Na topie

Co zrobić gdy aktualizacja do Windows 8.1 sprawia problemy

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Systemy operacyjne

Kategoria: Systemy operacyjne Tematyka: Windows 8 Windows 8.1 Windows RT Producenci: Microsoft

Firma Microsoft udostępnia nieco informacji dla osób, które mają problemy z procesem aktualizacji systemu do Windows 8.1.

windows 8.1 ekran start aktualizacja przyczyny problemów

AA

Wydany niedawno system Windows 8.1 na rynku radzi sobie całkiem przyzwoicie i co ważne zdobywa pozytywne recenzje. Niestety część użytkowników uskarża się na pojawiające się trudności z aktualizacją z Windows 8. Jak się okazuje, problem nie jest wcale tak bardzo skomplikowany, jak się może wydawać.

Nowy system Microsoftu oprócz tradycyjnej wersji pudełkowej można także zdobyć w postaci aktualizacji, w tym przypadku dostępnej bezpłatnie dla posiadaczy legalnych kopii Windows 8 i to właśnie ta ostatnia opcja sprawia najwięcej problemów.

Przyczyn jest kilka, pierwsza z nich to nieodpowiednia wersja systemu Windows 8, która po prostu nie obsługuje aktualizacji do nowej wersji. Jak podaje Microsoft, do tej grupy systemów należą wersje: Windows 8 Enterprise, wersje Windows 8 zainstalowane za pomocą obrazu ISO z witryny MSDN i aktywowane za pomocą klucza aktywacji wielokrotnej oraz wersje Windows 8 Pro zainstalowane w przedsiębiorstwach za pomocą aktywacji KMS.

sklep windows aktualizacja windows 8.1 pro

Jeżeli więc korzystacie z jednej z trzech powyższych wersji systemu Windows 8, to niestety, ale aktualizacji przez Sklep Windows nie dokonacie. Rozwiązaniem tutaj jest zakup zwykłej wersji, dostępnej na nośniku instalacyjnym, a następnie przeprowadzenie procesu instalacji od podstaw. Użytkownicy usługi MSDN, którzy również nie mogą dokonać aktualizacji, jeżeli chcą przesiąść się na nowy system operacyjny, powinni pobrać odpowiednią wersję Windows 8.1 z zasobów MSDN i dokonać pełnej instalacji.

W przypadku kiedy na komputerze zainstalowana jest wersja systemu, która umożliwia bezpłatną aktualizację do Windows 8.1, wówczas należy przejść do Sklepu Windows (Windows Store), a następnie wybrać łatwo widoczną na stronie głównej sklepu aktualizację do Windows 8.1. Proces aktualizacji wprowadzi większość zmian automatycznie i bez konieczności większych ingerencji użytkownika.

windows 8.1 instalacja aktualizacji

Niestety w sieci mnożą się przypadki, kiedy posiadacze Windows 8 mimo spełniania warunków kwalifikujących system do aktualizacji nie mogą z niej skorzystać lub po prostu jest ona dla nich niewidoczna z poziomu Sklepu. Jak się okazuje, jest i na to rozwiązanie. Zazwyczaj w takim przypadku cała sprawa rozbija się o brak niezbędnych aktualizacji systemu operacyjnego.

W tym celu najlepiej jest wykonać pełną aktualizację, pobierając wszelkie dostępne aktualizacje z usługi Windows Update. W przypadkach kiedy, automatyczne aktualizacje zostały wyłączone lub dany użytkownik nie będzie chciał pobierać wszystkich dostępnych aktualizacji – można ten proces nieco przyspieszyć instalując ręcznie jedynie konieczną poprawkę oznaczoną symbolem „KB 2871389”.

Po zainstalowaniu aktualizacji „KB 2871389”, funkcja darmowej aktualizacji do Windows 8.1 powinna pojawić się w sklepie Windows. Więcej informacji o problemach związanych z aktualizacją do Windows 8.1 można znaleźć na stronach Microsoft.

