwierdzoną przez EA obsługę DX12. EA w 2016 w ogóle nie będzie wydawało żadnych gier na DX11

      Skomentuj

      1. Franz
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2015-08-01 17:52

        To nie zagram i tyle - mam pełno ciekawych rzeczy do robienia w życiu, by się nie przejmować, czy mam DX12, czy nie.

        Skomentuj

  3. sabaru
    Oceń komentarz:

    -3    

    Opublikowano: 2015-07-31 10:54

    Można gdzieś pobrać wersje testową tego systemu?

    Skomentuj

    1. Xeinaemm
      Oceń komentarz:

      -3    

      Opublikowano: 2015-07-31 11:50

      Miałeś rok czasu i nazywało się to Windows Insider co gwarantowało Ci darmową wersję systemu(nie upgrade'u)....

      Skomentuj

      1. Begrezen
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2015-07-31 12:36

        piszesz o tych testowych wersjach systemu które ciągle były ulepszane i które ściągały więcej info o Tobie niż Polski rząd?:P
        to ja podziękuję ;]

        Skomentuj

        1. kitamo
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2015-08-02 14:45

          czytasz licencje i niczym nie musisz sie martwic.
          Martwia sie ci co maja cos na sumieniu :)

          Skomentuj

      2. ModeratorChodziWRurkach
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2015-07-31 15:10

        Właśnie trochę mnie to zdziwiło. Miałem na jednym serwerze Win10 aktualizowany od wersji 97xx, a wczoraj zaktualizował się do 10240RTM i za darmo dostałem aktywację w wersji pro. Dzięki MS ;)

        Skomentuj

    2. Begrezen
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2015-07-31 12:39

      Ja będę próbował przy pomocy MediaCreationToolx64. (http://www.benchmark.pl/aktualnosci/windows-10-jak-pobrac-najprostszy-sposob.html) utworzyć płytkę instalacyjną i zainstalować bez klucza etc. dokładnie tak jak każdy system windows do tej pory.
      Oby było tak jak zawsze, że można przez miesiąc korzystać z systemu.
      W ciemno na 100% nie kupię windowsa10, wolę go nie mieć niż żałować :)

      Skomentuj

  4. pavvel42
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-07-31 11:18

    pierole kto usuwa moje komentarze?

    Skomentuj

  5. sadys
    Oceń komentarz:

    6    

    Opublikowano: 2015-07-31 11:41

    nie ma sie czym podniecac wydajnosc praktycznie taka sama jak poprzednikow:

    http://www.guru3d.com/articles-pages/windows-8-1-vs-10-graphics-performance-review.html

    Skomentuj

    1. Xeinaemm
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2015-07-31 11:48

      Porównywanie gier działających na DX11 i przypisywanie tego do nowego DX12(win 10 =/= DX12) to jak multiply z nowym konceptem samochodu. Jedno do d... a drugie jeszcze nie zostało wykorzystane.

      Skomentuj

    2. kitamo
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-08-02 14:46

      a co chcesz porownywac w grach ktore odnosza sie do starych bibliotek DX ?
      gdzie sens i logika ?

      Skomentuj

  6. raventes
    Oceń komentarz:

    6    

    Opublikowano: 2015-07-31 11:43

    Gdyby nie to, że aktualizacja do 10 - tki jest darmowa i można bez problemu wrócić do poprzedniego systemu w ciągu 30 dni to zapewne start nie byłby taki huczny, tylko byłby bardzo podobny do poprzednich systemów.

    Skomentuj

    1. Badas
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2015-07-31 13:33

      Żadne "gdyby nie to", w końcu taka oferta to nie przyapdek, ale przemyślana strategia właśnie by jak najwięcej osób już na początlku zaczęło używać 10.

