Na topie

Windows 8.1 RTM trafił do usług TechNet i MSDN - Microsoft uległ namowom deweloperów

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Systemy operacyjne

Kategoria: Systemy operacyjne Tematyka: MSDN RTM TechNet Windows 8 Windows 8.1 Producenci: Microsoft

Firma Microsoft udostępniła obrazy systemu Windows 8.1 RTM w usługach TechNet i MSDN.

windows 8.1 rtm system dostępny w technet mdsn

AA

Firma Microsoft zaraz po ogłoszeniu ukończenia prac nad kompilacją RTM systemu Windows 8.1 zapowiedziała, że w odróżnieniu od poprzednich lat, tym razem subskrybenci usług MSDN i TechNet nie otrzymają możliwości wcześniejszego pobrania systemu. Jak się jednak okazało, Microsoft ugiął się pod naporem próśb i postanowił udostępnić obrazy ISO nowego systemu we wspomnianych usługach.

Wiadomość o ukończeniu prac nad systemem Windows 8.1 została przez giganta z Redmond opublikowana pod koniec ubiegłego miesiąca. System wówczas trafił w fazę RTM (Release to Manufacturing) i zgodnie z dostępnymi informacjami miał być już gotowy do wprowadzenia na rynek. Niestety wraz z wiadomością o ukończeniu systemu Windows 8.1 pojawiła się jeszcze jedna. Otóż firma Microsoft zapowiedziała, że odstąpi od praktyki, którą stosowała w ostatnich latach, a mianowicie od udostępniania wcześniej obrazów systemu Windows w usługach TechNet i MSDN.

Takie działanie z całą pewnością nie przypadło do gustu subskrybentom wspomnianych usług, którzy, aby móc pobrać system Windows 8.1, musieliby zaczekać do jego oficjalnej premiery, czyli do 18 października. Twórcy aplikacji dla systemów Windows podnosili kwestie, że muszą mieć czas na sprawdzenie zgodności swoich aplikacji z nadchodzącą wersją systemu, a brak kompilacji RTM w usługach MSDN i TechNet skutecznie im to utrudni.

windows 8.1 wygląd

W końcu, dosyć niespodziewanie, firma Microsoft uległa i udostępniła w TechNet i MSDN obrazy systemu Windows 8.1 w wersji RTM. Do usługi trafiły wydania core i pro dostępne zarówno w wersji 32, jak i 64-bitowej. Jak się okazuje, dostępne są także obrazy zawierające m.in. polski pakiet językowy.

Firma Microsoft w oświadczeniu poinformowała, że zanim system Windows 8.1 osiągnie status generalnej dostępności, to zostaną do niego wprowadzone jeszcze pewne zmiany, a to było powodem dla, którego pierwotnie odmówiono udostępnienia obrazów RTM we wspomnianych usługach. Jednocześnie przedstawiciele Microsoft informują, że kompilacje RTM zostały przeznaczone jedynie do testów, a twórcy aplikacji i tak będą musieli zrobić ostateczne testy zgodności swoich aplikacji z Windows 8.1 w momencie, kiedy ten osiągnie status generalnej dostępności.

windows 8.1 rtm technet msdn

Można więc powiedzieć, że najwyraźniej nieco się pośpieszono z ogłoszeniem ukończenia wersji RTM, gdyż jak widzimy, w samym systemie będą wprowadzane jeszcze zmiany. Mimo wszystko cieszy fakt, że Microsoft wsłuchuje się w głosy twórców aplikacji i nie pozostaje na ich apele bierny.

Na koniec warto dodać, że jeżeli macie dostęp do wspomnianych usług, to system Windows 8.1 RTM możecie pobrać m.in. z TechNet, a dodatkowo pobrać można także aplikację Visual Studio 2013 w wersji Release Candidate.

Źródło: blog.msdn, NeoWin

Odsłon: 18003 Skomentuj newsa
Komentarze

5

Udostępnij
 1. michael85
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2013-09-10 17:15

  Kluczowe pytanie... .czy jest start zamiast tragicznych kafelków?

  Skomentuj

 2. Paula85
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2013-09-10 17:56

  Chyba RTM z RC im się pomyliło.

  Skomentuj

  1. webmaniack
   Oceń komentarz:

   1    

   Opublikowano: 2013-09-10 20:25

   Choć jeszcze nie mam 8.1, to dla mnie najważniejsza jest lepsza obsługa pracy przy wielu monitorach. Reszta to kosmetyki, które powinny być już wprowadzone przy finalnej wersji Windows 8.

   Co do szumu i marketingu... to właśnie jest dlatego, żeby zachęcić konsumentów do kupna i w sumie nie widzę w tym nic złego.

   PS. Dotychczasowi użytkownicy Windows 8, dostaną darmową aktualizację.

   Skomentuj

 3. ShockStyle_eu
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2013-09-10 21:21

  Kurcze u mnie na msdn jeszcze nie ma :( a powie mi ktoś czy aktualny klucz będzie pasował do wersji 8.1 tak dla pewności?

  Skomentuj

  1. ShockStyle_eu
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2013-09-11 20:08

   kurcze obraz mam z technetu, klucz legalny i intalacja win 8.1 wywala błąd podany klucz jest nieprawidłowy :(

   Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!