Źródło: Microsoft, TechSpot, Myce, WPcentral

Odsłon: 136946 Skomentuj newsa
Komentarze

36

Udostępnij
 1. Barubar24
  Oceń komentarz:

  12    

  Opublikowano: 2013-10-21 15:08

  U W8.1 mnie dwa razy prosi o hasło - raz podobno jest błędne, drugi raz jest ok.
  Ale to nic.

  Najgorsze jest jednak konto Microsoft. Chciałem skorzystać ze Skype. Założyłem konto Microsoft. Potem przypominało mi się, że już zakładałem coś takiego i tam powiązałem konto ze Skypem.

  Skutek teraz jest taki, że teraz w ogóle nie przyjmuje hasła.

  Nie wiem, w życiu nie widziałem tak debilnego systemu jak Windows 8.

  Skomentuj

  1. Barubar24
   Oceń komentarz:

   10    

   Opublikowano: 2013-10-21 15:17

   dodam, że po aktualizacji do W 8.1 gra BF3 mocno zwolniła. Może to wina sterowników?

   Skomentuj

   1. bebcio
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2013-10-21 17:14

    Również miałem problem ze sterami. Po aktualizacji win 8 -> 8.1 usunalem sterowniki do karty graficznej i na czysto zainstalowalem. Zero problemów do tej pory. Póki co po aktualizacji jest lepiej niż na zwykłym win 8. Więcej "błędów" nie pamiętam

    Skomentuj

    1. skwarosz
     Oceń komentarz:

     0    

     Opublikowano: 2013-10-22 13:32

     Również miałem problem ze sterownikiem graficznym. Miałem czerwony obraz w grze ale wystarczyło pobrać nowe sterowniki do karty graficzniej i jest git. System wydaje się, że chodzi szybciej. Co do problemu z podawaniem hasła to nawet na W8 miałem ten sam problem ale zauważyłem, że po wybudzeniu i próbie wpisania hasła po prostu nie łapał 1 litery, za szybko chciałem hasło wpisać.

     Skomentuj

     1. skwarosz
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2013-10-22 13:35

      Dodam jeszcze, że system mam też zainstalowany na komputerze sprzed klilku lat (Core 2 duo 2x2.0, Geforce 8600 GTS, 2 GB ramu no i stary dysk nadający się do wymiany) i na tym sprzęcie już wyraźniej widać różnicę w wydajności.

      Co do instalacji to nie miałem najmiejszych problemów. Nawet nie wiedziałem, że da się zainstalować system poprzez update ale pobrałem sobie z MSDN obraz iso i odpaliłem bez użycia pendrive czy płyty. Wszystko poszło bez najmiejszych problemów.

      Eh opcja edit ....

      Skomentuj

 2. HardCorak
  Oceń komentarz:

  5    

  Opublikowano: 2013-10-21 15:18

  Ja nie aktualizowałem windows 8.1 tylko instalowałem na czysto i powiem że jest o wiele lepiej od 8.

  Skomentuj

  1. Piospi
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2013-10-21 21:09

   Skąd wziąłeś ISO od 8.1, że wykonałeś czystą instalację? :)

   Skomentuj

   1. Anoizm
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2013-10-21 21:22

    MSDN? :)

    Skomentuj

 3. gibonz
  Oceń komentarz:

  -2    

  Opublikowano: 2013-10-21 15:30

  Jesli ktoś na mobe z z77 i zainstalowane Lucid Virtu to niech je wywali przed zainstalowaniem update'a. Ostrzegam,że Windows nie wstanie, sam to przeżyłem dzisiaj w nocy :).

