Na topie

Wstrzymano prace nad LG G7

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Smartfony

Kategoria: Mobile Telefony Smartfony Producenci: LG

Jo Seong-jin (CEO LG) nakazał wstrzymanie prac nad smartfonem i dokładne sprawdzenie całego projektu od podstaw. Wnioski zaowocować mogą korektami, a tym samym późniejszą premierą.

 • Wstrzymano prace nad LG G7
A A

Osoby wyglądające następcy LG G6 będą musiały uzbroić się w odrobinę cierpliwości. W ostatnich dniach pojawia się na jego temat coraz więcej doniesień, ale wszystkie dają do zrozumienia, że na premierę poczekamy przynajmniej kilka tygodni, a być może nawet miesięcy.

Wprawdzie ten drugi scenariusz wydaje się mniej prawdopodobny, ale w świetle ostatnich informacji trzeba brać go pod uwagę. Wedle koreańskich źródeł, sam Jo Seong-jin (CEO LG) nakazał wstrzymanie prac nad LG G7 (chociaż ostatecznie nazwa nowego modelu może być inna) i dokładne sprawdzenie całego projektu od podstaw.

LG bardzo zależy na poprawie notowań swoich smartfonów, a właściwie wyników sprzedaży, które względem najgroźniejszych konkurentów wypadają słabo. LG G7 będzie w tym kontekście ważny. Po przeprowadzonej kontroli naniesione mogą zostać ewentualne korekty, a w ostateczności prace wystartują od początku, co jednak wydaje się nierealne.

LG G7

Producent już wcześniej potwierdził, że rezygnuje ze ścisłego harmonogramu prezentowania swoich topowych smartfonów. LG G6 pokazano na MWC 2017, następca nie pojawi się na MWC 2018. Ostatnio sugerowano prezentację pod koniec marca i start sprzedaży w kwietniu. Ostatecznie czekać możemy jednak jeszcze dłużej.

Zdjęcie otwierające newsa prezentuje model LG G6 i pochodzi z naszej recenzji tego smartfona.

Źródło: phonearena

Odsłon: 6497 Skomentuj newsa
Komentarze

6

Udostępnij

Zobacz podobne

 1. .Alx.
  Oceń komentarz:

  5    

  Opublikowano: 2018-01-16 11:08

  "LG bardzo zależy na poprawie notowań swoich smartfonów"

  I nie wiedzą co robić ?!
  Niech poczytają komentarze, gdziekolwiek (może być i na benchmarku), wtedy dowiedzą się, że do sukcesu potrzeba :

  - Gniazda słuchawkowego
  - Dobrej, pojemnej baterii
  - Slotu microSD
  - Wzmocnionej ramki, żeby ekrany nie pękały od byle upadku (tak, to jest możliwe, tylko nieopłacalne...)

  Warunki technicznie, łatwe do spełnienia, więc LG do dzieła !

  Skomentuj

  1. MamNaImieAdam
   Oceń komentarz:

   -4    

   Opublikowano: 2018-01-16 12:00

   Tylko nie bierzesz pod uwage tego, że jeśli w tym telefonie znajdzie się większa bateria, slot microSD, gniazdo słuchawkowe 3,5, a jeszcze do tego wzmocniona ramka to wtedy ten smartfon bedzie okropnie brzydki i sporo zwiększą się jego gabaryty, co oznacza, że mało kto go kupi. A jeśli znajdzie się ktoś taki jak Ty komu nie zależy na wyglądzie i grubości to będą to pojedyncze osoby.

   Skomentuj

   1. .Alx.
    Oceń komentarz:

    7    

    Opublikowano: 2018-01-16 13:55

    Popłakałem się ze śmiechu...

    "smartfon bedzie okropnie brzydki", bo w szufladce na sim ma dodatkowe miejsce na micro SD, oraz gniazdo słuchawkowe. A widziałeś Ty przejściówkę umożliwiającą jednoczesne słuchanie i ładowanie ...piękna i wygodna :)

    Mocniejszy smartfon jest wykonany z lepszych gatunkowo materiałów (np. stalowe narożniki zamiast miękkich stopów), nie chodzi o jakieś pancerne konstrukcje, tylko tyle, żeby się nie rozbił przy upadku z 50 cm...
    Co do akumulatora, to wystarczy milimetr, żeby zwiększyć pojemność o około 30%, to już coś, a gabaryty i waga wzrosną niezauważalnie.

    Na koniec : Zamiast wymyślać sztuczne problemy, żądaj. Koncerny w swojej pazerności tną koszty i zwiększają dochody (np. wymiana ekranów, skracanie żywotności), jednocześnie wmawiając, że inaczej się nie da. Wygrywają, bo ludzie WIERZĄ zamiast MYŚLEĆ.

    Skomentuj

     1. .Alx.
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-01-16 16:48

      Technicznie masz rację, ale koncerny skupiają się na POGORSZENIU jakości, niż poprawie.

      Podobnie jak z żywotnością żarówek LED (deklarowany, średni czas pracy w godzinach) :
      2007 - 250.000
      2009 - 100.000
      2012 - 50.000 Wprowadzono ilość cykli włączeń/wyłączeń
      2015 - 30.000
      2018 - 15.000

      Podobnie jest w KAŻDYM segmencie rynku. I tu mamy problem...

      Skomentuj

     2. wojciechu15
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2018-01-16 17:04

      Nie wiem, może jestem prymitywny i niektórych rzeczy nie rozumiem, ale jakoś przez 20 lat życia miałem telefony z plastikowymi ekranami (także dotykowe) które wprawdzie były podatniejsze na zarysowania, ale mogłeś nimi rzucać o ścianę nie bojąc się o ekran. Czasami telefon pękł od upadku jeżeli ten np zaliczył upadek na krawężnik podczas jazdy na rowerze, ale nie było sytuacji w której wystarczy czasami włożyć telefon do kieszeni z kluczami by po wyjęciu okazało się, że pęknięty.

      Wielkie rzeczy opowiadają o twardości i odporności na zarysowania, zamiast zrobić ekran miękki i odporny na pęknięcia, bo i tak 80% społeczeństwa pierwsze co robi po wyjęciu z pudełka to przyklejenie folii ochronnej. Więc tak jak pisze .Alx. - to nie kwestia braku możliwości technicznych, tylko zwykła chłodna kalkulacja i działanie na rzecz zysku, a nie dobra klienta, który jak słusznie zauważono zamiast wymagać jeszcze będzie tworzył teorie na obronę producenta swoich zabawek.

      Skomentuj

    1. x64joxer
     Oceń komentarz:

     0    

     Opublikowano: 2018-01-22 08:16

     Nie chcę używać przejściówki. Szach mat

     Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!