Na topie

Wkrótce zatęsknicie za smartfonami z notchem

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Smartfony

Kategoria: Mobile Telefony Smartfony Tematyka: Samsung Galaxy Producenci: Huawei Samsung

W najbliższych tygodniach zobaczymy pierwsze smartfony z „dziurą” w ekranie. To rozwiązanie, które z pewnością nie wszystkim się spodoba.

  • Wkrótce zatęsknicie za smartfonami z notchem
A A

W ostatnich miesiącach na rynku pojawiło się wiele smartfonów z notchem. Charakterystyczne wcięcie w górnej części wyświetlacza to z jednej strony sposób na odchudzenie ramek, z drugiej metoda na irytowanie wielu użytkowników. W najbliższym czasie czeka nas propagowanie kolejnej kontrowersyjnej nowości.

Szlaki przecierać będzie Samsung Galaxy A8s, o którym pisaliśmy już jakiś czas temu. Szybko zyskał on miano smartfona z „dziurą” w ekranie. Spora dawka przecieków na jego temat, a także szczątkowe informacje od producenta nie pozostawiają złudzeń co do wyglądu urządzenia i nietypowo ulokowanego aparatu frontowego.

Samsung Galaxy A8s

Samsung Galaxy A8s

Premiera Galaxy A8s odbędzie się już jutro. Smartfon oferować ma między innymi procesor Qualcomm Snapdragon 710, 6 GB RAM, 128 GB pamięci wewnętrznej i baterię o pojemności 3400 mAh.

Wracając do samej idei związanej z osadzeniem frontowej kamery w taki właśnie sposób, mylą się sądzący, iż Samsung Galaxy A8s będzie wyjątkiem. Już 17 grudnia zadebiutuje Huawei Nova 4 i spodziewać można się tutaj identycznego rozwiązania.


A skoro mówimy tu o wiodących producentach rynku mobilnego to można przypuszczać, że śladem pójdą inni. Zresztą, m.in. Lenovo potwierdziło już wypuszczenie smartfona o podobnej stylistyce.

O tym, jak poważne plany mają tutaj producenci świadczy fakt, iż również Samsung Galaxy S10+ może posiadać podobny ekran.

Źródło: phonearena, allaboutsamsung.de, High Tech News

Odsłon: 7578 Skomentuj newsa
Komentarze

31

Udostępnij
  1. Yukko
    Oceń komentarz:

    -6    

    Opublikowano: 2018-12-09 15:30

    To już nie mogliby dać tej kamery do samego rogu tak by nie było nic wokół? A tak to jest rzucająca się w oczy "dziura". Co za debil to tak zaprojektował?

    Skomentuj

      1. benutzer
        Oceń komentarz:

        8    

        Opublikowano: 2018-12-09 16:34

        Ale czy to komuś przeszkadza, że ekran byłby 5 mm od górnej krawędzi?

        Skomentuj

          1. DzikiWariat
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-12-10 11:01

            Też "wstyd" się przyznać ale mi notch też kompletnie nie przeszkadza. Pierwsze pytanie jak kumpel zobaczył mojego Mate 20 Pro to "wiesz że możesz sobie notch usunąć" "wiem, ale po co?". Lepiej mi wygląda notch niż gruba belka od góry #niepopularnaopinia

            Skomentuj

      2. owatanka
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2018-12-09 19:06

        Skoro dolna krawedz jest grubsza to mogli by wzorem xiaomi dac aparat na dole wraz z glosnikiem skierowanym w strone uzytkownika a nie w dol czy na boki , to tak jak by kupic sprzet grajacy do domu i ustawic go w strone sciany a nie sluchacza...

        Eventualnie wysuwany automatycznie aparat jak w vivo nex S a juz wogole najlepszym rozwiazaniem by bylo umieszczenie drugiego ekranu nad glownym ekranem jak w lg V10 i V20 ale wykonany w przezroczystej technologi i wykonac soczewki przednie tak aby kompensowaly ewentualne znieksztalcenia obrazu wynikajace z umieszczenia siatki w ekranie.
        Samsung posiada ekrany calkowicie przezroczyste wiec chyba duzego problemu nie powinno byc.