  Skomentuj

 4. equalypse
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2013-10-21 15:37

  Uważam, że aktualizacja jest niedopracowana - sam proces instalacji przez sklep jest nieprzemyślany, ponieważ nie ma opcji zapisania pliku instalacyjnego (a i na szybko w sieci nie znalazłem porad jak ten plik zapisać). Po pierwszej, nieudanej próbie instalacji byłem zmuszony pobierać plik ponownie (było to dla mnie duże utrudnienie, ponieważ posiadam "nowoczesną" neostradę, która chodzi jak 0,5 - 1 mbit). Pobrałem więc plik, jednak musiałem dokonać zmiany ustawień systemu - dopiero wtedy instalacja zakończyła się sukcesem. Mam mały dysk SSD i swego czasu przeniosłem wszystkie możliwe katalogi na duży dysk klasyczny. Okazało się, że musiałem powrócić do domyślnych lokalizacji tych katalogów (na szczęście nie musiałem kopiować danych - SSD by ich nie pomieścił). Kiedy to zrobiłem aktualizacja była prawidłowa. Nie był to jednak koniec kłopotów - mój dysk USB 3 zaczął wyłączać się co parę minut i system każdorazowo znajduje go ponownie. Jest to irytujące - chyba, że dysk zostanie odłączony na stałe i przestaje być widoczny dla systemu. Tak więc M$ pod presją klientów pośpieszył się z wypuszczeniem na rynek tej aktualizacji. Inna rzecz - system stał się znacznie bardziej użyteczny. Do pracy nadaje się doskonale - nawet kafelki są dla mnie użyteczne! (a i myślę nad zakupem dotykowego monitora). Nie gram w gry, używam systemu do pracy. Pozdrawiam.

  Skomentuj

  1. Rawi666
   Oceń komentarz:

   1    

   Opublikowano: 2013-10-21 15:49

   Z tym problemem USB 3.0 (u mnie na Ivy Bridge) to ja sie borykam od czasu Win 8 juz i zakladalem ze w Win 8.1 nieco poprawili juz sterowniki.
   Tu link do workarounda tu: http://plugable.com/2012/12/01/windows-8-and-intel-usb-3-0-host-controllers

   Na Win 8.1 jest jeszcze problem z gamingowymi myszkami (tzn. glownie z tymi ktore pracuja z czestotliwoscia wyzsza niz 200MHz)
   Link tu: http://forums.mydigitallife.info/threads/48659-Win-8-1-Pro-x64-Weird-Mouse-Lag-in-Games/page7

   Skomentuj

   1. equalypse
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2013-10-21 17:04

    Rawi666 0 dziękuję bardzo za tego linka. Zaraz powalczę.
    U mnie problem z dyskiem USB zaczął się dopiero po aktualizacji do 8.1.
    Pozdrawiam serdecznie!

    Skomentuj

  2. KepasOM
   Oceń komentarz:

   -10    

   Opublikowano: 2013-10-21 16:01

   Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

   Bo W8 to meeeeega gówno i porażka. Na tel "nokii" to już wql pośpiesznie wydana sraka!!!!!! Nikt normalny tego gówna nie używa! A ja po złości micropał kupie oryginalne W7. Bo jak można wydać system którego nie da sie z jego poziomu wyłączyć ?! Można ,ale to powinno skłonić wszytskich użytkowników
   Pc do zastanowienia się na sensem posiadania tego bubla na swym blaszaku...

   Skomentuj

   1. Anoizm
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2013-10-21 19:35

    To chyba nalezę do tych nienormalnych co korzystają z WP8 i są mega zadowoleni. L520 dostaniesz za 350zł, a szybkością działania bije androidy na głowę. Podobnie jest z 8 desktopową. Używam jej od wyjścia CP i jestem ogromnie z niej zadowolony. Fakt, może parę programów/gier nie działa poprawnie, ale zdecydowana większość chodzi bez zająknięcia.

    Skomentuj

   2. Anoizm
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2013-10-21 19:39

    ". Bo jak można wydać system którego nie da sie z jego poziomu wyłączyć ?!"

    ALT + F4 na pulpicie bądź okienko wywolane z ustawień. Tak trudno? :)

    Skomentuj

   3. Cysio
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2013-10-21 21:00

    HTC 8S i winda śmiga aż miło.

