Procesory

Zaskakujące wyniki wydajności M3 Max - najlepszego z nowych procesorów Apple

przeczytasz w 2 min.

O nowych układach Apple Silicon serii M3 wiadomo coraz więcej. Dziś w nocy w sieci pojawiły się wyniki pierwszych testów wydajności układu M3 Max. To najbardziej wydajny z nowych procesorów, który montowany jest w 14-calowych i 16-calowych MacBookach Pro.

Apple Silicon M3

Przypomnijmy krótko, że nowe MacBooki Pro oraz nowy 24-calowy iMac zaprezentowane zostały na konferencji Scary fast, która odbyła się w nocy z poniedziałku na wtorek.

Procesor M3 Max - wydajność

Procesor M3 Max powstaje w 3-nanometrowym procesie technologicznym. Obsługuje do 128 GB zunifikowanej pamięci i występuje w dwóch konfiguracjach:

  • 14-rdzeniowe CPU i 30-rdzeniowe GPU,
  • 16-rdzeniowe CPU i 40-rdzeniowe GPU.

Taktowanie wynosi 4,05 GHz. Układ M3 Max montowany jest tylko w nowych MacBookach Pro, zarówno w 14-calowym, jak i 16-calowym modelu.

m3 max specyfikacja

Wyniki testów wydajności tego układu pojawiły się w bazie danych Geekbench 6. Platforma testowa to „Max 15,9”, co prawdopodobnie oznacza, że przeprowadzone zostały one na 16-calowym MacBooku Pro.

M3 Max uzyskuje około 3000 punktów w teście jednego rdzenia i około 21000 punktów w teście wielu rdzeni.

apple m3 max Geekbench 6

Dla porównania prezentujemy wyniki osiągane przez inne procesory Apple Silicon:

  • M2 Ultra – 2803, 21182 (średni),
  • M3 Max – 2943, 21084 (najwyższe dotąd)
  • M2 Max – 2736, 14495 (średni),
  • M1 Max – 2375, 11838 (średni).

Jak widać, wynik M3 Max jest niemal taki sam jak w przypadku M2 Ultra i o około 45% lepszy niż rezultat M2 Max. Oznacza to, że firma Apple zrobiła w tym przypadku spoty postęp. M3 Ultra zapowiada się obiecująco.

Przypomnijmy jeszcze, że wczoraj pojawiły się wyniki testów układu M3. Jego najwyższy wynik to do tej pory 3076 oraz 11863 punktów. W porównaniu do osiągów układu M2, nowy procesor jest o około 20% szybszy.

Źródło: Geekbench, Apple

W artykule znajdują się linki afiliacyjne, przekierowujące do zewnętrznych stron zawierających produkty i usługi, o których piszemy. Otrzymujemy wynagrodzenie za umieszczenie linków afiliacyjnych, jednakże współpraca z naszymi Partnerami nie ma wpływu na treści zamieszczane przez nas w serwisie, w tym na opinie dotyczące produktów i usług Partnerów.

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    digitmaster
    0
    Tylko i wyłącznie brak kompatybilności Windowsa z architekturą ARM sprawia, że Intel i AMD są liderami w branży komputerów stacjonarnych i przenośnych. Jak tylko MS wprowadzi kompatybilność to ARM z dnia na dzień bardzo mocno podniesie poprzeczkę. Będzie to bardzo zdrowe dla rynku, ponieważ główni gracze przestaną tylko patrzeć i liczyć zyski, a zaczną wydawać sensowną kasę na R&D.
    • avatar
      Silver
      0
      2970 a 3150 to duża rozbieżność jak na test pojedynczego rdzenia. Coś dziwne te wyniki.
      • avatar
        kombajn
        0
        A na slajdach nie było czasem że wydajność M3 MAX to x2 M2 MAX? No to chyba sobie poszaleli w tabelkach bo na moje oko to jest 7,5% w single i 45,5% w multi co umówmy się niczego nie urywa jak się weźmie pod uwagę że właśnie o 50% wzrosła ilość rdzeni wydajnych (z 8 do 12) do tego wyższe taktowanie.
        • avatar
          scoobydoo19911
          0
          Ogólnie spoko tylko mam wrażenie że apple powoli dochodzi do ściany, architekturę idzie optymalizować tylko do pewnego momentu i jeżeli krzem nie pozwoli na więcej to zaczną się grzałki ale poki co bardzo spoko. Jestem Ciekaw jak wypadną na tle nastepnych mobilnych inteli i amd