      Skomentuj

  7. vidio
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2015-07-31 11:55

    nie dziwi mnie statystyczna ilość instalacji, bo ponieważ u mnie się 10-tka bezskutecznie próbowała zainstalować ponad 30 razy przez rezerwację, a aktualnie 3 raz (i kurna ostatni bo szkoda nerwów) próbuję przez MediaCreationToolx64... to jakiś joke, bo ponieważ dysk ssd i do tego w zasadzie pusty (tylko office i kilka jakichś popierdółek, komp typowo do inernetu i jakichś codziennych bzdetów)

    Skomentuj

    1. Minimal
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-07-31 12:32

      a ja zainstalowałem przez Toolkita na 3 kompach bez problemu ;) nawet na netbooku Asus 1215N ;) tylko szkoda, że NV już nie wydaje sterów do ION pod win10...

      Skomentuj

      1. barwniak
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2015-07-31 13:13

        Też mam ION, spokojnie jeszcze nvidia wyda.
        W końcu ION to 9400M, a dziś już dołożyli stery Win 10 dla 9400M. Kwestia godzin i będzie na stronie dla ION.

        Skomentuj

      2. barwniak
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2015-07-31 13:14

        Zresztą jest już dla ION

        http://www.nvidia.pl/download/driverResults.aspx/88378/pl

        Skomentuj

    2. kitamo
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-08-02 14:55

      te instalacje to potwierdzone musza byc wpierw na koncie uzytkownika, a to odbywa sie po pierwszym zalogowaniu do konta.

      Skomentuj

  8. Vilargo
    Oceń komentarz:

    -3    

    Opublikowano: 2015-07-31 14:42

    Hm... 162 instalacje na sekundę, a piszą ile jest reinstalacji do poprzednich wersji systemów po zniechęceniu do Windows 10 ?
    Jakoś takich danych nie widzę ?
    Nie jest to opinia następnego zniechęconego, ale powiem że na razie śpieszyć się nie będę, mam Windows 8.1 i śmiga mi niezawodnie i nie mam powodów do zmiany.
    Direct X 12 powstanie też i na Windows 8, a za parę miesięcy wreszcie 10 pozbędzie się wielu wad wieku dziecięcego.
    System powstawał zbyt szybko i jest wiele niedociągnięć już na starcie, zresztą Windows w swej dziedzinie nadal jest systemem "beta" i niezależenie czy jest to Xp, Vista, 7 czy też 8 i następcy to są ciągłe poprawki błędów i łatanie dziur jakie powstały, tylko dlaczego za każdym razem mamy płacić za bubla, a jeżeli już zapłaciliśmy i posiadamy legalne licencje niech one trwają - za to zapłaciliśmy i to nie małe pieniądze, a Microsoft wymyśla tylko reklamy marketingowe jak wprowadzić następną wersję Windows'a za która trzeba będzie znów zapłacić i wmawiają nam jakie te poprzednie to były "beee" a nowe będą super i dużo lepsze ??

    Skomentuj

    1. Zurawina18
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-08-01 09:36

      "Direct X 12 powstanie też i na Windows 8"

      Po co MS miałby pisać osobną wersję DX12 dla Windows 8 skoro każdy kto ma Windows 7 lub 8 może za darmo zainstalować Windows 10. Jaki w tym sens by pisać duplikaty bibliotek a później poprawki do dwóch osobnych wersji? Po to system W10 jest za darmo żeby MS ani twórcy gier nie musieli obsługiwać kilku różnych systemów ale napisali gry pod jeden.

      Skomentuj

    2. kitamo
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-08-02 14:57

      a po co maja pisac ile osob wrocilo do poprzedniej ? Jaki jest sens tego ?
      Podali po prostu ile osob zdecydowalo sie zainstalowac win10 bo wynika to z ilosci potwierdzonych aktywacji na koncie uzytkownika.
      Przeciez ten news nie traktuje o ilosci osob ktore oddały dusze win10 tylko o tych ktorzy zdecydowali sie zainstalowac.

      Skomentuj

  9. AndreoKomp
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-07-31 14:55

    Gdyby dali Aero to jeszcze więcej osób chciałoby na ten system przejść. Nie każdemu będzie pasować uwstecznienie wyglądu o 10 lat, dlatego jak przejdą to dopiero wtedy, kiedy będą musieli na siłę (DX12, brak wsparcie, brak kompatybilności z nowym oprogramowaniem).