    Skomentuj

  1. kitamo
   Oceń komentarz:

   2    

   Opublikowano: 2013-10-22 13:34

   nie ma zadnego problemu z grami. Dobrze jest po updacie zresetowac ustawienia IE bo z tym bylo sporo problemu jesli idzie o cookies.
   W chwili obecnej wszystko smiga jak smigalo, moze jakies poprawki sa , za wczesnie by o wszystkim napisac.

   Skomentuj

 5. ICE1979
  Oceń komentarz:

  2    

  Opublikowano: 2013-10-21 15:51

  To klamstwo : "Wydany niedawno system Windows 8.1 na rynku radzi sobie całkiem przyzwoicie i co ważne zdobywa pozytywne recenzje"
  kolejna nagonka na to zeby to badziewie wcisnac ludziom.
  Rozwiazanie jest proste - interfejs z 7 i to bedzie dobry system. Czy to takie trudne do zrobienia? Winda8 sie nie podoba bo trzeba szukac czegos czego nie powinno sie szukac. np wylacznika, menu programy, pulpitu itd. komputerow uzywa sporo ludzi starszych, dla ktorych problemem staja sie sezonowa zmiana wygladu poczty a co dopiero kiedy zmianie ulega interfejs os. Wprowadzanie takich innowacji nie powinno byc tak radykalne i powinna istniec latwa mozliwosc przelaczania sie na wyglad poprzedniej werscji os. To lekarstwo na te wszystkie marudzenia.

  Skomentuj

  1. Rawi666
   Oceń komentarz:

   1    

   Opublikowano: 2013-10-21 15:53

   W kwestii menu start to za $5 kupujesz http://www.stardock.com/products/start8/ i problem z glowy. Chamstwo ze nie jest to domyslnei w systemie ale $5 idzie przebolec.

   Skomentuj

   1. losarturos
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2013-10-24 12:28

    Oczywiście jak ktoś nie umie darmowego Classic Shella ściągnąć. ;-)

    Skomentuj

 6. zippo2005
  Oceń komentarz:

  2    

  Opublikowano: 2013-10-21 16:08

  U mnie po aktualizacji z poziomu sklepu niestety windows nie uruchomił sie i nie uruchamiał sie po twardych resetach , bo tylko w taki sposób mogłem wymusić uruchomienie komputera od nowa , objawiało sie to tym ze, po wpisaniu hasła logowania robił sie czarny ekran i migający pasek na dole z ikonką nowego "start" tryb awaryjny to samo , musiałem przywrócić system do fabrycznego czyli bez "poprawki" i jak narazie pracuje na tym co miałem wczesniej.

  Może to wina mojej konfiguracji sprzętowej , ale reki nie dam sobie uciąć , takze narazie sie wstrzymam z aktualizacją do nastepnej aktualizacji :)

  Skomentuj

 7. dabuthegreat
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2013-10-21 16:58

  Witam wszystkich.

  Przeczytałem ten artykuł z nadzieją znalezienia odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie - otóż jestem posiadaczem laptopa Sony Vaio S13 w wersji z preinstalowanym oryginalnym Windowsem 8 Professional - jak więc rozumiem, nie jest on aktywowany przez KMS. Mimo pobrania wszystkich najnowszych aktualizacji do systemu (a następnie nawet dwukrotnej reinstalacji KB 2871389, nadal nie widzę 8.1 w sklepie. Zna ktoś rozwiązanie tego problemu?

  Skomentuj

 8. Dragonik
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2013-10-21 17:00

  W XP było bardzo dobrze zrobione że był wygląd z XP oraz ze starszych systemów.

  Skomentuj

 9. pigula630
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2013-10-21 17:19

  a ja za ch...iny ludowe nie mogę podłączyć żadnego smartphone'a pod kompa z w8.1. Nie działa NEXUS 4, Galaxy S2 oraz S8500 WAVE.

  Sterowniki z neta pobierałem najróżniejsze i zawsze to samo. Koś ma jakieś pomysły??