        Skomentuj

    1. Michał 06
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2018-12-10 02:01

      takich mamy projektantów niestety "nowoczesnych"

      Skomentuj

  2. Yamaraj6
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2018-12-09 15:58

    Milion razy lepiej to wygląda niż notch. Jednak mam nadzieję że się postarają w przyszłym roku i uda im się umieścić aparat pod ekranem.

    Skomentuj

  3. jozek23
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-12-09 16:15

    Na chu. to komu ?

    Skomentuj

  4. HardCorak
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-12-09 16:18

    Ten kto wymyślił żeby w samsungach dodać ten aparat w ekranie powinien zostać od razu zwolniony. Przecież przy aplikacjach czy filmach będzie trzeba go ukryć i wyjdzie pewnie jeszcze mniej miejsca niż na galaxy s9...

    Ludzie co to robią to naprawdę znają się na rzeczy ale jeśli chodzi o zrobienie czegoś praktycznego, nowego lświeżego i dla ludzi to wszyscy są bezmózgami i wszystko o od siebie kopiują.

    Skomentuj

    1. el_profeta
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2018-12-10 11:11

      A po co ukrywać? Ubytek paru pixeli w tym miejscu dla filmu czy zdjęcia nie zrobi różnicy a wygląda to znacznie lepiej.

      Skomentuj

  5. michalje
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2018-12-09 16:25

    Czy istnieje smartfon bez przedniego aparatu? Nie robię sobie selficzków więc na co mi on?

    Skomentuj

    1. czorcik696
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-12-09 17:21

      Skoro dają szkło na plecy, to niech dadzą od razu lustro i problem selfików z głowy. Swoją drogą widziałem gdzieś takie etui z lusterkiem.

      Skomentuj

      1. Kropeczka
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2018-12-10 09:19

        LG dawno temu miało telefon z lustrzaną powierzchnią z przodu. Shine 970 (nie pamiętam sorry) Był to bardzo sympatyczny fonik, cały z metalu z rozsuwaną klawiaturą. A zamknięty super się sprawdzał jako lusterko.

        Skomentuj

    2. owatanka
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-12-09 19:09

      Istnieje wlasnie vivo nex S jesli potrzebujesz przedniego aparatu to ten poprostu sie automatycznie wsowa po wlaczeniu aplikacji do robienia zdjec.
      Rozwiazanie praktyczne bo nie szpeci ekrani przedniego i w razie potrzeby nadal tam jest a wedle testow niezawodnosci jest bardzo wytrzymaly.

      Skomentuj

    3. Kuciem
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2018-12-09 19:22

      Przedni aparat nie jest tylko do 'selficzków'.
      Korzystam bardzo czesto a jednak nie robie ani jednego 'selficzka'.

      Skomentuj

      1. taki jeden
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2018-12-09 21:43

        To cię chyba czeszesz.

        Skomentuj

        1. kombajn
          Oceń komentarz:

          3    

          Opublikowano: 2018-12-10 08:17

          A słyszałeś kiedyś o rozmowie wideo? Nie? Czyli nadal żyjesz w XIX wieku i masz wyłącznie przekaz audio...

          Skomentuj

        2. levusek1992
          Oceń komentarz:

          2    

          Opublikowano: 2018-12-10 08:42

          Wideo rozmowy? Skype i messenger

          Skomentuj

        3. levusek1992
          Oceń komentarz:

          -1    

          Opublikowano: 2018-12-10 08:42

          Wideo rozmowy? Skype i messenger

          Skomentuj

    4. patol1984
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2018-12-10 07:11

      A oprócz selficzków nigdy nie rozmawiałeś przez skype, messenger lub zwykłą rozmowę wideo? Przednia kamera to nie tylko selfie i lusterko.

      Skomentuj

  6. DragonRed
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2018-12-09 16:37

    O tęsknocie będą mówić ci co jednak notcha uwielbiają.Dla mnie ten wygląd to pierwsza trójka mistrzostw świata Miss Women.
    Górne wycięcie nie zakwalifikowałoby się nawet do pół finału.

    Skomentuj

  7. benutzer
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2018-12-09 16:41

    Wszyscy najwięksi gracze wciskają to badziewie z powycinanymi ekranami. Ale najśmieszniejsze jest to, że na wizualizacjach nowego Appla czy Galaxy tapeta jest tak sprytnie ustawiona, że tych notchów wcale nie widać.