    Skomentuj

    1. ModeratorChodziWRurkach
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2015-07-31 15:12

      LOL, jaki koleżka. xD

      Wgraj sobie kolorowe ikonki i przestań już narzekać jak stara baba pod każdym newsem.

      Skomentuj

  10. rafixx
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2015-07-31 15:44

    A NSA się cieszy :)

    Skomentuj

    1. Gładziu
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2015-07-31 16:39

      Tak, bo im akurat największą różnicę robi jaki masz system.

      Skomentuj

  11. GrubyFiszer
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2015-07-31 17:07

    Sympatycznie. A z BOXowej wersji Win7 po upgrejdzie robi się wersja OEM.

    Skomentuj

    1. Himoto
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2015-07-31 20:11

      Bo zmienił się sposób postrzegania przez M$ wersji BOX/OEM od win 10, teraz z tego co pamiętam wszystkie będą traktowane jak OEM [chyba że coś mi umknęło i jednak wyjdą typowe wersje BOXowe] tak czy siak teraz klucz ma być przypisany do konta a nie do płyty albo jakoś tak. Najlepiej jakby wypowiedział się ktoś kto zna aktualne stanowisko M$a w temacie typów licencji windowsa bo pamiętam że coś się miało zmienić ale jak to dokładnie wygląda?

      Skomentuj

      1. kitamo
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2015-08-02 14:58

        ale tu nie trzeba byc geniuszem i wystarczy licencje przeczytac przed zainstalowaniem systemu gdzie wszystko jest wyjasnione.

        Skomentuj

  12. hex3n
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-08-01 13:46

    Zainstalował bym W10 ale obawiam się że, nie zadziała mi MS Office 2010. Problem z Firefox: eksportowanie linków z W7 do W10. Avast na który mam wykupioną licencję do Stycznia 2016 też podobno sprawia problemy pod W10. I wiele wiele innych. Muszę poczekać aż te sprawy zostaną uporządkowane bo , inaczej spędzę cały dzień na przywracaniu Windows 7 co wcale nie jest takie proste jak, wiele stron opisuje.

    Skomentuj

      1. Hakuren
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2015-08-03 07:09

        Niewiele wypada dodać oprócz tego, że dla większości graczy RAID kojarzy się wyłącznie z RAID0, który nawet nie zasługuje na tą nazwę jako, że nie oferuje tego co jest jego podstawą Redundant-AID.

        Skomentuj

  13. ryhard
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2015-08-01 21:21

    Na tą chwile jest to najlepszy system Microsoftu w historii !! rewelacyjnie szybki jak i intuicyjny BRAWO Microsoft ;-)

    Skomentuj

  14. Raider0001
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-08-02 14:02

    Czekam właśnie na Windows 10 with Bing i nima :D

    Skomentuj

  15. rolandwally83
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-08-02 20:46

    BŁĄD Windows 10 znalazł się na pond 14 milionach

    Skomentuj

  16. Hakuren
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-08-03 07:03

    Dobrze nie być namiętnym graczem, który każdą głupotę łyknie. Zmieniać system tylko na podstawie mglistych zapowiedzi. Dobre sobie. Ani myślę przechodzić na ten 10-kowy wypchany trojanami chłam. W7 jest definitywnie ostatnim systemem z MS na moich PC-tach.

    Skomentuj

  17. tiges
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-08-03 08:50

    A czemu nikt nie pisze o problemach posiadaczy intela g3258?
    Nie można na tym procesorze normalnie zainstalować w10. Trzeba wyłączać 1 rdzeń a później usuwać plik z mikrokodem intela.

    https://communities.intel.com/thread/77391

    http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_10-win_upgrade/win-10-g3258-issue-microcode/2b8ba9bd-24e4-4b4a-8d39-abc738a3dec5?auth=1

    http://www.techpowerup.com/forums/threads/g3258-owners-windows-10-will-not-install-boot-when-overclocked.214699/