  Skomentuj

  1. Anoizm
   Oceń komentarz:

   -1    

   Opublikowano: 2013-10-21 19:46

   Zmień gunwodroida na WP :)

   Skomentuj

   1. pigula630
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2013-10-21 20:00

    To nie jest rozwiązanie :P poza tym WAVE to nie android

    Skomentuj

 10. vitapy
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2013-10-21 17:46

  Nie rozumiem Was ;) - jak mam jakiś problem z zakupionym towarem to dzwonię do supportu, to nie możecie tego tak zrobić ?
  Przepraszam za sarkazm, ale gdzie jest do cholery Rzecznik Praw Konsumenta w przypadku produktów Microsoft - licencja jaką otrzymujemy nie jest zgodna z prawem, a ją sprzedają ( licencja to towar, podobnie jak pieniądze - choć pojęcie licencji jest jawnym pogwałceniem praw własności - ja kupiłem Windows, a nie dostałem go za darmo z gazetką na stacji benzynowej )

  Skomentuj

 11. kerry_sd
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2013-10-21 22:20

  1. Rozwalone aplikacje metro (musiałem wszystkie ręcznie przeinstalowywać, teraz jest już ok)

  2. Nie działa Google Earth

  3. Problemy z antywirusem i wifi

  4. Na laptopie system do reinstalacji

  A wystarczyło udostępnić możliwość czystej instalacji, tak jak przy premierze 8... :/

  Skomentuj

  1. Anoizm
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2013-10-21 23:50

   Co ci szkodzi pobrać obraz z msdn?

   Skomentuj

   1. kerry_sd
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2013-10-22 11:57

    Nie znalazłem.

    Jeśli jest dostępny to poproszę linka do wersji PL.

    Skomentuj

 12. kerry_sd
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2013-10-21 22:22

  Przy okazji, opisujecie wyłącznie problemy z pobraniem 8.1, zero informacji nt. problemów PO POBRANIU i instalacji 8.1

  Kafel pogody przestał działać, dopiero chyba po 6 reinstalacji zaczął działać, wcześniej nie pokazywał nic albo Warszawę mimo ustawionego innego miasta

  Instalacja podmienia sterowniki graficzne na wersje Microsoftu, w przypadku AMD wgrywane są sterowniki z sierpnia :/ a niby to zwykły update...

  Skomentuj

 13. anurex
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2013-10-22 12:01

  ....hehe przeciez to MS :) jeszcze sie nie nauczyles?

  Skomentuj

 14. mutissj
  Oceń komentarz:

  -1    

  Opublikowano: 2013-10-23 22:37

  Co zrobić gdy aktualizacja do Windows 8.1 sprawia problemy?

  odpowiedz: format C:/ , instalujesz Windows 7

  Skomentuj

   1. mutissj
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2013-10-24 22:24

    Akurat windows 8 to cofniecie technologi a nie na krok na przód, więc bez takich.

    Skomentuj

 15. romulanin
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2013-11-21 10:14

  Jest sposób by mieć windowsa 8.1 na DVD.

  http://howto.cnet.com/8301-11310_39-57608376-285/how-to-download-the-official-microsoft-windows-8.1-iso/

  Potwierdzam działa,teraz tylko czysta instalacja i sprawdzenie czy wszystko działa.Pozdrawiam

  Skomentuj

 16. loralarel
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2013-12-24 19:20

  NIE INSTALUJCIE TEGO 8.1 JAK MACIE WINDOWSA 8.0 ZROBILEM TO I LEDWO URUCHOMILEM KOMPUTER PRZEZ BIOSA PO KOMUNIKACIE Z RESETUJ KOMPUTER PRZY INSTALACJI ZROBILEM TO I KOMPUTER NIE CHCIAL SIE ODPALIC MONITOR NIE RAGOWAL NA KARTE GRAFICZNA CZARNA DZIURA NA EKRANIE DOPIERO PRZEZ USTAWIENIA BIOSOWE ODPALILEM GO

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!