    Skomentuj

  8. MrAnderson
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-12-09 17:18

    Tyle kombinowania i pieniędzy wywalonych na prototypy, testy..
    Tak serio, często korzystacie z aparatu przedniego? Ja bardzo dużo eksploatuję swój telefon, robię też dużo zdjęć, ale akcji na frontowej kamerze mógłbym policzyć na palcach jednej ręki.

    Skomentuj

    1. Tomasz Słowik
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2018-12-09 17:50

      Bo nie jesteś kobietą.

      Skomentuj

    2. owatanka
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-12-09 19:15

      Przedniego aparatu uzywam sporadycznie zeby zrobic selfie ze znajomym z pracy co przykimal na przerwie na kawe aby pozniej sie z niego ponabijac , ewentualnie zeby zobaczyc czy nie jestem brudny na twarzy jesli ktos mi wkreca ze jestem...
      Przez 2 lata moze zrobilem z 10 zdjec przednim aparatem.

      Skomentuj

      1. PinkElephant
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2018-12-09 19:42

        czemu zdecydowana większość maruderów od przedniego aparatu jest tak ograniczona ?? Ludziska przecież istnieje coś takiego jak wideo rozmowy i wtedy taki wynalazek jak przednia kamera jest niezbędny :) Ale Wy tylko potraficie powiedzieć - selfi i koniec zastosowania przedniej kamerki.
        Jeśli wam jest zbędny przedni aparat to po co kupujecie smartfony ?? kupcie sobie telefon z klawiszami , one mają tylko aparat z tyłu ;-)

        Skomentuj Historia edycji

        1. Rhavir
          Oceń komentarz:

          -2    

          Opublikowano: 2018-12-09 21:37

          A nie pomyślałeś o tym, że nie używam też video-konferencji ?
          Zamiast tego używam Poczty, WWW, odpalam programy diagnostyczno-konfiguracyjne. Sprawdzam dokumentację.
          Wytłumacz mi PROSZĘ jak mam to zrobić na telefonie z klawiszami - nie smartfonie?

          Skomentuj

        2. pablo11
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2018-12-10 00:42

          Z wideo rozmów korzysta w Polsce zdecydowanie mniej ludzi, aniżeli z Selfie. Ja to czekam aż któryś z mniejszych producentów celowo usunie przednią kamerkę, jak i czytniki lini papilarnych itp. Czyniąc z tego reklamę dla swojego telefonu. Sądzę, że taki telefon mógłby sprzedać się w całkiem sporej liczbie.

          Skomentuj

  9. Marucins
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2018-12-09 20:01

    Które rozwiązanie jest lepsze?
    RAMKA NA GÓRZE!

    A swoją droga aż tak ciężko było dodać kolejną opcję do ankiety?

    Skomentuj

  10. bandan
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2018-12-09 23:08

    smiech na sali, oglądanie filmów na takim telefonie bedzie smieszne i mało przyjemne bo ta dziura zasłania fragment ekranu. jak mozna cos takiego w ogóle wypuścić? skoro potrafią zatopic czytnik w ekranie to niech też aparat zatopią, ale tak zeby obraz nie byl wycięty i po kłopocie.

    Skomentuj Historia edycji

    1. Yamaraj6
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-12-09 23:41

      No naprawdę jesteś geniuszem idź do samsunga i do huaweia i im to powiedz. Po co oni w ogóle robili takie rzeczy jak notch czy dziury w ekranie skoro wystarczyło "zatopić aparat w ekranie" i już działa i wygląda idealnie. Zastąpisz im tam wszystkich inżynierów i designerów. Możesz przy okazji zapytać czemu robią smartfony z rozładowującą się baterią i tłukącą się szybką. Niech lepiej zrobią takie które ładujesz raz i już nigdy więcej nie musisz, a co do tej szyby to niech użyją jakiejś przeciwpancernej czy coś i w niej "zatopią" ten apart. Wtedy nic się nie będzie psuło i w ogóle będzie idealnie.

      Możesz iść jeszcze Nasa zapytać dlaczego na Marsa nie polecieli skoro udało im się na księżyc. Przecież to to samo tylko trochę dalej.

      Skomentuj

      1. .RadziU.
        Oceń komentarz:

        -2    

        Opublikowano: 2018-12-10 00:11

        Pieniaczu przecież właśnie najdroższy wariant S10 ma mieć obiektywy pod ekranem xD Oj i co teraz, nie masz racji. :(